راهنمای تحول دیجیتال NodeJS برای بنیانگذاران غیر فنی

mayankMayank Pratap

بنیانگذار و مدیر عامل در EngineerBabu.com | کمک به آژانس های کوچک فناوری اطلاعات برای رشد تجارت

وقتی نوبت به انتخاب فنآوری مناسب back-end می رسد. ارزیابی نیازهای پروژه شما و تناسب متنوع برای پیشرفت پیشرفته شما ممکن است گیج کننده باشد. با این حال ، NodeJS می تواند بهترین تناسب برای محصول شما باشد. بنابراین ، توسعه دهندگان NodeJS را استخدام کنید تا بهترین راه حل کسب و کار را ایجاد کنند. برخی از عوامل مهم شامل این است که آیا شما باید به دنبال استخدام در خارج از کشور یا استخدام در خشکی باشید.

با در نظر گرفتن شما یک کارآفرین غیر فناوری ، بنابراین همه شما ممکن است چشم انداز یک مفهوم جدید کسب و کار را داشته باشید. در اینجا ، ما درک می کنیم که ساخت یک وب سرور پیچیده به نظر می رسد ، اما اینگونه نیست. توسعه دهندگان NodeJS را استخدام کنید و فقط در چند خط کد می توانید یک سرور وب ایجاد کنید.

پس از گذراندن این وبلاگ ، از کلیه نکات داخل و خارج فناوری NodeJS و چگونگی آن مطلع خواهید شد. برای استخدام توسعه دهندگان NodeJS که در مورد آنها بحث خواهیم کرد.

به عنوان یک کارآفرین با سابقه غیر فنی ، آیا از جنبه های اساسی فناوری NodeJS آگاهی دارید؟ حضور در بازار است؟ آینده پیش بینی شده NodeJS و منابع مالی مربوط به آن چیست؟ نگران نباشید ، هنگام خواندن مطالب پیش رو ، به تمام این سوالات خود پاسخ خواهید داد.

این راهنمای تغییر شکل دیجیتال برای NodeJS با تمام آنچه شما برای ساخت بعدی خود باید درمورد NodeJS بدانید همراه است. پروژه این امکان را برای شما فراهم می کند تا با تصمیم آگاهانه استخدام توسعه دهندگان NodeJS را انجام دهید یا خیر. به ما بگویید که چرا ما در این فنآوری متخصص هستیم.

ما با 1000+ CTO کار کردیم ، صدها محصول از این طریق توسط VC از جمله MIT Delta V ، آزمایشگاه نوآوری هاروارد تأمین مالی شده است.

ما می خواهیم به اشتراک بگذاریم که چرا آنها تصمیم گرفتند توسعه دهندگان NodeJS را برای ساخت راه حلهای مقیاس پذیر استخدام کنند.

بهترین فناوری Back-End را انتخاب کنید

انتخاب یک پشته فناوری مرتبط به ویژه برای مشاغل کوچک و استارتاپ ها چالش برانگیز است. از آنجا که ، آنها به طور معمول بودجه محدودی دارند و بنابراین به یک پشته فناوری نیاز دارند که بیشترین ضربه را به پروژه های خود بخورد.

پشته فن آوری مناسب بسیار خوب است میزان موفقیت پروژه شماست. در حالی که ، انتخاب نادرست فناوری های توسعه برنامه های وب ممکن است دلیلی برای عدم موفقیت باشد.

زبان های مختلفی در دسترس برنامه نویسان است. اما بیایید بحث را به زبانهای محبوب و پرکاربرد محدود کنیم. هر زبان دارای ویژگی ها ، پشتیبانی ، جوامع و اکوسیستم های مختلفی است که بر روند تصمیم گیری کامل تأثیر می گذارد.

فناوری های پرطرفدار موجود در بازار

ما در حال تعریف هستیم در حال حاضر بیشترین فن آوری های پرطرفدار در بازار ، بنابراین می توانید درک بهتری از فن آوری های موجود در بازار داشته باشید. این به شما کمک می کند تا بر اساس نیازهای محصول خود فناوری مناسب را انتخاب کنید.

1. پایتون

پایتون در بین جامعه علمی محبوب است. این یک زبان برنامه نویسی منبع باز و سطح بالا است که خوانایی کد ، نوشتن دقیق کد و کتابخانه های استاندارد را افزایش می دهد.

پایتون همچنین از مدیریت خودکار حافظه و سیستم های نوع پویا پشتیبانی می کند. این برای برنامه هایی مناسب است که در سرورهای بدون حالت به صورت افقی اندازه گیری می شوند. بنابراین ، ایجاد این یک راه حل خوب برای برنامه هایی که از خدمات مبتنی بر cloud استفاده می کنند.

جنگو پرکاربردترین چارچوب Python است که از تعداد زیادی از راه اندازی ها مانند Pinterest ، Instagram و EventBrite (گذشته).

2. NodeJS

NodeJS یک چارچوب بین پلتفرمی است که به برنامه نویسان اجازه می دهد چندین سیستم عامل (دسک تاپ ، وب ، موبایل) بسازند. در مورد نمونه هایی از این راه حل ها ، تصور خدمات ، سیستم عامل ها و نرم افزارهایی با سطح برجستگی بالاتر دشوار است.

Paypal ، Uber ، Netflix ، Nasa و Ebay چند مورد هستند. شرکت های مشهوری که توسعه دهندگان NodeJS را استخدام می کنند تا پشته فن آوری موجود خود را با NodeJS تغییر دهند.

پشت این تیتان های فناوری و فعالیت اینترنتی ، راه حل های قدرتمند و همه کاره ساخته شده با NodeJS وجود دارد. هنگام دسترسی به این سرویس ها در مرورگر خود ، ممکن است JavaScript ساده را ببینید. اما بدانید که در پشت پرده ، NodeJS نمایش را اجرا می کند.

3. جاوا

جاوا یک زبان برنامه نویسی عمومی است که همزمان ، کلاس ، شی گرا و به طور خاص طراحی شده است تا وابستگی های اجرایی کمی را داشته باشد.

جاوا بر اساس فلسفه “یک بار بنویس و همه جا اجرا کن” داغترین زبان برنامه نویسی از سال 2015 است. عمر طولانی تجاری و پذیرش گسترده جاوا یک اکوسیستم مستند ، کتابخانه ها را ایجاد کرده است. ، و چارچوب ها هدف بسیاری از آنها تجارت الکترونیکی ، امنیتی و معماری پیچیده معاملات است.

جاوا برای دستگاههای Android به کار رفته است و اگر آن سیستم عامل جز component استراتژی راه اندازی شما باشد ، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بنابراین ، انتخاب زبان برنامه نویسی یک عامل حیاتی در هنگام ساخت یک برنامه اینترنتی است. اما چشم انداز روشنی در مورد چگونگی استفاده از فناوری برای دستیابی به اهداف تجاری نیز ضروری است.

در برخی از پروژه ها ، فناوری های مختلف می توانند به جای یکدیگر استفاده شوند. در برخی دیگر ، این غیرممکن است. به همین دلیل بسیار مهم است که به جای وابستگی به افسانه های رایج یا پایبند بودن به آسان ترین راه حل ، یک انتخاب آگاهانه انجام دهید. در اینجا برخی فاکتورها وجود دارد که باید در نظر گرفت: با این حال ، در آینده اگر دوست دارید از مقیاس بزرگ استفاده کنید ، یک پشته انعطاف پذیر انتخاب کنید که به شما امکان رشد محصول را بدهد.

 • نوع محصول: برنامه های فشرده داده ، سیستم های رزرو ، اجتماعی برنامه های شبکه ، برنامه های جریان ، CMS ، IoT ، برنامه های FinTech ، بازارها و MVP های ساده احتمالاً به پشته های مختلفی احتیاج دارند.
 • هزینه: به یاد داشته باشید که برخی از ابزارها منبع باز و رایگان برای استفاده تجاری هستند ، که فقط یک نکته در لیست طولانی مزایایی است که منبع باز به توسعه دهندگان می دهد و سهامداران. دیگران مجوز و دستمزد دارند.

  از این رو می توانید نتیجه بگیرید ، علی رغم انتخاب پشته فنی مناسب ، ممکن است یک قطعه کیک نباشد تا به نتایج دلخواه برسید. در اینجا ، فناوری های خاص به ویژه با برنامه ها بسیار جفت می شوند. این کار انتخاب نهایی را کمی راحت تر می کند.

  NodeJS چیست؟

  NodeJS ممکن است یک JavaScript باشد زمان اجرا بر روی موتور جاوا اسکریپت V8 کروم ساخته شده است. NodeJS از یک مدل ورودی و خروجی غیر مسدود کننده مبتنی بر رویداد استفاده می کند که آن را سبک و کارآمد می کند. npm ممکن است یک بسته NodeJS از یک کتابخانه منبع باز باشد که بزرگترین کتابخانه در جهان است.

  این یک رویداد ناهمگن است که به مدت زمان جاوا اسکریپت هدایت می شود ، که به منظور ایجاد برنامه های شبکه مقیاس پذیر است. این می تواند بسیاری از اتصالات همزمان را همزمان کنترل کند. هنگامی که درخواست های اتصال به طور همزمان برای هر اتصال انجام می شود ، پاسخ مجدد برقرار می شود. اگر هیچ کاری برای انجام وجود نداشته باشد ، NodeJS در خواب حضور خواهد یافت.

  برای مواردی مانند تعامل با سیستم فایل ، شروع سرورهای HTTP یا TCP ، از JavaScript در کنار C / C ++ استفاده می کند. به دلیل رشد سریع جامعه و NPM ، NodeJS به یک برنامه واقعاً محبوب ، منبع باز و کراس پلتفرم تبدیل شده است. این امکان را برای شما فراهم می کند تا برنامه های شبکه ای را که در ویندوز مایکروسافت ، لینوکس یا سیستم عامل X قابل اجرا هستند ، به هیچ وجه و مقیاس پذیر کنید.

  مناطقی که استفاده از NodeJS برای آنها مناسب است به شرح زیر است ؛

  • برنامه های محدود I / O.
  • برنامه های جریان داده.
  • برنامه های کاربردی در زمان واقعی فشرده (DIRT).
  • API های JSON برنامه ها.
  • برنامه های تک صفحه.

  در عین حال ، برای برنامه های سنگین که بیشتر شامل استفاده از پردازنده هستند مناسب نیست. < p class = "paragraph"> اکسپرس چیست؟ (NodeJS Framework)

  Express.js — یا به سادگی Express؛ یک چارچوب الهام گرفته از Sinatra برای توسعه وب در NodeJS است.

  این یک چارچوب وب است که به شما امکان می دهد یک برنامه وب را برای رسیدگی به چندین درخواست مختلف http در یک URL خاص ساختار دهید. Express یک چارچوب برنامه وب NodeJS با حداقل ، انعطاف پذیر و منبع باز است. برای ساده سازی کار توسعه وب سایت ، برنامه های وب و API معرفی شده است.

  این استاندارد برای اکثر برنامه های NodeJS امروزه استاندارد در نظر گرفته می شود.

  چرا از Express Framework استفاده می کنیم؟

  Express به پاسخگویی بیش از درخواست ها با پشتیبانی مسیر کمک می کند تا توسعه دهندگان بتوانند پاسخ های خاص خود را بنویسند URL ها این از موتورهای چند الگویی برای ساده سازی تولید HTML پشتیبانی می کند.

  مزیت اضافی در مورد آن بسیار ساده و یک چارچوب منبع باز است. ماژول های میان افزار نیز در اکسپرس وجود دارند که به مدیریت داده ها و رایگان نگه داشتن خطاهای برنامه کمک می کنند.

  لایه میان افزار در یک پشته فناوری متشکل از سیستم های مدیریت محتوا ، سرورهای وب و سایر ابزارهای مشابه است که از توسعه برنامه وب پشتیبانی می کنند. این میان افزارها به زبانهایی مانند C # یا Java نوشته شده اند که مدیریت داده ها و ارتباط بین قسمتهای جلویی و پشتی را تسهیل می کند.

  به زبان ساده ، میان افزار امکان برقراری ارتباط بین داده ها و پایگاه داده را فراهم می کند. . به عنوان مثال ، هنگامی که کاربر فرم ثبت نام را ارسال می کند. این کار از طریق میان افزار انجام می شود که نمایه ای از کاربر ایجاد می کند و داده ها را در پایگاه داده ذخیره می کند.

  برخی از ویژگی های اصلی Express Framework

 • به نصب نرم افزار میانبر اجازه می دهد تا بیش از درخواستهای HTTP پاسخ دهد.
 • جدول مسیریابی را تعریف می کند که اقدامات زیادی را براساس URL و روش HTTP انجام می دهد.
 • ارائه پویا صفحات HTML بر اساس گذشت استدلال به الگوها

  ویژگی های NodeJS = “paragraf”> 1. IO به رسیدگی به درخواست همزمان کمک می کند

  همه API های NodeJS ناهمزمان هستند. بنابراین ، اگر NodeJS درخواستی برای هرگونه عملیات ورودی / خروجی دریافت کند ، آن عملیات را در پس زمینه اجرا می کند و برای پردازش سایر درخواست ها جلو می رود. بنابراین منتظر پاسخ درخواستهای قبلی نیست.

  2. سریع در اجرای کد

  NodeJS از موتور اجرای JavaScript نسخه 8 استفاده می کند. همچنین توسط Google Chrome استفاده می شود. NodeJS دارای یک بسته بندی بر روی موتور جاوا اسکریپت است. از این رو ، موتور زمان کار را بسیار سریعتر کرده و پردازش درخواستها در NodeJS نیز سریعتر می شود.

  3. تک رشته ای اما بسیار مقیاس پذیر

  برای حلقه رویداد ، NodeJS روی یک مدل تک رشته کار می کند. بنابراین ، ممکن است پاسخ اینگونه رویدادها فوراً به سرور برسد یا نرسد. با وجود این ، این عملیات دیگر را مسدود نمی کند و NodeJS را به زبانی بسیار مقیاس پذیر تبدیل می کند.

  سرورهای سنتی رشته های مشخصی را برای رسیدگی به درخواست ها ایجاد می کنند. در حالی که NodeJS یک رشته واحد ایجاد می کند و تعداد بسیار بیشتری از درخواست ها را ارائه می دهد.

  4. کتابخانه NodeJS از JavaScript

  این یکی دیگر از جنبه های مهم NodeJS از نظر توسعه دهنده است. اکثر توسعه دهندگان از قبل با JavaScript آشنا هستند. از این رو ، توسعه دهنده ای که JavaScript را می داند ، توسعه در NodeJS برای آنها آسان تر می شود.

  5. Active and Vibrant Community

  انجمن فعال چارچوب NodeJS ، تضمین می کند که چارچوب را بر اساس آخرین روند توسعه وب به روز نگه دارید.

  6. بدون Buffering

  برنامه های NodeJS هرگز داده ای را بافر نمی کنند. آنها به سادگی داده ها را به صورت قطعه ای خارج می کنند.

  مزایای NodeJS

  • ساخت سریع در زمان واقعی بسیار سریع است ، برنامه های پر بازدید (به عنوان مثال برنامه های چت یا بازی).
  • NodeJS امکان کدگذاری در JavaScript را برای سمت سرویس گیرنده و سرور فراهم می کند.
  • این کار با پر کردن شکاف بین توسعه دهندگان جلو و پایان کار ، بهره وری فرآیند توسعه را افزایش می دهد.
  • NPM (مدیر بسته NodeJS) که به طور مداوم در حال رشد است ، به توسعه دهندگان ابزارها و ماژول های مختلفی را می دهد تا از آنها استفاده کنند ، بنابراین باعث افزایش بیشتر بهره وری آنها می شود.
  • کد سریعتر از هر زبان دیگر اجرا می شود.
  • NodeJS مناسب خدمات خرد است که یک راه حل محبوب در میان برنامه های سازمانی است.

  NodeJS با تمام مزایای خود اکنون نقشی اساسی در انباشته فناوری بسیاری از شرکتهای مطرح که به مزایای منحصر به فرد آن بستگی دارند. بنیاد NodeJS بهترین تفکر را در مورد اینکه چرا شرکتها باید استخدام توسعه دهندگان و فناوری NodeJS کنند تلفیق کرده است. strong>

  ماهیت NodeJS مبتنی بر رویداد ، آن را به عنصری مناسب برای برنامه هایی تبدیل می کند که نیاز به رسیدگی همزمان به درخواست های همزمان ، از جمله انتقال مکرر اطلاعات از مشتری به سرور دارد. . شرایط و انواع خاصی از راه حل ها وجود دارد که NodeJS برای آنها مناسب تر است و توسعه دهندگان NodeJS را استخدام می کند ، در مقایسه با سایر فناوری ها:

  1. خدمات پخش جریانی

  مدل ورودی / خروجی مورد استفاده NodeJS آن را برای پخش جریانی بسیار مفید می کند. به طور خاص ، اتصالات فعال به کاربران این امکان را می دهد تا داده ها را همزمان بارگذاری و بارگیری کنند تا فرآیندی که به نوبت انجام می شود. Netflix تصمیم گرفت توسعه دهندگان NodeJS را استخدام کند و نتیجه آن شود که از فناوری NodeJS بهره مند شوید. به آنها امکان مدیریت یک پایگاه داده کاربر بزرگ را می دهد که همزمان به طور همزمان در دستگاه های آنها جریان دارد.

  2. سیستم های گپ

  این نوع دیگری از راه حل است که با نقاط قوت چارچوب سازگار است. هنگامی که NodeJS با سوکت های وب مناسب مستقر می شود ، حتی محبوب ترین و فعال ترین چت ها نیز مطابق انتظار عمل خواهند کرد. این ترافیک گسترده را کنترل می کند و سرعت ارسال پیام را بسیار عالی نگه می دارد. یک مثال خوب از توییتر را می توان در نظر گرفت که آنها یک رابط صندوق ورودی چت مانند در میان کاربران مختلف فراهم می کنند. برای اجرای موفقیت آمیز آن ، توییتر NodeJS را به کار گرفته و توسعه دهندگان NodeJS را برای دستیابی به کمال در خدمات استخدام می کند.

  3. بازی های آنلاین

  بازی های آنلاین معمولاً شامل تعداد زیادی اتصال هستند که تعداد کمی از محیط های زمان اجرا برای اداره آنها مجهز هستند. خوشبختانه ، این مورد برای مدیریت چنین شرایطی ساخته شده است ، که امکان همگام سازی سریع داده ها بین سرویس گیرنده و سرور را فراهم می کند و حتی به بازیکنان امکان می دهد تا در حالت های چند نفره شرکت کنند. برخی از شرکت های متوسط ​​که امکان استفاده از بازی های آنلاین را با استفاده از NodeJS فراهم می کنند عبارتند از: فناوری بزرگ بزرگ ، منطق ساده شده ، Exio.tech ، توسعه دهندگان بازی کازینو و غیره.

  4. برنامه های تک صفحه

  برنامه های تک صفحه (SPA) گزینه بسیار خوبی برای کار NodeJS هستند زیرا قبل از اینکه این اتفاق در مرورگر رخ دهد صفحات را می توان در سرور ارائه کرد. بنابراین کاربر در نهایت سریعتر می تواند محتوا را ببیند. این مزیت اغلب با توانایی های نمایش داده شده توسط React و Angular مقایسه می شود. ترلو بهترین نمونه SPA برای مدیریت پروژه ها و سیستم های همکاری است. این شرکت ترجیح داد توسعه دهندگان NodeJS را استخدام کند تا در ارتباط با NodeJS به طور کامل از پشته های فناوری استفاده کند.

  5. REST API

  API های نمایندگی انتقال دولت (REST) ​​به طور گسترده ای در معماری سمت سرور مورد استفاده قرار می گیرند و بخش مهمی از عملکرد ریز سرویس ها هستند. ExpressJS (چارچوب JavaScript دیگری) همراه با NodeJS امکان ایجاد API های پاسخگو ، سبک و کارآمد را از این نوع فراهم می کند.

  پیاده سازی های مختلف API شخص ثالث ممکن است برای پروژه بعدی شما لازم باشد NodeJS اجرا و عملکرد بدون دردسر را ساده می کند.

  جدا از این رو ، NodeJS برای پیاده سازی اینترنت اشیا نیز ترجیح داده می شود. همانطور که ممکن است متوجه شده باشید ، همه راه حل های فوق الذکر شامل تعداد زیادی کاربر و پاسخ سریع است ، دقیقاً از نوع شرایطی است که NodeJS برای آن تنظیم شده است.

  حضور بازار NodeJS

  < p class = "paragraph"> با نگاهی به روند فعلی IT ، به ویژه در زمینه توسعه وب ، می توانید بگویید که توسعه NodeJS و روند توسعه دهندگان اختصاصی NodeJS در ساخت سمت سرور در حال افزایش است.

  بیایید با روندهای اخیر مقایسه NodeJS و Python

  <شروع کنیم IMG ALT SRC = "https://firebasestorage.googleapis.com/v0/b/hackernoon-app.appspot.com/o/images٪2FJErJXky5MfaAbQdfTlFCmcUKbGG2-qwf63wi5.jpeg؟alt=media&token=87a6d8fd-03b6-4ceb-bac1-eed862c960b6 ">

  روندهای اخیر مقایسه NodeJS و جاوا

  سهم بازار توسط وب سایت های برتر نشان دهنده NodeJS vs Python

  سهم بازار توسط وب سایت های برتر نشان دهنده NodeJS vs Java

  ” ” > دسته بندی های وب سایت

  NodeJS در استفاده از دسته های وب سایت های بیشتر پوشش بهتری دارد. از جمله رایانه و الکترونیک و فناوری ، قانون و دولت ، سبک زندگی ، هنر و سرگرمی و 16 دسته دیگر هنگام مقایسه با پایتون.

  NodeJS در استفاده از دسته های وب سایت های بیشتر پوشش بهتری دارد. از جمله رایانه و الکترونیک و فناوری ، قانون و دولت ، سبک زندگی ، هنر و سرگرمی و 18 دسته دیگر هنگام مقایسه با جاوا.

  آمار مختلف NodeJS

 • 3 از 4 کاربر NodeJS می گویند که از مدیر نسخه استفاده می کنند. یکی از متداول ترین موارد ، 52٪ NVM است. (منبع: NodeJS) یک مدیر نسخه می تواند زندگی شما را آسان کند. برنامه نویسان افراد عملی هستند ، بنابراین بیشتر آنها از NVM استفاده می کنند.
 • 55٪ از کاربران NodeJS به خط انتشار پشتیبانی طولانی مدت (LTS) اعتماد می کنند. 43٪ از کاربران و بیشتر کاربران جدیدتر نسخه فعلی را انتخاب می کنند. (منبع: NodeJS) اکثریت کمی از کاربران ثبات و بلوغ را نسبت به جدیدترین ویژگی ها انتخاب می کنند. هنوز هم ، بخش بزرگی از توسعه دهندگان دوست دارند از جدیدترین و جدیدترین استفاده کنند – و ظاهراً آنها با یک اشکال گاه به گاه اینجا و آنجا خوب هستند.
 • NodeJS از زمان راه اندازی آن در سال 2009 از موتور Google V8 استفاده می کند. (منبع: NodeJSsource ، NodeJSsource Insights) موتور V8 از ابتدا با سرعت در نظر گرفته شده است. این یک دلیل اصلی است که سرعت NodeJS بسیار باورنکردنی است.
 • در سال 2018 ، NodeJS بیش از 360 میلیون بار بارگیری شد ، به طور متوسط ​​1 میلیون بارگیری در روز. (منبع: NodeJSsource، NodeJSsource Insights) با وجود این زبان عالی ، انتظار می رود. چیز خوبی که وب سایت آن بر روی NodeJS نیز ساخته شده است ، بنابراین می تواند از پس همه این ترافیک برآید و همچنین تقاضا در بازار را برای استخدام توسعه دهندگان NodeJS افزایش می دهد.
 • در سال 2018 ، انتشارات متوسط ​​ماهانه رشد کمی داشته است – از 5.08 in در سال 2017 ، به 5.25 in در سال 2018. (منبع: NodeJSsource ، NodeJSsource Insights) محبوبیت این زبان انگیزه توسعه دهندگان پشت آن است. انتشارهای مکرر ، ویژگیهای جدیدتری را معرفی می کنند.

  سهم NodeJS در بازار 1.12٪ است (منبع: وب مشابه)

  تمام آنچه در مورد این فناوری گفتیم ، 1.12٪ از سهم بازار باید تکان دهنده به نظر برسد؟ خوب ، واقعاً نه همانقدر که NodeJS بسیار کارآمدتر از نصب یک اسکریپت ساده وردپرس و تهیه بلافاصله وب سایت خود در عرض چند دقیقه است.

  WordPress که مبتنی بر PHP است دارای 33.6 است. ٪ سهم بازار – زیرا می تواند وب سایت شما را در عرض چند دقیقه آماده کند. اگر فقط به یک وب سایت آموزنده احتیاج دارید ، وردپرس ایده خوبی است.

  اگر ، اگرچه کسب و کار شما به یک راه حل سفارشی با انواع ویژگی های فانتزی نیاز دارد ، توسعه یک وب سایت با NodeJS هنوز ادامه دارد. بسیار مقرون به صرفه تر از هر گزینه دیگری. این روندها و سهم بازار همچنین نشان می دهد که چرا مشاغل اخیراً به دنبال استخدام توسعه دهندگان NodeJS هستند.

  مقایسه با برخی از فناوری های رقابتی Back-End

  در اینجا ما در حال مقایسه NodeJS با دو رقیب اصلی آن یعنی جاوا و پایتون هستیم.

  مزایای NodeJS در مقایسه با جاوا

  • شروع کار با آن آسان است.
  • برای نمونه سازی و توسعه چابک عالی است.
  • با توسعه دهندگان کمتر دو برابر سریعتر جاوا بسازید.
  • با توجه به تغییر فناوری PayPal ؛ NodeJS در مقایسه با برنامه قبلی مبتنی بر جاوا از 33٪ کد و 40٪ پرونده کمتر از کد استفاده می کند.
  • NodeJS تعداد درخواست های ارائه شده در ثانیه را دو برابر می کند در حالی که میانگین زمان پاسخ را 35٪ کاهش می دهد.
  • در برنامه های NodeJS ، ما از JavaScript استفاده می کنیم (بنابراین ، اگر شما یک توسعه دهنده جلویی دارید که JS را می داند ، می تواند بدون یادگیری زبان برنامه نویسی جدید ، از مهارت های JS خود استفاده کرده و به یک توسعه دهنده کامل انتقال دهد).
  • NodeJS از بزرگترین اکوسیستم کتابخانه های منبع باز موجود استفاده می کند (بدون نیاز به صرف وقت برای ساخت زیرساخت ها از ابتدا ، در عوض شما روی هسته اصلی برنامه تمرکز خواهید کرد).
  • NodeJS یک محیط رویداد محور است (سرور فقط در صورت بروز یک رویداد واکنش نشان می دهد) و یک محیط غیر مسدود کننده است. این باعث می شود که آن سبک و کارآمد باشد ، برای برنامه های فوری و کاربردی در زمان واقعی بسیار مناسب است.

  هر دو گزینه در نوع خود عالی هستند ، مخصوصاً در شرایط مختلف. به عنوان مثال ، در مورد برنامه های دسک تاپ ، NodeJS محبوب ترین و مفیدترین گزینه است ، در حالی که جاوا بر بستر اندروید تسلط دارد.

  مثال دیگری از تفاوت آنها مربوط به موضوع است: سرورهای وب جاوا چند رشته ای هستند (کد با کارآیی بیشتری پردازش می شود) ، در حالی که NodeJS تک رشته ای است ، هنگامی که درخواست های بزرگ به آن ارسال می شود باعث ایجاد بلوک و کاهش سرعت می شود. بنابراین ، شرکت ها ترجیح می دهند توسعه دهندگان NodeJS را برای توسعه برنامه های وب استخدام کنند.

  “از طرف دیگر ، یادگیری NodeJS بسیار راحت تر است و از زمان توسعه سریع تری نسبت به جاوا برخوردار است و همچنین بهتر است. مقیاس پذیری با سخت افزار در نظر داشته باشید که توسعه دهندگان NodeJS را استخدام کنید زیرا دامنه مقیاس پذیری آن در آینده بهتر است. “

  مزایای NodeJS در مقایسه با پایتون:

  • NodeJS یک سرور است – پلت فرم جانبی ساخته شده بر روی موتور جاوا اسکریپت گوگل کروم در حالی که پایتون یک زبان برنامه نویسی شی گرا ، سطح بالا ، پویا و چند منظوره است.
  • برای برنامه های وب و توسعه وب سایت بهتر است در حالی که پایتون برای پشتیبان مناسب ترین است برنامه های پایانی ، محاسبات عددی و یادگیری ماشین.
  • NodeJS برای برنامه نویسی ناهمزمان بهترین گزینه است در حالی که Python بهترین گزینه برای برنامه نویسی ناهمزمان نیست.
  • برای پروژه های کوچک مناسب است پایتون برای توسعه پروژه های بزرگ مناسب ترین است.
  • NodeJS برای فعالیت های پر حافظه بهترین است در حالی که پایتون برای فعالیت های پر حافظه توصیه نمی شود.

  وقتی کار با سرورهایی است که محاسبات عددی و یادگیری ماشین را انجام می دهند ، پایتون انتخاب بهتری است e NodeJS در بیشتر انواع عمومی سرویس های وب ، به ویژه برنامه های در زمان واقعی ، برتری دارد. برخلاف پایتون ، NJS به طور پیش فرض از برنامه نویسی ناهمزمان پشتیبانی می کند و مقیاس پذیری بهتر و سریعتری را امکان پذیر می کند.

  بگذارید آنچه را که صفحه اصلی NodeJS در مورد مزایای آنها می گوید دوباره بیان کنم. آنها توصیف می کنند که NodeJS “سبک و کارآمد ، مناسب برای برنامه های کاربردی در زمان واقعی متراکم با داده که در دستگاه های توزیع شده اجرا می شوند.” بله ، برنامه هایی که به خوبی در توضیحات بالا متناسب هستند و می توانند از ویژگی های NodeJS استفاده کنند.

  “NodeJS به اندازه کافی پایدار است و در برنامه ها / سیستم های پیچیده مستقر می شود. شروع کار با NodeJS آسان است و هنگامی که در حال ساخت یک برنامه وب نسل بعدی هستید ، به ویژه API برای یکپارچه سازی تلفن همراه / وب یا می خواهید چیزی را با یک راه حل سفارشی ایجاد کنید ، NodeJS یک محیط زمان مناسب است که مناسب شما است. شما باید توسعه دهندگان NodeJS را برای پروژه خود استخدام کنید زیرا این امر باعث افزایش جدول زمانی محصول شما می شود. “

  “> > اطمینان حاصل کنید که NodeJS برای SEO مناسب است؟

  اکثر دستورالعمل های SEO در زمینه SEO خارج از صفحه تخصص دارند. بدون یک وب سایت بهینه شده ، فعالیت های SEO خارج از صفحه بی فایده است.

  مانند هر پروژه ای ، موفقیت یک کمپین SEO با تسلط بر اصول اولیه و اجرای بی نقص آن شروع می شود. < p class = "paragraph"> بازاریابی دیجیتال شامل داشتن زمین آنلاین به خوبی بهینه شده و سپس اجازه می دهد سیاره آن را درک کند. بنابراین موفقیت در کسب و کار آنلاین شما به ایجاد یک وب سایت مستحکم وب بستگی دارد که برای عملکرد و سودمندی بهینه شده باشد. در کل باید به دنبال استخدام توسعه دهندگان NodeJS باشید که با جنبه SEO در توسعه وب سایت ها نیز آشنا هستند.

  باطن پسند SEO به چه صورت است؟ در اینجا برخی از موارد برای تمرکز وجود دارد:

  1. Clean Code

  سرعت بارگذاری صفحه به یک فاکتور بزرگ رتبه بندی گوگل تبدیل شده است. کاربران Google بسیار بی تاب هستند و معمولاً به سرعت از سایتی خارج می شوند که زمان زیادی را برای شما بارگیری می کند.

  در واقع ، اگر 4 ثانیه طول بکشد ، 25٪ از بازدید کنندگان نیز سایت شما را ترک می کنند بارگذاری ، مطابق با KISSmetrics.

  Google ، با هدف ارائه تجربه جستجوی یکپارچه به کاربران ، به سایتهایی که سریع بارگیری می شوند پاداش می دهد. بنابراین ، شما با تمیز کردن کد خود ، روش تسریع در بارگیری صفحه و سرعت بارگیری صفحه را شروع می کنید.

  کد پاک به عنکبوت های برنامه اجازه می دهد تا از دانش سایت شما مطلع شوند. اگر به موتورهای جستجو این فرصت را بدهید که بدانند محتوای شما چیست ، شانس رتبه بندی بهتری خواهید داشت.

  می توانید از ابزاری مانند ‘استفاده کنید تست سرعت وب سایت Pingdom برای انجام عملکرد سرعت صفحه با استفاده از فاکتورهای مختلف مانند جاوا اسکریپت ، تغییر مسیرها ، CSS و موارد دیگر.

  شما می خواهید به محض اینکه متوجه شدید کد خود را بشویید کثیف است ، شما می توانید این کار را خودتان انجام دهید یا یک برنامه نویس استخدام کنید. درصورتی که به مهارت فنی خود در سئو اطمینان ندارید ، ساده ترین مسیر مورد نیاز استخدام یک برنامه نویس باتجربه است.

  NodeJS خطوط کد را تقریباً یک سوم از هر فناوری سنتی کاهش می دهد ، که غیر مستقیم در بهینه سازی وب سایت شما کمک می کند. از این رو ، شما ترجیح می دهید توسعه دهندگان NodeJS را برای دریافت محصولات دوستانه SEO استخدام کنید.

  2. قابلیت خزیدنی

  مقدار صفحاتی که باید در اینترنت خزیده شوند گیج کننده است – موتورهای جستجو فقط اینقدر وقت دارند تا یک صفحه را نمایه کنند. اگر صفحه شما برای خزیدن برای همیشه طول بکشد ، موتورهای جستجوگر علاقه زیادی به شما نخواهند داشت زیرا آنها به سایت های بعدی می روند که یک جستجوی ساده و سریع را برای آنها فراهم می کند.

  بهبود شما خزنده بودن وب سایت ؛ از حذف برخی بن بست ها پشتیبانی کرده و مسیرهای مستقیمی دارید که از موتورهای جستجو پشتیبانی می کند تا مطالب شما را به راحتی بخوانند. در غیر اینصورت ، اگر محتوای مورد نظر توسط موتورهای جستجو قابل فهرست نباشد ، وب سایت آماده نخواهد بود.

  “وب سایت باید به راحتی توسط ربات های Google خزیده و نمایه شود و در حالت ایده آل آسان است. Magicdust SEO می گوید: مدیریت کنید تا URL ها و سایر عناصر SEO وب سایت را بهینه کنید.

  ساده ترین کار ساخت و ارسال نقشه سایت XML به موتورهای جستجو است . ابزاری مانند XML Sitemap Generator به شما کمک می کند تا از صفحات متنوعی که در سایت شما وجود دارد ، فایلی ایجاد کنید.

  اقدام دیگر برای از بین بردن بن بست ها ، خلاص شدن از شر لینکهای خراب است.

  1.

  سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور