به‌روزرسانی سپتامبر 2022 سامسونگ برای دستگاه‌های گلکسی منتشر می‌شود

سامسونگ از نظر انتشار به‌موقع به‌روزرسانی‌ها، به عنوان یکی از سازندگان بهتر دستگاه‌های اندرویدی شهرت پیدا کرده است. آخرین به‌روزرسانی امنیتی اندروید برای سپتامبر 2022 برای این گوشی‌ها و تبلت‌های گلکسی سامسونگ عرضه شده است.

به‌روزرسانی امنیتی سپتامبر 2022 سامسونگ – چه جدید است

سامسونگ با خارج شدن از الگوی معمول انتشار به‌روزرسانی‌ها قبل از شروع ماه جدید، عرضه وصله امنیتی سپتامبر 2022 را برای دستگاه‌های گلکسی تا روز بعد از به‌روزرسانی گوگل گوشی‌های پیکسل خود آغاز نکرد. مانند همیشه، سامسونگ بولتن به روز رسانی امنیتی جداگانه خود را منتشر کرده است که اصلاحات و بهبودهای ارائه شده در وصله این ماه را ارائه می دهد.

علاوه بر 24 مشکل امنیتی که در بولتن امنیتی اندروید گوگل گنجانده شده است، سامسونگ حداقل 21 اکسپلویت را که انحصاری دستگاه های گلکسی بود، اصلاح کرده است. یکی از آسیب‌پذیری‌ها، با علامت «بالا»، از یکی از ویژگی‌های Samsung Knox برای «انعطاف دائمی خدمات محلی» سوء استفاده کرد.

فراتر از پیشرفت های امنیتی معمولی، به نظر نمی رسد به روز رسانی سپتامبر 2022 تغییراتی در عملکرد برای بیشتر دستگاه هایی که تاکنون بر روی آنها منتشر شده است. با این حال، برای تعداد انگشت شماری از دستگاه‌ها مانند مجموعه کامل گوشی‌های تاشو گلکسی Z، سامسونگ به‌روزرسانی One UI 4.1.1 را به همراه وصله سپتامبر اضافه کرده است و پیشرفت‌های صفحه‌نمایش بزرگ اندروید 12L را به ارمغان می‌آورد.

دستگاه‌های دارای به‌روزرسانی امنیتی سپتامبر ۲۰۲۲ سامسونگ

در اواخر، سامسونگ یک شل تمایل به ارائه به‌روزرسانی‌ها برای گوشی‌های خود از جدیدترین به قدیمی‌ترین، با اولویت کمی بیشتر به دستگاه‌های رده بالایی مانند پرچمداران Galaxy S و Galaxy Z تاشو. طی هفته‌های آینده، به‌روزرسانی ماه سپتامبر مطمئناً برای دستگاه‌های بیشتری در مجموعه گسترده‌تر گلکسی ارائه خواهد شد.

این لیست شامل یادداشتی در مورد اینکه این به‌روزرسانی برای اولین بار در کجا عرضه شد و اینکه آیا در ایالات متحده نیز در دسترس است، خواهد بود. طبق معمول، آخرین موارد اضافه شده با پررنگ مشخص می شوند.

سری گلکسی اس

گوشی‌های سری گلکسی اس، بین قیمت‌های ممتاز و محبوبیت رایج، اغلب جزو اولین گوشی‌هایی هستند که به‌روزرسانی‌های امنیتی هر ماه را دریافت می‌کنند. این تمرکز نیز از زمانی که سامسونگ در سال‌های اخیر ویژگی‌های انحصاری نوت را به سری گلکسی اس ارائه کرد، بهبود یافته است.

سامسونگ این ماه را با انتشار پچ جدید برای گوشی‌های پرچمدار سال گذشته، سری گلکسی اس 21، از 7 سپتامبر آغاز کرد. گلکسی اس 20 FE 5G دقیقاً پشت سر گذاشته شد و در همان روز به‌روزرسانی را در بسیاری از اروپا دریافت کرد. نسخه LTE S20 FE چند روز بعد همان پچ را دریافت کرد.

در این ماه اطلاعات جالبی برای دارندگان سری گلکسی S22 وجود داشت. سامسونگ در ابتدا آخرین به‌روزرسانی را در 8 سپتامبر در اروپا منتشر کرد، اما روز بعد آن را در گلکسی S22 و S22+ متوقف کرد. در نهایت، سامسونگ در سراسر جهان نسخه متفاوتی از به‌روزرسانی را برای دارندگان سری گلکسی S22 در 13 سپتامبر، نزدیک به یک هفته بعد، منتشر کرد.

سری بعدی گوشی های گلکسی اس که وصله شدند شامل گلکسی اس 10 لایت و گلکسی اس 21 FE در 13 سپتامبر بود، در حالی که مدل اگزینوس گوشی دوم یک روز عقب بود. گلکسی اس 20 و اس 20 5G هر دو به روز رسانی های خود را در 15 سپتامبر دریافت کردند. با بازگشت به نسل دیگر، سری کامل گلکسی S10 و S10e در 20 سپتامبر وصله شدند.

 • Galaxy S22 / S22+ / S22 Ultra — S90xEXXS2AVHD (منتشر شده در سطح جهانی)
  • ایالات متحده: در دستگاه های قفل شده و قفل شده موجود است
 • Galaxy S21 / S21+ / S21 Ultra — G99xBXXS5CVHI (برای اولین بار در آلمان منتشر شد)
  • ایالات متحده: در دستگاه های قفل شده توسط شرکت مخابراتی موجود است
 • Galaxy S21 FE — G990BXXU2CVH7 (برای اولین بار در اروپا منتشر شد)
  • ایالات متحده: در دستگاه های قفل شده توسط شرکت مخابراتی موجود است
 • Galaxy S20 FE 5G — G781BXXU4FVI1 (برای اولین بار در اروپا منتشر شد)
 • Galaxy S20 FE LTE — G780GXXU3CVI1 (برای اولین بار در آسیا منتشر شد)
 • Galaxy S20 5G — G986BXXSFFVHA (برای اولین بار در اروپا منتشر شد)
 • Galaxy S20 LTE — G985FXXSFFVHA (برای اولین بار در اروپا منتشر شد)
 • Galaxy S10 Lite — G770FXXU6GVH6 (برای اولین بار در اسپانیا منتشر شد)
 • Galaxy S10 / S10+ / S10e — G97xFXXSGHVI1 (برای اولین بار در اروپا منتشر شد)

تاشوهای سری گلکسی Z

اخیراً، سامسونگ پیشتاز هزینه دستگاه‌های تاشو اندروید بوده و آنها را از یک مفهوم آینده‌نگر به یک واقعیت مقرون‌به‌صرفه تبدیل کرده است. با توجه به تاکید این شرکت بر روی گوشی‌های تاشو و هزینه خرده‌فروشی خام این گوشی‌ها، گلکسی Z Flips و Z Folds اغلب به‌روزرسانی‌های ثابتی مانند گوشی‌های گلکسی اس دریافت می‌کنند.

با این حال، این واقعاً برای سپتامبر ثابت نشده است، زیرا به‌روزرسانی این ماه تقریباً در اواسط ماه به هیچ تلفن گلکسی Z نمی‌رسد. خوشبختانه، این اتفاق با دلیل خوبی رخ داد، زیرا اکثر دستگاه‌های تاشو که در این ماه به‌روزرسانی شدند، به One UI 4.1.1 نیز دست یافتند، که مبتنی بر Android 12L است و شامل پیشرفت‌های Google برای دستگاه‌های صفحه‌نمایش بزرگ است.

از 13 سپتامبر، دارندگان Galaxy Z Flip 3 و Z Fold 3 هر دو شروع به دریافت آخرین پچ از Verizon کردند. قابل ذکر است که نسخه Verizon این به‌روزرسانی با دو برنامه جدید bloatware، «Bingo Blitz» و «Blocks» بارگذاری شده است. Galaxy Z Flip و Z Flip 5G بعداً در همان زمان در 14 سپتامبر وصله شدند. در 15 سپتامبر، دارندگان Galaxy Z Fold 2 وصله امنیتی و به‌روزرسانی One UI خود را دریافت کردند.

 • Galaxy Z Fold 3 — F926USQS2DVHE (برای اولین بار در ایالات متحده منتشر شد)
  • ایالات متحده: در دستگاه های قفل شده توسط شرکت مخابراتی موجود است
 • Galaxy Z Flip 3 — F711USQS3DVHD (برای اولین بار در ایالات متحده منتشر شد)
  • ایالات متحده: در دستگاه های قفل شده توسط شرکت مخابراتی موجود است
 • گلکسی زد فولد 2 — F916BXXU2HVHA (برای اولین بار در آلمان منتشر شد)
 • Galaxy Z Flip 5G — F707BXXU7HVH9 (برای اولین بار در اروپا منتشر شد)
 • Galaxy Z Flip — F700FXXUAHVH9 (برای اولین بار در ایتالیا منتشر شد)
  • ایالات متحده: در دستگاه های آنلاک موجود است

سری گلکسی نوت

سامسونگ گلکسی نوت 20 اولترا

خط تولید گلکسی نوت از سال 2021 متوقف شد و نسل نوت 20 آخرین عرضه این سری را نشان می‌دهد. با این حال، بسیاری از این دستگاه‌ها هنوز به طور فعال توسط سامسونگ پشتیبانی می‌شوند و به‌روزرسانی‌های مداوم را دریافت می‌کنند. قابل ذکر است که این ماه به پایان به‌روزرسانی‌های گلکسی نوت 9 می‌رسد.

جای تعجب نیست، اولین گلکسی نوت که برای ماه سپتامبر به‌روزرسانی شد، جدیدترین آن بود، گلکسی نوت 20، وصله را در 7 سپتامبر دریافت کرد. گلکسی نوت 10 لایت مقرون به صرفه‌تر در ردیف بعدی قرار گرفت و در 15 سپتامبر به‌روزرسانی شد.

 • Galaxy Note 20 / Note 20 Ultra — N98xFXXS5FVH7 (برای اولین بار در اروپا منتشر شد)
 • گلکسی نوت 10 لایت — N770FXXS8GVH3 (برای اولین بار در فرانسه منتشر شد)

تبلت های سری گلکسی تب

تب سامسونگ دکس گلکسی اس 6

با توجه به اینکه ما به اندازه گوشی های هوشمند خود به تبلت های خود متکی نیستیم، سامسونگ معمولاً سری گلکسی تب را تنها به صورت سه ماهه یا دوسالانه به روز می کند. بسیاری از تبلت‌های سامسونگ در چند هفته گذشته به پچ آگوست به‌روزرسانی شدند و One UI 4.1.1 را ارائه کردند، بنابراین احتمالاً در این ماه شاهد به‌روزرسانی‌های زیادی از سری گلکسی تب نخواهیم بود.

گفتنی است، گلکسی تب اس 6 لایت در 16 سپتامبر به‌روزرسانی کمی متفاوت نسبت به همتای پریمیوم خود، با One UI 4.1.1 و به‌روزترین وصله امنیتی دریافت کرد.

سری گلکسی A/M/F

Samsung Galaxy A52 در صفحه به روز رسانی

سامسونگ علاوه بر ارائه‌های رده بالا، تعداد زیادی گوشی اندرویدی مقرون به صرفه‌تر نیز دارد. بین گزینه‌های میان‌رده تا میان‌رده‌ی بالای سری گلکسی A و گزینه‌های پایین‌تر در سری گلکسی M و گلکسی F، سامسونگ به‌روزرسانی‌های منظم و شگفت‌آوری را حتی برای گوشی‌های ارزان‌تر خود ارائه می‌کند.

تا آن زمان، در همان روزی که گلکسی اس 21 به‌روزرسانی شد، سامسونگ یک به‌روزرسانی برای گلکسی A52s 5G ارائه کرد. گلکسی A53 5G بعدی بود که در 13 سپتامبر آپدیت را دریافت کرد و روز بعد گلکسی A33 و A52 را دریافت کرد. در همین حال، نسخه 5G گوشی دوم در 15 سپتامبر به روز شد.

بالاتر از این مقیاس، اولین گوشی سری M سامسونگ که در این ماه به روز شد، گلکسی M12 در 20 سپتامبر بود.

 • Galaxy A53 5G — A536USQU3AVH1 (برای اولین بار در ایالات متحده منتشر شد)
  • ایالات متحده: در دستگاه های قفل شده و قفل شده موجود است
 • Galaxy A52s 5G — A528BZTU1CVH6 (برای اولین بار در تایوان منتشر شد)
 • گلکسی A52 5G — A526BXXS1CVH7 (برای اولین بار در آمریکای جنوبی منتشر شد)
 • Galaxy A52 — A525FXXS4BVI2 (برای اولین بار در روسیه منتشر شد)
 • Galaxy A33 5G — A336EDXU4AVH9 (برای اولین بار در اندونزی منتشر شد)
 • گلکسی M12 — M127FXXS3BVI1 (برای اولین بار در آمریکای جنوبی منتشر شد)

چگونه آخرین OTA را در دستگاه Galaxy خود بررسی کنید

اگر قرار است دستگاه شما قبلاً به‌روزرسانی شده باشد، اما پچ شخصاً برای شما ارسال نشده است، می‌توانید به‌روزرسانی دستی را امتحان کنید. به سادگی برنامه Settings را باز کنید، روی “Software update” ضربه بزنید و “Download and install” را انتخاب کنید.

این مقاله برای اولین بار در 7 سپتامبر منتشر شد و آخرین بار در 26 سپتامبر به روز شد.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: