6 سال بعد ، Google Spreadsheet من اکنون برنامه ای به نام Taonga

است

 عکس پروفایل نویسنده

aashnisshahAashni Shah

بنیانگذار Taonga و Hype Docs. با مأموریت برای ساختن فردایی بهتر.

با Taonga ، من در تلاش هستم تا ساده ترین راه را برای مدیریت ایمن و به اشتراک گذاشتن اسناد شخصی شما ایجاد کنم ، مثل پاسپورت این ساخته شده است با استفاده از مفاهیم حریم خصوصی توسط طراحی و رضایت به طراحی ، اطمینان حاصل شود که کاربر کنترل کامل اسناد شخصی خود را دارد. ایده Taonga از یک صفحه گسترده Google Spreadsheet ایجاد شد که من 6 سال پیش ایجاد کردم و دوست دارم این داستان را اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

من همیشه “نماینده فنی” بودم “در خانواده – به حدی که یکی از نام های مستعار من” سیری “است ، و در نهایت مهندس نرم افزار شدم. همانطور که من “نماینده فنی” در خانواده بودم ، مادرم در خانواده سازمان دهنده بود ، و برای هر سند مهمی ، از شناسنامه ها گرفته تا سوابق بهداشتی تا کارت های وفاداری ، صحافی هایی را تنظیم کرده بود.

6 سال پیش ، من و مادرم در مورد اینکه چگونه می توانیم مدارک خود را به صورت دیجیتالی مدیریت کنیم از آنجا که خانواده ما مرتباً مسافرت می کردیم صحبت می کردیم. گزینه های فعلی استفاده از ایمیل ، WhatsApp یا رول دوربین بود ، اما اینها نه امن هستند و نه تجربه کاربری فوق العاده ای را ارائه می دهند. ما طوفان فکری کردیم و طرحی ارائه دادیم ، یک صفحه گسترده Google با نام هایمان در ردیف اول ایجاد کردیم ، و اسناد و جزئیات مختلف در ستون اول پایین آمد. چند روز آینده را برای جمع آوری این اطلاعات با تمام اسناد اساسی که فکر می کردیم به آنها نیاز داریم ، صرف کردیم ، به عنوان مثال گذرنامه ، شناسنامه و شناسنامه. ما فکر کردیم مهم است که اطلاعات مهم مانند تاریخ انقضا و شماره سند را بیرون بیاوریم. ما همچنین عکسی از هر سند را در پوشه های سازمان یافته بارگذاری کردیم و برای سهولت دسترسی ، پیوندی به هر عکس در داخل سند قرار دادیم.

تنظیم این قسمت آسان بود ، بدست آوردن اعضای خانواده من برای درک نحوه کار و به روز نگه داشتن آن ثابت کردند که کار بسیار بیشتری است.

برخی از مشکلات سریع که ما در صفحه گسترده مشاهده کردیم:

  • خواندن این مورد در یک دستگاه تلفن همراه سخت بود
  • آن فراموش کردن به روزرسانی اسناد و مدارک جدید آسان بود
  • از آنجا که همه این موارد در Google Drive ذخیره شده بودند ، ما باید اطمینان حاصل کنیم که همه برنامه های حقوق را در تلفن خود بارگیری کرده اند و دسترسی به حالت آفلاین را روشن کرده اند

برخی از مزایای این موارد عبارتند از:

  • ما هر زمان که نیاز داشتیم (بیشتر) به راحتی می توانستیم به هر سندی دسترسی پیدا کنیم
  • از آنجا که وقت خود را برای بیرون کشیدن اطلاعات در صفحه گسترده اختصاص داده بودیم ، کپی کردن / چسباندن مقادیر در برنامه ها هر زمان که به آنها احتیاج داشتیم واقعاً آسان می کرد – دیگر هیچ شماره ای از عکس های با نور کم نخوانید
  • ما دیگر عکس گذرنامه خود را از طریق ایمیل یا WhatsApp نمی فرستادیم ، به طوری که این امر از امنیت بیشتری برخوردار است

از زمان ایجاد صفحه گسترده ، خانواده من و من از آن برای تمدید استفاده کرده ایم مدارکی مانند گذرنامه من ، درخواست سفر v isas ، افتتاح حساب های بانکی ، درخواست شغل و موارد دیگر. دسترسی آسان به صفحه گسترده ، و همچنین عکسها ، باعث افزایش کارایی من شد زیرا من می توانم بدون اینکه منتظر بمانم تا به خانه بروم ، بدون اینکه منتظر باشم تا به خانه بروم ، برنامه ای را ارسال کنم ، سپس گذرنامه خود را پیدا کردم و آن را ارائه کردم. من تخمین می زنم که ما طی 6 سال گذشته هفته ای یکبار از آن استفاده کرده ایم ، و این قطعاً در گرفتگی های فشرده به ما کمک کرده است!

اوایل امسال ، من و مادرم رفتیم از طریق به روزرسانی گسترده از آنجا که بسیاری از گذرنامه ها و شناسه های ما تمدید شده اند. این فرآیند نزدیک به دو روز به طول انجامید و مراحل خسته کننده زیادی برای گرفتن عکس ، بارگذاری آن و سپس تایپ دستی تمام داده های مربوطه را در بر داشت. آن وقت است که لحظه ای دیگر از لامپ را دیدم ؛ آیا بهتر نیست که بتوانم از گذرنامه خود عکس بگیرم ، داده ها را با استفاده از فناوری OCR به طور خودکار ضبط کنم و بتوانم آن را با خانواده ام به اشتراک بگذارم؟

و voila ، مفهوم اولیه Taaonga متولد شد.

طی چند ماه گذشته ، من کاربر مصاحبه ، نمونه اولیه ساخت و بازخورد ارزشمندی دریافت کرد. من آموخته ام که Taonga می تواند مکانی بیش از این برای گرفتن عکس و ذخیره اطلاعات مربوط به اسناد شخصی شما باشد ، اما در واقع به شما امکان مدیریت ایمن این اسناد را به روشی که در حال حاضر وجود ندارد ، می دهد. کاربران می توانند در صورت انقضا گذرنامه خود ، یادآوری های خودکار دریافت کنند یا به راحتی بدون انگشت گذاری شماره یا خواندن عکس ، اطلاعات را کپی و جای گذاری کنند. علاوه بر این ، کاربران می توانند اسناد را با استفاده از پیوندهایی که منقضی می شوند با خانواده ، دوستان یا مشاغل به اشتراک بگذارند ، افرادی که سندی را مشاهده کرده اند ردیابی کنند و در آینده دسترسی به آنها را لغو کنند.

آیا شما آماده هستید که اسناد شخصی خود را کنترل کنید – از ملزومات سفر مانند گذرنامه خود ، تا اسناد مستقل مانند گواهینامه ها یا مدارک قانونی برای لیست انتظار Taonga ثبت نام کنید و زود دسترسی پیدا کنید!