به‌روزرسانی اکتبر 2022 سامسونگ برای دستگاه‌های گلکسی منتشر می‌شود

سامسونگ اخیراً با به‌روزرسانی‌های دستگاه برای تعدادی از گوشی‌ها روبه‌رو شده است. به‌روزرسانی امنیتی اکتبر 2022 حتی برای تعدادی از گوشی‌های گلکسی سامسونگ و حتی چند تبلت در حال انتشار است.

به‌روزرسانی امنیتی اکتبر 2022 سامسونگ – موارد جدید در اینجا آمده است:

هیچ جزئیاتی برای آخرین بولتن به‌روزرسانی امنیتی اندروید منتشر نشده است، اما ما انتظار داریم که در روزهای آینده با نزدیک شدن به دستگاه‌های پیکسل – معمولاً در اولین دوشنبه ماه – تغییر کند. سامسونگ ردیاب خود را برای گوشی‌های هوشمند گلکسی به‌روزرسانی کرده است، با تعدادی اصلاحات مهم برای مشکلات رایجی که ممکن است بر کاربران دستگاه تأثیر بگذارد.

این غول فناوری کره ای اصلاحاتی را برای یک آسیب پذیری «بحرانی» و 31 مورد دیگر را برای مشکلاتی با عنوان «اولویت بالا» فهرست می کند. این بار تنها دو مشکل «متوسط» با پچ اکتبر برای گوشی‌های گلکسی سامسونگ حل شده است.

همراه با وصله‌های Google، Samsung Mobile 18 مورد آسیب‌پذیری و مواجهه سامسونگ (SVE) را که در زیر توضیح داده شده‌اند، ارائه می‌کند تا اطمینان مشتری خود را نسبت به امنیت دستگاه‌های موبایل سامسونگ افزایش دهد. شاخص امنیتی سامسونگ (SSI)، موجود در «نسخه نرم‌افزار امنیتی»، نسخه 1 اکتبر 2022 SMR شامل همه وصله‌های سامسونگ و Google است. ممکن است برخی از موارد SVE در این بسته گنجانده نشوند، در صورتی که این موارد قبلاً در نسخه تعمیر و نگهداری قبلی گنجانده شده باشند.

برخی از دستگاه‌های گلکسی سامسونگ بخشی از برنامه One UI 5.0 بتا هستند، به این معنی که پایدار Android 13 باید در گوشه و کنار باشد.

دستگاه‌های دارای به‌روزرسانی امنیتی اکتبر 2022 سامسونگ

همانطور که اغلب اتفاق می افتد، غول فناوری کره ای رویکرد نسبتاً ثابتی برای به روز رسانی دارد. این معمولاً جدیدترین و بهترین دستگاه های گلکسی مانند سری S است که ابتدا به روز می شوند. در حالی که همیشه اینطور نیست، به نظر می رسد این درست باشد.

این لیست شامل یادداشتی در مورد اینکه این به‌روزرسانی برای اولین بار در کجا عرضه شد و اینکه آیا در ایالات متحده نیز در دسترس است، خواهد بود. طبق معمول، آخرین موارد اضافه شده با پررنگ مشخص می شوند.

سری گلکسی اس

اصلاً جای تعجب نیست که سری گلکسی اس 22 سامسونگ اولین محصولی بود که آپدیت امنیتی اکتبر 2022 را دریافت کرد. به عنوان پرچمدار گوشی هوشمند غیر تاشو سامسونگ، انتظار می رفت و احتمالاً پیش بینی می شد. درست در پایان ماه سپتامبر، سامسونگ آخرین پچ امنیتی را برای سری S22 در مناطق محدود منتشر کرد. احتمالاً با رسیدن به ماه اکتبر، به‌روزرسانی در مناطق بیشتری منتشر خواهد شد.

تنها چند روز بعد، نسخه‌های قفل شده توسط اپراتور سری گلکسی S21 شروع به به‌روزرسانی کردند. وصله امنیتی اکتبر 2022 در حال حاضر به گوشی های Verizon در ایالات متحده وارد شده است. اغلب آخرین وصله‌ها به بازارهای جهانی می‌رسند، بنابراین این تغییر سرعت خوبی است. طبق گفته SamMobile، کاربران Xfinity Mobile نیز شروع به دیدن به‌روزرسانی اکتبر سامسونگ در کل سری Galaxy S21 کرده‌اند. مدل‌های بدون قفل در ایالات متحده اکنون واجد شرایط به‌روزرسانی امنیتی هستند که شروع به انتشار کرده است.

اگرچه از نظر فنی بخشی از سری S21 است، اما Galaxy S21 FE تنها یک ماه قبل از S22 عرضه شد. این بدان معناست که در موقعیت عجیبی قرار دارد که بخشی از گروه 2022 است در حالی که هنوز هم پا در نسل قبلی دارد. با این حال، هنوز هم به‌سرعت به‌روزرسانی می‌شود و مدل‌های هندی هم اکنون شروع به دریافت جدیدترین وصله با رونمایی در حال گسترش برای شامل مدل‌های قفل‌شده Verizon در ایالات متحده کرده‌اند. مالکان اروپایی اکنون نیز می‌توانند به‌روزرسانی شوند زیرا عرضه یک بار دیگر به اتریش، کرواسی، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، مقدونیه، لهستان، پرتغال، رومانی، صربستان، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا گسترش یافته است. سوئد، سوئیس، جمهوری چک، هلند و بریتانیا

نسخه اصلی Fan Galaxy S20 FE 5G پس از شروع عرضه در بخش های وسیعی از سرزمین اصلی اروپا از جمله اتریش، بلغارستان، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، لوکزامبورگ، کشورهای شمال اروپا، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، در بازارهای منتخب به روز می شود. ، اسلوونی، اسپانیا، سوئیس، منطقه بالتیک، جمهوری چک، هلند، و بریتانیا. مدل‌های قفل‌شده Verizon اکنون شاهد ورود این پچ به ایالات متحده هستند.

نسخه محدود 4G Galaxy S20 FE در برخی بازارهای سراسر جهان موجود است. این دستگاه در واقع همان دستگاهی است که دارای قابلیت 5G است، اما فاقد توانایی اتصال و استفاده از شبکه های فوق سریع 5G در مناطقی است که اشباع کم است. به‌روزرسانی امنیتی اکتبر در حال حاضر برای واحدهای Samsung Galaxy S20 FE در استرالیا، مالزی، تایلند و فیلیپین منتشر می‌شود.

اکنون پس از ورود به بازار در سال 2019 به سرعت به روز رسانی سه ماهه کاهش یافته است، سری گلکسی اس 10 جدیدترین پچ را دریافت می کند که می تواند دومین آخرین به روز رسانی برای این گوشی باشد. دستگاه‌های سوئیس در حال حاضر شروع به مشاهده به‌روزرسانی OTA کرده‌اند، اما ما انتظار داریم که این به‌روزرسانی در روزهای آینده به مناطق بیشتری گسترش یابد.

 • Galaxy S10e / S10 / S10+ — G97xFXXUGHVJ1 (برای اولین بار در سوئیس منتشر شد)
 • Galaxy S20 FE 4G — G780GXXU3CVI4 (برای اولین بار در اقیانوسیه منتشر شد)
 • Galaxy S20 FE 5G — G781BXXU4FVI4 / G781VSQS7FVI1 (برای اولین بار در اروپا منتشر شد)
 • Galaxy S21 / S21+ / S21 Ultra — G991USQS5CVI8 / G99XUSQU5CVIF (برای اولین بار در ایالات متحده منتشر شد)
 • Galaxy S21 FE — G990EXXU3CVI8 / G990USQS4CVI3 (برای اولین بار در هند منتشر شد)
 • Galaxy S22 / S22+ / S22 Ultra — S90xBXXS2AVI7 / S908EXXS2AVI7 (برای اولین بار در اروپا/آسیا منتشر شد)

سری گلکسی فولد

پیکسل تاشو

تاشوها بخش رو به رشدی از فضای گوشی های هوشمند هستند و این یکی از حوزه هایی است که سامسونگ به خوبی و واقعاً بر آن تسلط دارد. گلکسی فولد از بسیاری جهات جانشین معنوی و طبیعی سری نوت متوقف شده است. پرطرفدارترین نسخه سامسونگ گلکسی زد فولد 4 است که دارای بالاترین پردازنده و بهبودهای فراوان است.

سامسونگ گلکسی فولد 5G اصلی در حال به روز رسانی در بریتانیا است، با نسل دوم گلکسی زد فولد 2 که شاهد عرضه آپدیت ماه اکتبر در تعدادی از بازارهای سرزمین اصلی اروپا از جمله آلمان، مجارستان، ایتالیا، لوکزامبورگ، پرتغال، رومانی، اروپای جنوب شرقی، جمهوری چک و منطقه بالتیک. از زمان عرضه اولیه، کسانی که مدل‌های قفل‌شده Verizon در ایالات متحده دارند، اکنون می‌توانند دستگاه‌های Z Fold نسل دوم خود را به آخرین پچ به‌روزرسانی کنند.

گلکسی زد فولد 3 پرچمدار سال 2021، تا حدودی تصادفی، سومین گلکسی فولد است که با جدیدترین وصله امنیتی به روز شده است. این وصله به طور همزمان در هند و ایالات متحده برای مدل های آنلاک منتشر می شود. در حالی که قطعات داخلی یکسان هستند، ساخت سیستم عامل در اینجا کمی متفاوت است.

جدیدترین پرچمدار تاشو سامسونگ با آخرین وصله امنیتی اکتبر 2022 شروع به به روز رسانی می کند. این عرضه ابتدا در اسرائیل آغاز شده است و از 14 اکتبر شروع به گسترش ساخت دستگاه های قفل شده با Verizon در ایالات متحده می کند.

 • Galaxy Fold 5G — F907BXXU6HVI5 (برای اولین بار در بریتانیا منتشر شد)
 • Galaxy Z Fold 2 — F916BXXS2HVI8 / F916USQS2HVI8 (برای اولین بار در اروپا منتشر شد)
 • Galaxy Z Fold 3 — F926U1TBS2DVI4 (برای اولین بار در ایالات متحده و هند منتشر شد)
 • Galaxy Z Fold 4 — F936BXXS1AVJ3 / F936USQS1AVII (برای اولین بار در اسرائیل منتشر شد)

سری گلکسی نوت

به روز رسانی اکتبر سامسونگ

آخرین دستگاه‌های سری گلکسی نوت در سال 2020 عرضه شدند و سامسونگ تأیید کرد که Note واقعاً مرده است. از آن زمان تا کنون شاهد هستیم که سری گلکسی اس عملکردهای منتخبی مانند قلم S و موارد دیگر را به بازار بازگردانده است، اما احتمالاً برای طرفداران واقعی سری Note کافی نیست. خوشبختانه، تعدادی از دستگاه‌ها از جمله گلکسی نوت 20، که آخرین پچ را به موقع دریافت می‌کند، هنوز پشتیبانی می‌شوند. گسترش بیشتر به روز رسانی اکتبر برای Note 20 و Note 20 Ultra اتفاق افتاده است، به طوری که در ایالات متحده با واحدهای قفل شده Verizon می توانند آخرین وصله امنیتی را دریافت کنند.

پیش از عرضه سری گلکسی اس 20، سامسونگ از گلکسی اس 10 لایت و نوت 10 لایت رونمایی کرد. دومی ویژگی ها و عملکردهای سری Note را ارائه می دهد اما بدون برچسب قیمت بالا. به این ترتیب، در موقعیتی عجیب در ترکیب گسترده تر قرار دارد. سامسونگ همچنان به‌روزرسانی‌هایی را ارائه می‌کند، و Note 10 Lite اکنون وصله امنیتی اکتبر 2022 را در مناطق انتخاب شده دریافت می‌کند.

 • Galaxy Note 10 Lite — N770FXXS8GVI2 (برای اولین بار در فرانسه منتشر شد)
 • Galaxy Note 20 / Note 20 Ultra — N98xFXXS5FVI4 / N98xBXXS5FVI4 / N981USQS3FVI7 (برای اولین بار در اروپا منتشر شد)

سری گلکسی A

Samsung galaxy a 2021 galaxy a52 a42 a32 a12 a02s

همه گوشی های هوشمند سامسونگ مدل های پرچمدار نیستند. تعدادی گوشی مقرون به صرفه وجود دارد که از تعدادی از ویژگی های سطح بالا استفاده می کنند، بدون اینکه به ضرر شما تمام شود. سری گلکسی A یکی از این نمونه هاست.

یکی از ارزان‌ترین نمونه‌ها گلکسی A02 است که اکنون به‌روزرسانی ماه اکتبر را مستقیماً از سامسونگ در مناطق انتخاب شده دریافت می‌کند. این گوشی که در ژانویه 2021 عرضه شد، حداقل با صفحه نمایش 720p، سیستم دوربین دوگانه اصلی، به علاوه قیمت زیر 150 دلار، بسیار کم است. دارندگان گلکسی A02 در مناطق آمریکای مرکزی و جنوبی از جمله آرژانتین، برزیل، شیلی، مکزیک و کلمبیا اکنون باید بتوانند آخرین پچ را دریافت کنند.

یکی دیگر از دستگاه های عالی و چشمگیر سری گلکسی A، A52 است. قیمت آن را با نمایشگر AMOLED عالی 120 هرتزی، سیستم دوربین چهارگانه و به‌روزرسانی‌های امنیتی منظم تکذیب می‌کند. جدیدترین در مناطق منتخب از جمله روسیه در دسترس است.

یکی از چشمگیرترین گوشی های سری A گلکسی A53 است. این گوشی با مشخصات کامل و یک برنامه ارتقاء ۵ ساله با قیمت کمتر از ۴۰۰ دلار عرضه می شود. این دستگاه مقرون‌به‌صرفه آخرین پچ اکتبر را در بخش‌های وسیعی از اروپا از جمله ایتالیا، اسلوونی، کرواسی، صربستان، لهستان، جمهوری چک، فرانسه، لهستان، اتریش، سوئیس، پرتغال، ایرلند و بریتانیا دریافت می‌کند.

اغلب گوشی‌های ارزان‌قیمت شرکت مخابراتی مانند A21 در مقایسه با مدل‌های بدون قفل، برای دریافت به‌موقع به‌روزرسانی‌ها تلاش می‌کنند. با این حال، گلکسی A21 ابتدا در ایالات متحده به روز می شود، اما برای آنهایی که در Verizon هستند. گلکسی A13 5G همچنین آخرین پچ امنیتی را در ایالات متحده دریافت می‌کند و بسیاری از مدل‌های قفل شده توسط اپراتور از جمله Verizon، Comcast، Xfinity Mobile و T-Mobile از جمله کسانی هستند که گفته می‌شود به‌روزرسانی اکتبر را در تلفن‌های هوشمند ارزان خود دریافت می‌کنند.

 • Galaxy A02 — A022MXXS3BVI1 (برای اولین بار در آمریکای جنوبی منتشر شد)
 • گلکسی A13 — A135USQS2AVI1 (برای اولین بار در ایالات متحده منتشر شد)
  • موجود در ایالات متحده: Verizon، Comcast، Xfinity Mobile، T-Mobile
 • Galaxy A21 — A215USQS8CVI6 (برای اولین بار در ایالات متحده منتشر شد)
 • Galaxy A52 — A525FXXS4BVI3 (برای اولین بار در روسیه منتشر شد)
 • Galaxy A53 — A536BXXS4AVJ1 (برای اولین بار در اروپا منتشر شد)

سری گلکسی تب

تب s6 one UI 2.5

سامسونگ به‌عنوان یکی از معدود شرکت‌های OEM اندروید که طیف وسیعی از تبلت‌ها را تولید می‌کند، اغلب تنها نامی است که به این بخش خاص از سیستم‌عامل موبایل مورد علاقه ما می‌رسد. این شرکت کره ای تعدادی تبلت با قیمت های مختلف ساخته است، اما آنها به روز رسانی های منظم را با دستگاه های تلفن همراه گلکسی به اشتراک می گذارند.

اولین تبلت گلکسی که به‌روزرسانی امنیتی اکتبر 2022 را دریافت کرد، در واقع تب S6 2019 است. در حالی که این تبلت برای مدت طولانی تری به روز نمی شود، هنوز هم دیدن پشتیبانی از چنین تبلتی تقریباً چهار سال پس از عرضه بسیار خوب است. این OTA به طور همزمان در آلمان، استرالیا و آسیا آغاز شده است.

 • گلکسی تب اس 6 — T865XXU5DVJ1 / T865XXU5DVH2 (برای اولین بار در آلمان، استرالیا و آسیا منتشر شد)

چگونه آخرین OTA را در دستگاه Galaxy خود بررسی کنید

اگر قرار است دستگاه سامسونگ شما قبلاً به‌روزرسانی شده باشد، اما وصله اکتبر برای شما شخصاً وارد نشده است، می‌توانید به‌روزرسانی دستی را امتحان کنید. به سادگی برنامه Settings را باز کنید، روی “Software update” ضربه بزنید و “Download and install” را انتخاب کنید.

این مقاله برای اولین بار در 30 سپتامبر منتشر شد و آخرین بار در 18 اکتبر به روز شده است.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: