گوگل رندرینگ و تاثیر بر سئو را توضیح می دهد

مارتین اسپلیت گوگل در وبیناری در زمینه ارائه صفحات وب و تأثیر آن بر SEO شرکت کرد. وقتی مرورگر یک صفحه وب را درخواست می کند ، رندرینگ اتفاق می افتد ، این بخش مهمی از نمرات Core Web Vitals است. درک این امر به حذف برخی از رازها از Core Web Vitals کمک می کند.

ارائه صفحه وب

ارائه صفحه وب چیزی است که بین مرورگر و صفحه وب اتفاق می افتد ، فرایند ایجاد یک صفحه وب. یک فرایند ارائه کارآمد منجر به کسب نمرات بالا Core Web Vitals می شود.

بازدهی کمتر کارآمد می تواند بر فروش ، درآمد تبلیغاتی و حتی خزیدن صفحات وب تا حدودی تأثیر بگذارد.

از مارتین اسپلیت گوگل خواسته شد تا تعریف کند که رندرینگ چیست.

اسکرین شات مارتین اسپلیت توضیح رندرینگ

مارتین اسپلیت گوگل در مورد رندر کردن صفحه وب توضیح می دهد

مارتین با قیاس بین پخت غذا از دستور غذا و ایجاد صفحه وب پاسخ داد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

HTML به معنای زبان نشانه گذاری ابرمتن است. این یک فرمت برای ایجاد اسنادی است که می توان با مرورگر از طریق فرایند ارائه به آنها دسترسی پیدا کرد.

مارتین اسپلیت توضیحاتی در زمینه رندرینگ ارائه داد:

“اگر به HTML به عنوان یک دستور غذا فکر می کنید و تمام مواد تشکیل دهنده را در آن دارید:

یکسری متن دارید

شما یک سری عکس دارید

شما یک سری چیزها دارید

اما شما واقعاً آن را در دستور غذا ندارید. دستور غذا یک تکه کاغذ با تمام این دستورالعمل ها در مورد نحوه ساخت یک چیز است. “

اولین قسمت توضیحات مارتین این است که HTML مانند دستورالعمل است. متن و تصاویر مواردی هستند که برای ایجاد غذای آماده ، یعنی صفحه وب استفاده می شود.

مارتین این قیاس را با مقایسه منابع صفحه وب با مواد فیزیکی واقعی ادامه داد:

“در حال حاضر ، منابع یک وب سایت شامل اجزای آن ، مانند CSS ، فایل های جاوا اسکریپت و همچنین تصاویر ، فیلم ها ، همه مواردی است که بارگذاری می کنید تا در واقع ظاهر صفحه بعد از آن ظاهر شود.

و وب سایتی که می شناسید و در مرورگر خود استفاده می کنید ، در مرورگر خود مشاهده می کنید ، این آخرین ظرف است. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

عکس از جیسون بارنارد

جیسون بارنارد در حال گوش دادن به مارتین اسپلیت از گوگل است

رندر کردن مانند فرایند پخت و پز است

مارتین در مرحله بعد ارائه را با فرآیند واقعی گرفتن مواد (منابع مانند تصاویر ، CSS و غیره) و پخت و پز مقایسه کرد.

او ادامه داد:

“و ارائه تقریباً پخت و پز یا مراحل آماده سازی آن است.”

خزیدن و ارائه Googlebot

بعد مارتین توضیح می دهد که رندرینگ برای Googlebot چیست.

مارتین در مورد Googlebot توضیح داد و توضیح داد:

“بنابراین خزیدن از اساس فقط وارد کتاب بزرگی از دستور العمل ها می شود و فقط صفحه ای با دستور غذا را بیرون می آورد و آن را در قلمرو ما قرار می دهد ، همانطور که اساساً اینجا روی میز آشپزخانه ایستاده ایم … و منتظر شروع آشپزی هستیم. و خزیدن اساساً فقط یک دستور العمل به ما می دهد.

و سپس رندرینگ فرآیندی است که در آن ، رندر پیش می رود ، آها! جالب هست! خزنده آنجا ، می توانید این ده ماده را برایم بیاورید؟

و خزنده راحت خواهد بود ، بله ، من این ده ماده مورد نیاز را برای شما تهیه کردم.

بسیار از شما متشکرم!

و سپس آشپزی را شروع می کنیم.

رندرینگ همین است. ”

تجزیه HTML مجموعه صفحه وب

بخش بعدی یک کلمه برنامه نویسی ، تجزیه و تحلیل را معرفی می کند. تجزیه فقط گرفتن تمام قسمتهای سند HTML (جاوا اسکریپت ، CSS ، عناصر HTML) و پیروی از دستورالعملهای ایجاد صفحه وب است.

مارتین بحث خود را در زمینه ترجمه ادامه داد:

“بنابراین ارائه HTML را تجزیه می کند.

در اصل ، وقتی از خزیدن می آید ، فقط یک دسته متن است که به راحتی قالب بندی شده است اما … متن!

برای تبدیل آن به یک نمایش بصری ، که در واقع وب سایت است ، باید آن را ارائه دهیم ، به این معنی که ما باید تمام منابع را به دست آوریم ، ما باید اساساً بدانیم که متن به ما می گوید چگونه باید باشیم:

اینجا یک سربرگ هست ، باشه

سپس یک تصویر وجود دارد و در کنار تصویر یک دسته متن وجود دارد و سپس زیر تصویر یک عنوان دیگر وجود دارد ، این یک عنوان کوچکتر است ، یک سرفصل سطح پایین تر است … و سپس یک فیلم وجود دارد و سپس در زیر آن ویدیو چند متن دیگر و در این متن سه پیوند به اینجا ، اینجا و اینجا وجود دارد.

و تمام این فرایند مونتاژ ، درک این که چیست و سپس جمع آوری آن در یک نمایش بصری که می توانید در پنجره مرورگر خود ، که در حال ارائه است ، با آن تعامل داشته باشید. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

نقش جاوا اسکریپت در رندرینگ

برخی از جاوا اسکریپت برای ارائه (ایجاد) صفحه وب بسیار مهم است. مقدار کمی جاوا اسکریپت ، مانند اسکریپت های مرتبط با فرم تماس ، در ایجاد اولیه یک صفحه وب تعاملی که بازدیدکننده سایت می تواند روی منوی پیمایش پیمایش ، خواندن و کلیک کند ، واقعاً ضروری نیست.

به منظور سرعت بخشیدن به ارائه صفحات وب (و بهبود Core Web Vitals) ، برخی از جاوا اسکریپت های غیر مهم می توانند در صورت لزوم برای صفحه وب به تأخیر افتاده یا به طور کلی حذف شوند.

برخی از جاوا اسکریپت ها وجود دارند که برای دیده شدن و تعامل بخشیدن به صفحه مهم هستند و برخی دیگر هنوز یا اصلاً مهم نیستند.

مارتین توضیح داد:

“و به عنوان بخشی از ارائه ، در همان مرحله اول ، ما جاوا اسکریپت را اجرا می کنیم زیرا JavaScript اساساً یک دستور العمل در دستور است.

بنابراین جاوا اسکریپت می تواند شبیه باشد ، حالا بروید آن پیازها را خرد کنید!

بنابراین اکنون پیازها را به عنوان یک ماده خام در اختیار دارید اما پیازها را به طور کلی در ظرف خود نمی گذارید ، آنها را خرد می کنید.

و این همان چیزی است که جاوا اسکریپت برای آن لازم است ، درست است؟

… اجرای جاوا اسکریپت تنها بخشی از رندرینگ است. ”

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

تصویری از بارتوش گورالویچ

تصویری از بارتوش گورالویچ

درخت چیدمان

مارتین در ادامه صحبت در مورد درخت چیدمان را شروع می کند. او در حال اشاره به مدل شیء سند است ، که مجموعه ای از تمام قسمت های صفحه وب در یک نمایش سلسله مراتبی است.

“تکه های” مختلف یک صفحه وب مانند برگ درخت است. در HTML به آن برگهایی که مارتین Layout Tree می نامد ، گره گفته می شود.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

مارتین درخت طرح بندی را توضیح می دهد:

“اما پس از اتمام اجرای جاوا اسکریپت یا عدم اجرای جاوا اسکریپت ، این نیز خوب است.

اما آنچه در آن صورت اتفاق می افتد این است که ما در حال جمع آوری هستیم ، مانند این که این قطعات را بفهمیم و چگونه باید آنها را در صفحه مونتاژ کنیم و این منجر به چیزی می شود ، به نام Layout Tree.

و Layout Tree به ما می گوید که چقدر چیزها بزرگ هستند ، در کجا صفحه چیزها هستند.

اگر آنها قابل مشاهده هستند یا اگر قابل مشاهده نیستند ، اگر یک چیز پشت چیز دیگری است.

این اطلاعات برای ما نیز به اندازه اجرای جاوا اسکریپت مهم است زیرا ممکن است جاوا اسکریپت محتوایی را که در HTML اولیه وجود نداشت تغییر دهد ، حذف کند یا اضافه کند زیرا توسط سرور ارائه شده است.

بنابراین این به طور خلاصه ارائه می شود.

از مقداری HTML داریم تا تعداد زیادی پیکسل روی صفحه داریم. این در حال ارائه است. ”

رندرینگ پرهزینه می تواند بر تجربه کاربر تأثیر بگذارد

مارتین در ادامه به ارائه بینش مفیدی در مورد تأثیر جاوا اسکریپت بر مصرف انرژی می پردازد. او از کلمه “گران” برای توصیف هزینه و زمان زیاد برخی از جاوا اسکریپت استفاده می کند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

او اشاره می کند که چگونه جاوا اسکریپت با دی اکسید کربن ، یک گاز گلخانه ای مقایسه شده است و چگونه این امر بر کاربران و در نهایت نتیجه نهایی ناشران و فروشگاه های تجارت الکترونیک تأثیر می گذارد.

مارتین اسپلیت رندر گران قیمت را توضیح می دهد

گوگل-مارتین-اسپلیت-گران-رندرمارتین تأثیر رندرینگ گران را توضیح می دهد:

در این مورد ، جستجوی Google دقیقاً مشابه یک کاربر واقعی است.

زیرا ، برای یک کاربر دنیای واقعی ، حتی اگر از یک تلفن مدرن و یک تلفن واقعاً سریع و فوق العاده و گران قیمت نیز استفاده می کنید ، اجرای بیشتر نیز همیشه و همیشه به معنای مصرف برق بیشتر است.

فقط موضوع همین است. و … افرادی بودند که جاوا اسکریپت را CO2 اینترنت می نامیدند و فکر نمی کنم این کاملا اشتباه باشد.

… هرچه گرانتر کنید برای ما به عنوان یک تجربه بدتر است.

جستجوی Google واقعاً اهمیتی نمی دهد. ما فقط باید بر روی منابع مورد نیاز خود سرمایه گذاری کنیم و بهینه سازی های زیادی را انجام می دهیم تا مطمئن شویم که تا حد ممکن انرژی و زمان خود را هدر می دهیم.

اما بدیهی است که اگر آن را بهینه کرده اید ، یک عارضه جانبی خوب و واقعاً خوب این است که کاربران شما احتمالاً خوشحال تر خواهند بود زیرا به باتری کمتری احتیاج دارند ، تلفن قدیمی آنها همچنان با آنچه شما در آنجا قرار داده اید کار می کند و آنها قادر خواهند بود از محتوای وب خود استفاده کنید و شاید نه رقبای خود ، زیرا رقبای شما اهمیتی نمی دهند و در واقع چیزی تولید می کنند که استفاده از آن در تلفن های خود راحت تر نیست.

بنابراین این چیزی نیست که بتوانید تجربه Google را در مقابل تجربه کاربری قرار دهید.

این شبیه به همان مشکل یا همان چالش است و همه ما از جمله جستجوی Google با آن روبرو هستیم. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

اسکرین شات مارتین اسپلیت گوگل

گوگل مارتین اسپلیت

بینش در مورد اهمیت ارائه

Core Web Vitals می تواند تا حدودی انتزاعی و اسرارآمیز باشد ، به ویژه هنگامی که تکنسین ها در مورد مدل های شیء سند ، درختان DOM و رندرینگ صحبت می کنند.

شباهت های مارتین اسپلیت به حذف برخی از این رمز و راز از بخش مهمی از درک نمرات Core Web Vitals ، که ارائه می شود ، کمک کرد.

یکی دیگر از مزایای بحث وی ایجاد آگاهی در مورد مفهوم رندرینگ گران قیمت و چگونگی تأثیر آن بر بازدیدکنندگان سایت است که تلفن های آنها ممکن است قدیمی تر باشند و در ارائه صفحه مشکل داشته باشند. و این فقط در مورد تلفن های قدیمی نیست ، اما تلفن های جدیدتر ممکن است در بارگیری صفحه وب مشکلی داشته باشند اگر روزها روشن باشد و RAM در چندین پنجره باز مرورگر باز باشد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

در نهایت ، او مفهوم رندرینگ را حذف کرد. این به پیشرفت گفتگو در بهبود سرعت صفحه وب و عملکرد Core Web Vitals کمک می کند ، زیرا موارد کمی مانند اصطلاحات فنی برای کند کردن یا توقف پیشرفت درک مهم وجود دارد.

استناد

مارتین اسپلیت را در مورد توضیح رندر در حدود 15:36 دقیقه تماشا کنید

https://www.youtube.com/watch؟v=BG56C6XI0YM