گوگل دودل از اندرو واتسون، فوتبالیست پیشتاز اسکاتلندی تجلیل می کند

Google Doodle امروز در بریتانیا زندگی و دوران فوتبالیست پیشرو اسکاتلندی اندرو واتسون را جشن می گیرد.

اندرو واتسون که به عنوان اولین فوتبالیست بین‌المللی سیاه‌پوست و اولین فوتبالیست سیاه‌پوست کاپیتان کشورش شناخته می‌شود، راه را برای میلیون‌ها بازیکن در همه اشکال بازی هموار کرد. در 18 اکتبر 1884، واتسون تیم خود را برای بازی افتتاحیه در ورزشگاه جدید هامپدن پارک – که تا به امروز نیز استادیوم ملی اسکاتلند است – کوئینز پارک تیم خود را به میدان رفت.

پدر واتسون که در سال 1856 در جورج تاون، گویان به دنیا آمد، یک تاجر ثروتمند اسکاتلندی بود که با یک زن گویانایی ازدواج کرده بود. پس از نقل مکان به اسکاتلند در سن 5 سالگی بود که اندرو واتسون جوان برای اولین بار شروع به کاشت بذر فوتبالیست شدن کرد. در این زمان، بازی کمتر سازماندهی شده بود و هنوز عمدتاً ماهیت آماتوری داشت، اما در سال‌های بعد تغییر می‌کرد.

اندرو واتسون پس از مرگ پدرش و پس از تحصیل در رشته مهندسی در دانشگاه گلاسکو، در حالی که به عنوان یک فوتبالیست پاره وقت در کنارش بود، یک تجارت در حال رشد انبار عمده فروشی را متعادل کرد. واتسون با ایجاد شهرت به عنوان یک مدافع کناری سریع و ماهر برای کوئینز پارک اف سی، تجربه خود را به عنوان بازیکن و تاجر به طور پیوسته افزایش داد.

به عنوان یکی از تیم های برتر لیگ اسکاتلند، کوئینز پارک اف سی اغلب برای کسب جام رقابت می کرد. اندرو واتسون مدت کوتاهی پس از کسب عنوان قهرمانی لیگ فوتبال اسکاتلند، فرصت بازی برای تیم ملی اسکاتلند را پیدا کرد و به نوبه خود یکی از اولین فوتبالیست های سیاهپوست بود که نماینده کشورشان بود.

واتسون در بسیاری از موارد در این ورزش اولین نفر بود. اولین بازیکن سیاه پوستی بود که کاپیتان کشورش شد و کاپیتان تیم شد تا بزرگترین پیروزی اسکاتلند در مقابل “دشمن اولد” را با پیروزی 6-1 در مارس 1881 بدست آورد.

همانطور که اشاره شد، فوتبال در سال های اولیه عمدتاً آماتور بود، اما استعداد واتسون به این معنی بود که در سال 1887 با بوتل اف سی در شمال انگلستان قرارداد امضا کرد. به طور قطعی مشخص نیست، اما بوتل اف سی به پرطرفدارترین ستاره های آن روز پول می داد. اگر پرداخت شود، واتسون را از نظر فنی به اولین فوتبالیست حرفه ای سیاه پوست تبدیل می کند و به نوبه خود، اولین بازیکن دیگر را به فهرست گسترده افتخارات خود اضافه می کند.

Google Doodles بیشتر:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: