جشن روز میراث جهانی با یونسکو

میراث جهانی چیست

میراث جهانی یک نام رسمی است که پس از بررسی دقیق پیشنهاد ارائه شده توسط کشور و ارزیابی های انجام شده توسط کارشناسان به یک مکان داده می شود.

کمیته میراث جهانی تعیین می کند که آیا ملکی به این عنوان اعطا می شود یا خیر. این کمیته متشکل از 21 کشور از همه مناطق، یک بار در سال تشکیل جلسه می دهد تا بررسی کند که آیا مکان های پیشنهادی معیارهای خاصی را دارند و آنچه را که “ارزش جهانی برجسته” نامیده می شود، نشان می دهد. «آنقدر استثنایی است که مرزهای ملی را درنوردیده و برای نسل‌های حال و آینده کل بشریت از اهمیت مشترک برخوردار است».

آماده سازی نامزدها در عین حال طولانی و فشرده است. یونسکو این روند را همراهی می کند و از تکمیل تمام مراحل لازم اطمینان می دهد، بنابراین کار کمیته می تواند بدون مشکل انجام شود. هنگامی که یک سایت در فهرست میراث جهانی ثبت شد، ما با کشورها و جوامع به منظور حفاظت و ارتقای پایدار کار می کنیم.

چرا مهم است

در سایت های میراث جهانی بیش از آنچه که به نظر می رسد وجود دارد. ما باید به یاد داشته باشیم که این مکان‌های خارق‌العاده دارای معانی عمیقی برای جوامع و فراتر از آن هستند – مراکز شهری با لایه‌ای از تاریخ، بناهای تاریخی که تجسم تجربیات نسل‌های گذشته، خانه‌های اجدادی و نقاط داغ تنوع زیستی هستند. بنابراین، حفاظت از میراث جهانی به یادآوری آن چه که بودیم و الهام بخشی برای کسی که می خواهیم تبدیل شویم کمک می کند.

متاسفانه تهدیدات علیه اماکن طبیعی و فرهنگی در حال افزایش است. بر اساس آخرین تحقیقات ما، شصت درصد از جنگل های میراث جهانی توسط رویدادهای مرتبط با تغییرات آب و هوایی در معرض تهدید هستند، در حالی که یخچال های طبیعی در یک سوم سایت های میراث جهانی قرار است تا سال 2050 ناپدید شوند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور