همه چیز جدید در Android 12 در Chromecast با Google TV

Chromecast با Google TV سرانجام قرار است به‌روزرسانی اندروید 12 را دریافت کند، و Chromecast جدید (HD) به ما نگاهی اولیه به آنچه این پلتفرم برای تجربه صفحه نمایش بزرگ گوگل به ارمغان خواهد آورد، به ما می‌دهد. در اینجا همه چیز جدید در Android 12 برای Google TV در Chromecast وجود دارد.

چه چیزی در Android 12 برای Chromecast با Google TV وجود دارد؟

همانطور که قبلاً گفتیم، به روز رسانی سیستم یک امر نیست عمده منبع ویژگی‌ها یا تغییرات جدید برای Google TV و Android TV. در عوض، معنی‌دارترین تغییرات از به‌روزرسانی‌های راه‌انداز یا از طریق برنامه‌ها حاصل می‌شود. با این حال، تعداد زیادی از ویژگی‌های جدید همراه با Android 12 برای Chromecast با Google TV ارائه می‌شوند، و آنها ابتدا در Chromecast with Google TV (HD)، که با نصب به‌روزرسانی ارائه می‌شود، به صورت زنده ارائه می‌شوند.

دسترسی میکروفون و دوربین را مسدود کنید

یکی از تغییرات اساسی در اندروید 12 به صورت حفظ حریم خصوصی بهتر با میکروفون و دوربین است. اکنون اندروید 12 همیشه با نمایش یک نقطه سبز رنگ که به راحتی قابل توجه است در گوشه، نشانگر استفاده از مجوزهای میکروفون یا دوربین را نشان می دهد. در حالی که احتمالاً این ویژگی Android 12 برای نیمه دوربین خود در Chromecast با Google TV مورد توجه قرار نمی گیرد، قطعاً برای نمایش دسترسی میکروفون یک تغییر خوشایند است. Google TV قبلاً دارای یک رابط کاربری نشانگر بود، اما این نسخه بسیار بیشتر قابل توجه است و به طور مداوم در سراسر سیستم عامل کار می کند.

فراتر از یک نشانگر، اکنون راهی برای مسدود کردن دسترسی به میکروفون و/یا دوربین در Android 12 نیز وجود دارد. در Google TV، این مورد را در تنظیمات > حریم خصوصی در بخش‌های «میکروفون» یا «دوربین» پیدا خواهید کرد. در هر دو صفحه، فهرستی از برنامه‌هایی را که سعی کرده‌اند به این مجوزها دسترسی پیدا کنند، می‌بینید.

«مطابقت نرخ فریم محتوا»

یکی دیگر از ویژگی‌های جدیدی که در همه دستگاه‌های Android TV OS 12 خواهید یافت، پشتیبانی از سیستم برای مطابقت با نرخ فریم محتوای نمایش داده شده است. این با سه گزینه در Google TV در دسترس است – بدون درز، بدون درز، و کاملاً خاموش. در Chromecast (HD)، اولین گزینه به طور پیش فرض فعال است.

این گزینه ها چه کار می کنند؟ گوگل به شرح زیر توضیح می دهد.

بدون درز:

اگر برنامه آن را درخواست کند، دستگاه شما خروجی خود را با نرخ فریم اصلی محتوایی که تماشا می‌کنید مطابقت می‌دهد، تنها در صورتی که تلویزیون شما بتواند یک انتقال بدون درز انجام دهد.

بدون درز:

اگر برنامه آن را درخواست کند، دستگاه شما خروجی خود را با نرخ فریم اصلی محتوایی که تماشا می‌کنید مطابقت می‌دهد. این ممکن است باعث شود صفحه نمایش شما هنگام خروج یا ورود به پخش ویدیو برای یک ثانیه خالی شود.

هرگز:

حتی اگر برنامه آن را درخواست کند، دستگاه شما هرگز سعی نمی کند خروجی خود را با نرخ فریم اصلی محتوایی که تماشا می کنید مطابقت دهد.

مقیاس بندی متن

گزینه دیگری که در Google TV 12 در Chromecast پیدا خواهید کرد، مقیاس بندی متن است. در حالی که مدت‌هاست در اندروید روی گوشی‌ها و تبلت‌ها در دسترس است، این گزینه اکنون در تلویزیون‌ها نیز در دسترس است. مقیاس متن را در تنظیمات > نمایشگر > مقیاس بندی متن، با چهار گزینه از 85٪ تا 115٪ پیدا خواهید کرد. شما می توانید مقایسه کوچکترین متن با بزرگترین گزینه های متن را در زیر مشاهده کنید.

اکنون می توانید صدای فراگیر را مسدود کنید

Google TV 12 همچنین کنترل بیشتری بر فرمت های صدا به ارمغان می آورد. در به‌روزرسانی قبلی، می‌توانید بین «Automatic» که از هر فرمت صوتی که دستگاه شما به‌عنوان تأیید شده گزارش کرده است استفاده می‌کند یا «Manual» که فرمت‌های صدا را به‌عنوان گزینه‌ای در دسترس کاربر مجبور می‌کند، انتخاب کنید. اکنون، گزینه «هیچ» نیز وجود دارد که می تواند صدای فراگیر را به طور کامل خاموش کند.

“اتصال سریع” برای Wi-Fi

همچنین تنظیمات شبکه جدیدی را در Google TV 12 در Chromecast پیدا خواهید کرد که «اتصال سریع» نام دارد. همانطور که گوگل در سال گذشته به ما تایید کرد، این طراحی شده است تا اتصال دستگاه Android TV شما (در این مورد Chromecast) به Wi-Fi را از تلفن هوشمندتان آسان‌تر کند.

با توجه به آنچه که می توانیم بگوییم، این امر مستلزم آن است که گوشی هوشمند شما از اندروید 13 نیز استفاده کند – حداقل، این دستگاه روی دستگاه های سامسونگ دارای اندروید 12/L کار نمی کند، اما ما توانستیم این گزینه را در دستگاه های پیکسل دارای اندروید 13 پیدا کنیم. .

TikTok در حین راه اندازی نصب می شود

این تغییر است به احتمال زیاد منحصر به فرد Chromecast with Google TV (HD) است، اما متوجه شدیم که TikTok یکی از برنامه‌های Google در این دستگاه است. این به عنوان بخشی از راه‌اندازی نصب شده است، اگرچه می‌توانید در حین راه‌اندازی از نصب آن جلوگیری کنید.

چه زمانی Chromecast (4K) Google TV 12 را دریافت می‌کند؟

بنابراین این همه چیز جدید در Android 12 برای Chromecast با Google TV است، اما چه زمانی به‌روزرسانی به مدل 4K ارائه می‌شود؟

در حال حاضر، هیچ جدول زمانی تایید شده‌ای برای زمانی که Chromecast با Google TV (4K) به‌روزرسانی اندروید 12 خود را دریافت می‌کند، وجود ندارد، اما باید در آینده‌ای نه چندان دور از طریق یک ارتقای سنتی OTA ارائه شود.

اندروید 13 چطور؟

با این حال، این اندروید 12 است، و گوشی‌های هوشمند اکنون اندروید 13 را دریافت می‌کنند. این به‌روزرسانی چه زمانی به Google TV ارائه می‌شود؟ چه خبر؟ بسیاری از آن ها باید دید. استفاده اولیه از Android TV 13 نشان داد که چیز جدیدی وجود ندارد و Google هنوز نسخه نهایی به‌روزرسانی را تا اواخر سپتامبر 2022 منتشر نکرده است.

اطلاعات بیشتر در Google TV:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: