دانشمندان آب و هوا درباره چگونگی حفظ صخره های مرجانی با صداها و هوش مصنوعی بحث می کنند

صخره های مرجانی برخی از آسیب پذیرترین اکوسیستم های روی زمین هستند و به دلیل بحران آب و هوایی با سرعت فزاینده ای در حال کاهش هستند. اما اگر راه حل هایی وجود داشت که بتواند به نظارت و حفظ این اکوسیستم ها کمک کند و حتی صخره های آسیب دیده را به زندگی بازگرداند، چه؟

راه حل ها می توانند از صدا استفاده کنند

ما هیدروفون‌ها – میکروفون‌هایی که برای استفاده در زیر آب طراحی شده‌اند – روی صخره‌های مرجانی در سراسر جهان، از جمله در مناطق حفاظت‌شده دریایی، قرار داده‌ایم. این دستگاه‌ها صداهای موجودات دریایی را ضبط می‌کنند و درک جدیدی از سلامت، تنوع زیستی و فعالیت جانوران در این زیستگاه‌های ارزشمند ارائه می‌کنند. تحقیقات جدید نشان داده است که هنگام پخش با بلندگوهای زیر آب در زیستگاه‌های آسیب‌دیده، می‌توان از این صداها حتی برای فراخوانی افراد جدید استفاده کرد – به همین دلیل است که پروژه ما «تماس در مرجان‌های ما» نامیده می‌شود.

از طریق این پلتفرم جدید، ما اکنون از عموم مردم دعوت می‌کنیم تا به ضبط‌های ما گوش دهند – که از 10 صخره از کشورهایی مانند استرالیا، اندونزی، فیلیپین، ایالات متحده، پاناما یا سوئد گرفته شده است – و به ایجاد اطلاعات ارزشمند در مورد سلامت کمک کنند از این صخره ها این پروژه با همکاری نزدیک با Google Arts & Culture، جهشی ارزشمند در تسریع این مأموریت زیست آکوستیک خواهد داشت.

پلت فرم چگونه کار می کند؟

صخره های مرجانی به طور شگفت انگیزی مکان های پر سر و صدایی هستند، اما در جایی که آسیب می بینند یا بیش از حد صید می شوند، به دلیل فقدان حیات دریایی، ساکت تر می شوند. در برخی مکان‌ها، تحقیقات ما شامل قرار دادن ضبط‌کننده‌های صدا در داخل مناطق حفاظت‌شده دریایی (جایی که ماهیگیری وجود ندارد) و در مناطق ماهیگیری در نزدیکی برای مقایسه، برای گوش دادن به مزایای حفاظت است. در مکان های دیگر، ما در حال مقایسه سایت هایی هستیم که به دلیل صید بی رویه و کیفیت پایین آب کاهش یافته اند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور