7 گزارش اصلی از سال 2020 گزارش روابط توسعه دهنده

jjysys0″> jjysysk0 “> jjgysg0:” xjsgg “: https://gmail.com //firebasestorage.googleapis.com/v0/b/hackernoon-app.appspot.com/o/images٪2F0ND921QitCePbuLAJQgufmkRClY2-1u03wi2.jpeg؟alt=media&token=0608e37f-ac6f-4387-9e77-b982 ” “>

روابط توسعه دهنده روشی رو به رشد در تعامل با توسعه دهندگان خارجی است. به عبارت ساده تر ، وظیفه یک تیم DevRel اطمینان از خوشحال بودن توسعه دهندگانی است که با این نرم افزار یا API کار می کنند ، که این امر بر تصویر پلت فرم تأثیر مثبت می گذارد و موجب محبوبیت آن می شود.

نحوه دستیابی شرکت ها به این هدف به شرکت و تجارت آن بستگی دارد. هنوز هم ، فعالیت های معمول در تیم های DevRel شامل نوشتن آموزش ، ارائه نمونه برنامه ها ، درک مهمترین درد توسعه دهندگان ، پخش مجدد آنها به مهندسان و تعامل فعالانه با جامعه از طریق کانال های آنلاین ، کنفرانس ها و گردهمایی ها است.

DevRel یک زمینه کاملاً جدید نیست و مدتهاست که وجود دارد. یکی از اولین “تبشیر کنندگان نرم افزار” مایک موری از شرکت اپل بود که در اواخر دهه 1980 این اصطلاح را ابداع کرد و با توسعه دهندگان درگیر شد و آنها را ترغیب کرد تا برنامه هایی برای Macintosh (به جای IBM) توسعه دهند.

امروزه ، تیم های DevRel نقش مهمی را به طور فزاینده ای شروع می کنند ، درست مانند بخش های مهندسی یا بازاریابی. شرکت های بزرگی مانند Google یا Amazon AWS میلیون ها دلار را در برنامه های DevRel خود سرمایه گذاری می کنند ، و آنها را به یک عامل مهم در جذب بیشتر توسعه دهندگان تبدیل می کند.

گزارش جدید DevRel 2020 که توسط Hoopy تهیه شده است ، برخی از موارد روندهای اخیر صنعت ، که من در این مقاله ارائه می دهم. امیدوارم برخی از اطلاعات موجود در این پست بتواند به شما کمک کند درک درستی از DevRel داشته باشد و اینکه چگونه می توانند به آگاهی از محصول شما کمک کنند.

توسعه دهندگان روابط فراتر از دره سیلیکون

که زمانی به عنوان یک کار باطنی ریشه در استارتاپ های فناوری در دره درک می شد ، امروز روابط توسعه دهنده یک فعالیت جهانی است که توسط 500 شرکت ، استارتاپ و شرکت های متوسط ​​Fortune 500 به کار گرفته می شود. اگرچه این رشته جدید نیست ، اما به خصوص در اروپا همچنان در حال رشد است. تعداد شرکتهایی که در اروپا روابط توسعه دهنده را تمرین می کنند تقریبا چهار برابر کمتر از ایالات متحده است (56٪ از کل شرکتهای DevRel از ایالات متحده منشا می گیرند).

روابط توسعه دهندگان دیگر از نظر شرکت های فناوری اطلاعات نیست

در حالی که روابط توسعه دهندگان از شرکت های فناوری نشات می گرفت ، صنایع سنتی بیشتری شروع به کشف DevRel می کنند ، از جمله شرکت های خودروسازی ، بخشهای بهداشتی ، سرگرمی و خرده فروشی. با این حال ، فناوری هنوز در این زمینه مسلط است: شرکتهای IT که با ارائه دهندگان SaaS جفت شده اند تقریباً 75٪ DevRel امروز را تشکیل می دهند. با کمال تعجب ، حضور بخش مخابرات در DevRel از 16٪ در سال 2016 به 4٪ در سال 2020 کاهش یافته است.

شرکتهای همه اندازه DevRel را پذیرفته اند

روابط توسعه دهنده ممکن است به نظر می رسد یک شرکت لوکس کوچک و در حال رشد قادر به پرداخت هزینه نیستند. هنوز هم ، اعداد و ارقام نشان می دهد که حتی شرکت هایی که کمتر از 100 کارمند دارند روابط توسعه دهنده را انجام می دهند ، 27٪ از کل شرکت ها را تشکیل می دهند. شرکتهای برجسته تری با بیش از 1500 کارمند هنوز بر بازار تسلط دارند (50٪ از کل شرکتهای دارای DevRel).

آگاهی از رانندگی دلیل اصلی داشتن DevRel است

روابط توسعه دهنده بسته به نیاز شرکت به دلایل مختلف اتفاق می افتد. اکثر پزشکان (24٪) برای توسعه آگاهی و فرزندخواندگی با توسعه دهندگان ارتباط برقرار می کنند ، 22٪ هدف خود را در آموزش و حمایت از توسعه دهندگان می دانند و 19٪ DevRel را برای ایجاد تعامل آغاز کرده اند.

فقط 1٪ شرکتها DevRel را برای پیشبرد فروش انجام می دهند. این واقعیت منطقی است ، زیرا فروش کالای خود به یک توسعه دهنده اگر ارزش واقعی در پشت آن نباشد چالش برانگیز است. در عین حال ، اگر کار شما بدرخشد و وقت و تلاش کافی را برای آگاهی سازندگان از آن اختصاص دهید ، فروش هم رشد خواهد کرد.

محدوده محصول متفاوت است

تعداد محصولات (API ها ، SDK ها ، HDK ها) تحت دامنه برنامه های روابط توسعه دهنده از 1 (کمتر از 10٪ از پزشکان) متفاوت است. ) به بیش از 100 (19٪ از شرکتها). با این وجود اکثر شرکت ها (50٪) همزمان کمتر از ده محصول را مدیریت می کنند. این اعداد با اندازه شرکت ارتباط دارند: هرچه شرکت بزرگتر باشد ، محصولات بیشتری را در یک زمان کنترل می کند.

معیارها هنوز قابل بحث هستند

معیارها برای سنجش موفقیت کلی هر شرکت ضروری است. در حالی که چگونگی اندازه گیری موفقیت روابط توسعه دهنده هنوز موضوعی قابل بحث است ، اکثر شرکت ها تمایل دارند موفقیت برنامه های خود را با توجه به مقدار محتوای ایجاد شده مانند اسناد و مدارک (50٪) ، ثبت نام و ثبت نام (48٪) ، میزان استفاده ، اندازه گیری کنند. از محصول (41٪) ، و برنامه های توسعه یافته (35٪). فقط 16٪ از تیم های DevRel موفقیت خود را با درآمد اندازه گیری می کنند.

درجه فنی لازم نیست و سایر بینش های شغلی

در این گزارش اشاره شده است که پزشکان DevRel به طور فزاینده ای گروه متنوعی از افراد ، در سنین 22 تا 60 سالگی بالا ، با 30٪ در محدوده 41-50 سال (هنوز عمدتا مرد). با کمال تعجب ، تقریباً نیمی از پزشکان مدرک فنی ندارند و داشتن یک مدرک تعیین کننده برای این شغل نیست.

اکثریت (34٪) متخصصان DevRel سالیانه بین 100K تا 150K دلار ، 8٪ بیشتر از 250K دلار و 8٪ کمتر از 50K درآمد دارند.

پزشکان DevRel بیشتر وقت خود را صرف تولید محتوا ، برنامه ریزی و شرکت در رویدادها و “بشارت” می کنند. اکثر تمرین کنندگان حداقل یک بار در ماه سفر می کنند (قبل از شیوع بیماری همه گیر). هفتاد و دو درصد از پاسخ دهندگان به طور کامل از راه دور کار می کنند (حتی قبل از Covid-19).

جایزه: مهارت های برتر DevRel

سه مهارت برتر لازم برای DevRel ، براساس این گزارش ، همدلی (40٪) ، ارتباطات (33٪) ، و خلاقیت (9٪) وجود دارد. مهارتهای دیگر تمرین کنندگان صبر ، دانش فنی ، توانایی کار متقابل ، اشتیاق به شغل و مهارتهای سازمانی است.

همدلی ممکن است یک انتخاب بدیهی برای مهارتهای برتر به نظر نرسد لازم برای این کار است ، اما فقط تا زمانی که در مورد آن مدتی فکر کنید. در واقع ، یکی از اهداف یک متخصص روابط توسعه دهنده حمایت از بهترین تجربه ممکن برای توسعه دهنده است و این امر بدون داشتن همدلی با یک توسعه دهنده در وهله اول امکان پذیر نیست.

یکی از بهترین راههای یادگیری همدلی در زمینه DevRel این است که خودتان به یک توسعه دهنده محصول تبدیل شوید. این به شما کمک می کند تا نرم افزار / API را از پایین به بالا بیاموزید و قبل از اینکه اولین توسعه دهنده خارجی با محصول شما کار کند ، نقاط درد قابل توجهی را در سفر توسعه دهنده کشف کنید.

Takeaway

روابط توسعه دهندگان در شرکت های دیگری غیر از فناوری محبوب می شوند. بیشتر تیم های DevRel ده محصول یا تعداد کمتری را مدیریت می کنند ، وقت خود را صرف تولید محتوا می کنند و به کنفرانس های توسعه دهندگان سفر می کنند. می توان انتظار داشت که با افزایش تعداد شرکت هایی که API و سایر نرم افزارها را برای توسعه دهندگان ارائه می دهند ، این رشته به رشد خود ادامه دهد.

برای اطلاعات بیشتر ، گزارش اصلی را بخوانید.