شرح مختصر چرخه چهار ساله بیت کوین

rektcapitalRekt Capital

معامله گر ارزهای رمزنگاری شده . نویسنده خبرنامه سرمایه رکت

در مقاله تحقیقاتی امروز ، ما به کالبد شکافی چرخه چهار ساله بیت کوین خواهیم پرداخت تلاش برای درک بهتر مخمصه قیمت فعلی بیت کوین و کسب بینش در مورد مهمترین مراحل فنی که قیمت برای دستیابی به اطمینان از رشد نمایی آینده باید انجام دهد.

اول ، ما به شکستن تمرکز خواهیم کرد چرخه چهار ساله بیت کوین را به مراحل مشخصی از چرخه بازار تبدیل کنید. ما بر روانشناسی زیربنای هر یک از این مراحل تأکید خواهیم کرد.

ثانیا ، ما بحث خواهیم کرد که چگونه سقوط ناشی از همه گیری در مارس 2020 در واقع تصحیح صدا از طریق لنز بود از گرایشهای تاریخی تکرار شده قیمت بیت کوین قبل از نصف شدن.

سپس ، ما بر اهمیت نصف شدن بیت کوین در شکل گیری چرخه های چهار ساله بیت کوین تأکید خواهیم کرد.

بعداً ، ما در مورد آنچه بیت کوین برای دستیابی به سطح صعودی قابل توجهی در سال 2021 به منظور دستیابی به یک سطح بالاترین سطح جدید به” تکنیک “نیاز دارد ، صحبت خواهیم کرد.

و در آخر ، ما در مورد چگونگی چرخه چهار ساله برخی از مشاهدات اساسی در مورد رفتار قیمت بیت کوین را بررسی خواهیم کرد و بحث خواهیم کرد که چگونه این مشاهدات می توانند ما را از رشد بالقوه قیمت آن در آینده مطلع کنند

این محتوا در ابتدا در خبرنامه Rekt Capital

بیت کوین – چرخه چهار ساله < / h2>

شمعدان های دوازده ماهه نمودار قیمت بیت کوین یک موضوع تکراری را به نمایش می گذارد و چهارچرخه چهار ساله تشکیل می دهد.

هر شمع دوازده ماهه فاز مشخصی را در چرخه چهار ساله نشان می دهد.

در اینجا تجزیه و تحلیل هر یک از این مراحل وجود دارد:

فاز 1 – اوج های نمایی

این شمع ماهیت نمایی روند صعودی را برجسته می کند که بیت کوین را به اوج های جدید در همه زمان ها می رساند.

در این مرحله از بازار است که سرمایه گذاران در سرخوشی ترین حالت خود را دارند و شدیدترین شکل “ترس از دست رفتن” را تجربه می کنند.

همین احساسات شدید است که سرمایه گذاران را وادار به خرید با قیمت های بالاتر و بالاتر می کند. این روند روند گاو نر را افزایش می دهد و قیمت را به بالاترین سطح نمایی می رساند.

این مرحله همچنین مرحله “برتری” است که بیت کوین به اوج جدید و جدیدترین قیمت خود می رسد.

فاز 2 – تصحیح

به دنبال سرخوشی شمع دوازده ماهه قبلی ، این مرحله برای شوق بیش از حد اصلاح می شود و خوش بینی بیش از حد در بازار.

در این زمان است که بیت کوین ارزیابی قابل توجهی را در نتیجه فشار نزولی فروش طرف سرمایه گذاران سودآور کاهش می دهد.

بیت کوین پس از یک چرخه رشد نمایی یک روند سالم را تجربه می کند.

مرحله 3 – انباشت

پس از تصحیح طولانی مدت قیمت ، بیت کوین روند نزولی فروش را تجربه می کند و شروع به پایین آمدن می کند.

اینجا جایی است که خریداران چانه زنی تمایل دارند وارد عمل شوند و بیت کوین را با تخفیف شدید جمع کنند. قیمت. این نوع خریداران هستند که آغاز تقاضای جدید بیت کوین را تشکیل می دهند.

فاز 3 به عنوان نقطه حداکثر فرصت مالی برای سرمایه گذاران بیت کوین است زیرا چشم انداز پاداش بسیار بیشتر است خطر نزول.

مرحله 4 – بازیابی و ادامه کار

دوره تهدید به پایان رسیده و یک روند صعودی جدید به عنوان ادامه روند تجربه روند صعودی تأیید شده است.

در زمینه شمعدان های دوازده ماهه بیت کوین ، از نظر تاریخی این مرحله در مورد کسوف یک منطقه قبلی از فشار فروش بود ( یعنی “مقاومت” که به موجب آن فروشندگان از ادامه روند صعودی در برابر قیمت مقاومت می کنند ؛ این سطح با یک خط افقی سیاه مشخص می شود).

در این دوره است که شمع دوازده ماهه بالاتر از آن بسته می شود سطح مقاومت یک گام مهم فنی در تأیید تغییر در روانشناسی بازار در سطح گفته شده است. این سطح یک نقطه اصلی انعطاف پذیری روانشناختی است که تمایل به تحریک احساسات شدید در بازار و جنبش خرید طرف دارد.

با بسته شدن شمع دوازده ماهه ، این زمانی است که روانشناسی بازار با این کلید از فروش به خرید تغییر می کند.

آیا سقوط در مارس 2020 چرخه چهار ساله را تحریف کرد؟

قبل از نصف کردن Retrace Complete ✅

درست است که فروش گسترده ناشی از همه گیری باعث انحراف بیت کوین از تمایلات تکرار شونده تاریخی خود می شود.

در طرح بزرگتر تاریخچه کلی قیمت بیت کوین ، این انحراف آنچنان که تصور می کردند قابل توجه نبود.

در واقع ، این عقبگرد از نظر تاریخی سالم بود. پس از همه ، عودهای قبل از نصف شدن چند هفته قبل از نصف شدن اتفاق می افتد. این یک بازیابی مجدد قبل از نصف شدن بود.

بیایید به طور خلاصه بازپرداخت های قبل از نصف شدن بیت کوین را در طول زمان بازگو کنیم: تقریباً 100 روز قبل از نصف کردن شماره 1 در سال 2012 و 2 روز به طول انجامید.

بیت کوین 38٪ -3٪ مجدداً تجربه کرد تقریباً 24 روز قبل از نصف کردن شماره 2 در سال 2016 و 44 روز به طول انجامید. < / p>

بیت کوین 63٪ -6٪ مجدداً تجربه کرد تقریباً 88 روز قبل از نصف # 3 در سال 2020 و 29 روز ادامه داشت. بنابراین در حالی که سقوط بیت کوین در ماه مارس از نظر عمق غیر عادی بود این واقعیت ، واقعیتی بود که اصلاح قابل توجهی قبل از نصف شدن اتفاق افتاده بود ، از نظر تئوریک منطبق بود و مطابق با روندهای تکرار شده تاریخی بیت کوین بود که پیش از نصف شدن بود .

من برای اولین بار بر این تأکید کردم گرایش قیمت pre-Halving retrace »در مقاله من در تاریخ 6 سپتامبر 2019 با عنوان« نصف شدن بیت کوین – هر آنچه لازم است بدانید »است.

در اینجا گزیده مربوطه آورده شده است. از آن مقاله

بنابراین در حالی که سقوط در مارس 2020 بود عمق بازپس گیری) ، به طور کلی با تمایلات تکرار شونده قیمت بیت کوین مطابقت داشت که قبل از نصف شدن خود را به نمایش می گذارد.

و همانطور که در مقاله تحقیقاتی اخیر خود ذکر کردم Bitcoin Halving: A Historical Analysis (که تجزیه و تحلیل به روز در مورد تمام حراج های بیت کوین است) ، بیت کوین در واقع از زمان سقوط در مارس 2020 ساختار اصلی خود را در بازه زمانی بالاتر به دست آورده است و اکنون مقاومت های کلیدی را برای چگونگی همزمان سازی مجدد چرخه های بازار قبلی خود به چالش خواهد کشید. < / p>

نصف شدن بیت کوین و چرخه چهار ساله

> کلاس” در کلاس ” مقدار بیت کوین جدیدی که هر 10 دقیقه ایجاد می شود ، نصف می شود (در نمودار قیمت با رنگ آبی مشخص شده است).

در ماه مه سال گذشته ، سومین نصف شدن بیت کوین اتفاق افتاد ، پاداش بلوک 12.5 بیت کوین هر 10 دقیقه به 6.25 بیت کوین کاهش یافت.

نه تنها Bitcoin Halving نشان دهنده یک تغییر اساسی در پروتکل بیت کوین است ، اما از نظر قیمت بیت کوین نیز دارای پیامدهای فوق العاده ای است.

از نظر تاریخی ، بیت کوین پس از هر Halvings خود بصورت تصاعدی تجمع یافته است.

بیت کوین تجمع یافته است +4،400٪ بعد از نصف 1 و 4،080٪ بعد از نصف کردن 2.

این یک کاتالیزور اساسی است که نقش بسزایی در پیشبرد قیمت بیت کوین به بالاترین سطح دارد.

و این واقعیت که من در مورد چالش چهار ساله بیت کوین در مورد بازگشت مجدد قبل از نصف بحث کرده ام ، تصادفی نیست.

از آنجا که وقایع نصف شدن بیت کوین اگر آنها را از طریق لنز چرخه چهار ساله تجزیه و تحلیل کنیم ، موقعیت مکانی کنجکاو را در نظر می گیریم.

در متن چرخه چهار ساله ، Bitc نصف شدن در شمعدان “بازیابی و ادامه” اتفاق می افتد (به عنوان مثال شمع 4) و قبل از شمع نمایی جدید 1 در چرخه چهار ساله جدید بیت کوین است.

به عبارت دیگر – Halvings Bitcoin یک سال قبل از تجمع های نمایی بیت کوین برای همه جدید اتفاق می افتد -Time Highs.

Bitcoin Set For All All High High In 202

با توجه به چرخه 4 ساله ، بیت کوین در حال حاضر در فاز 4 است.

این بدان معناست که بیت کوین در مرحله آخر چرخه چهار ساله فعلی خود است.

و هدف اصلی فاز 4 کسوف آوردن مقاومت قبلی است که چند سال قبل باعث به وجود آمدن بازار خرس برای قیمت بیت کوین شد (یعنی” شمع 2 “).

این مقاومت 13،900 پوند است.

بنابراین برای ادامه چرخه 4 ساله برای بازی کردن ، بیت کوین نیاز به مدیریت یک شمع دوازده ماهه دارد که بالاتر از سطح قیمت 13900 پوند by تا پایان سال 2020 باشد تا قبل از یک شمع نمایی قرار گیرد.

در زمان این در حال نوشتن ، بیت کوین واقعاً فاصله زیادی با کسر کردن ~ 13،900 دلار ندارد.

شمع دوازده ماهه فعلی بیت کوین هنوز هم سالم به نظر می رسد ، و یک جنبش صعودی در پشت آن قرار دارد.

آن به شکل شمعدانی چکش صعودی درآمده است ، شبیه شمع ته ته چرخه چهار ساله قبلی که به خودی خود بسیار بزرگ بود.

و شمعدان های چکش شکل مقدم بر روند معکوس روند صعودی هستند. همانطور که در گرایش های تاریخی چرخه 4 ساله وجود دارد ، شمع دوازده ماهه نزدیک به 13900 دلار پوند ، تأیید فنی لازم برای باز کردن بیت کوین تا یک چالش و کسوف بعدی 20،000 دلار برای رسیدن به بالاترین سطح جدید در سال 2021 .

چقدر می تواند رالی بیت کوین در سال 2021

برای پاسخ دادن به س ofال از 20 بیت کوین ، می توانیم در این مورد از 20 بیت کوین استفاده کنیم ، چند گرایش فنی قابل توجه را در نظر بگیرید که با کالبد شکافی چرخه چهار ساله بیت کوین مشاهده می شود:

اگر BTC در سال 2020 13900 دلار بشکند ، BTC نه Eclipse 20000 دلار در سال 2020

اگر بیت کوین موفق شود شمع دوازده ماهه بالای 13900 دلار را انجام دهد ، این بدان معناست که بیت کوین امسال 13900 دلار گرفتگی می کند تا چرخه جدیدی را مرتفع کنید ، اما قدیمی قبلی 20،000 دلار را کسوف نکنید.

با این وجود ، یک شمع دوازده ماهه بالاتر از 13900 دلار بسته می شود که بیت کوین را برای ورود به یک مرحله نمایشی جدید باز می کند 1 در چهار سال C جدید ycle.

یعنی در سال 2021 انتظار جدیدی برای All Time High در انتظار است.

بیت کوین برای تبدیل 13،900 دلار به پشتیبانی در اوایل 2021

پس از بسته شدن شمع دوازده ماهه به بالای 13900 دلار در سال 2020 ، بیت کوین سعی می کند 13900 دلار را دوباره امتحان کند به عنوان پشتیبانی خیلی زود در سال 2021 ، قبل از اینکه شروع به یک نماد جدید کند. تجمع برای ایجاد یک High All Time High.

این یک پیش نیاز فنی ضروری است که بیت کوین در طول تاریخ انجام داده است.

این زمانی است که کلید مقاومتهای چهار ساله چرخه (یعنی سطح افقی مشکی) از منبع حرکت طرف فروش (یعنی سطح افقی قرمز) به منبع فشار سمت خرید (یعنی سطح افقی سبز) تغییر می کند

کاهش نرخ بازده در سرمایه گذاری های بیت کوین

این شمع های فاز 1 است که بیت کوین را به بالاترین سطح جدید تبدیل می کند.

در با یک نگاه به نمودار قیمت بالا ، به نظر می رسد که شمع های فاز 1 نمایی در طول زمان تجمع های نمایی کمتری تولید می کنند (یعنی فلش های سیاه).

این بدان معنی است که فاز نمایی بعدی بیت کوین در مرحله 1 جدید چرخه چهار ساله احتمالاً نمایی کمتری نسبت به فاز 1 قبلی خواهد داشت.

احتمالاً پس از هر نصف شدن بیت کوین بازدهی در حال کاهش است.

بسیار مانند شمعدان های دوازده ماهه فاز 1 ، میزان افزایش بیش از حد به صورت فتیله های وارونه از این مقاومت های مهم چرخه چهار ساله (یعنی سطح افقی سیاه در نمودار زیر) همچنین با گذشت زمان کوتاهتر و بی ثبات تر می شوند.

بیت کوین در سال 2021 کجا می تواند تجمع کند؟

اگر فرض کنیم که میزان کاهش بازده پس از نصف شدن در “شمع 1” نمایی ثابت باقی بماند ، بیت کوین می تواند به صورت تصاعدی به یک بالاترین قیمت محافظه کارانه جدید در همه زمان های بالای $ 90،000 برسد.

گفته شد ، این برآورد محافظه کارانه روند فعلی گاو نر پس از نصف شدن بر اساس استانداردهای تاریخچه قیمت بیت کوین ، فتیله های صعودی گذشته از مقاومت های اصلی چرخه چهار ساله را به حساب نمی آورد (یعنی black horizontals).

این بدان معناست که بیت کوین به خوبی می تواند بیش از 90،000 دلار و حتی فراتر از سطح روانی 100،000 $ بیش از حد نهایی رد کند.

< قوی> PS از شما بخاطر خواندن متشکرم و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد رمزنگاری در خبرنامه من ثبت نام کنید

همچنین منتشر شده است در https://rektcapital.substack.com/p/fouryearcycle