Chrome می‌تواند @history و @bookmarks را از نوار آدرس جستجو کند

همانطور که Google روی طراحی مجدد Omnibox برای Android کار می کند، Chrome در رایانه های رومیزی یک میانبر بسیار مفید دریافت می کند که به شما امکان می دهد تاریخچه و نشانک های خود را مستقیماً از نوار آدرس به سرعت جستجو کنید.

در صورت فعال بودن — پرچم زیر را بیابید، می‌توانید @history، @bookmarks، یا @tabs را در نوار آدرس Chrome و سپس یک فاصله وارد کنید. @-query سپس به یک تراشه تاریخچه جستجو، نشانک‌ها یا برگه‌ها تغییر می‌کند و شما می‌توانید یک عبارت را وارد کنید.

نتایج به‌صورت خطی در زیر Omnibox ظاهر می‌شوند تا بتوانید به سرعت به سمت استفاده از کلیدهای جهت‌دار یا مکان‌نما بروید. History and Bookmarks به شما امکان می‌دهد اینتر را فشار دهید تا به صفحه تمام‌صفحه مربوطه با درخواست شما از قبل پر شده منتقل شوید. به طور مشابه، اگر فقط یک برگه منطبق وجود دارد، enter فوراً شما را به آن سایت می برد.

این یک بسط نسبتا مفید و قدرتمند از Chrome Actions است که به شما امکان می‌دهد تنظیمات کلیدی را به سرعت از Omnibox باز کنید. ما می بینیم که میانبر جستجوی کروم برای تاریخچه، نشانک ها و برگه ها در ChromeOS 106 فعال شده است، که در حال حاضر در نسخه بتا است، اما در غیر این صورت هنوز به طور گسترده عرضه نشده است.

نمایش تکراری ترین پرس و جوها از مرور دستگاه را فعال می کند تاریخ، به طور ارگانیک در میان پربازدیدترین سایت ها در کاشی های MV. – مک، ویندوز، لینوکس، ChromeOS، Android، Fuchsia، Lacros

با این حال، می‌توانید آن را در macOS، Windows، Linux و ChromeOS با استفاده از پرچم زیر فعال کنید:

chrome://flags/#omnibox-site-search-starter-pack

اطلاعات بیشتر در مورد کروم:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: