چرا روی هوش مصنوعی تمرکز می کنیم (و برای چه هدفی)

این یک زمان هیجان انگیز در توسعه هوش مصنوعی است. رویکرد ما برای توسعه و به کارگیری پتانسیل هوش مصنوعی بر اساس مأموریت تأسیس ما استâ €برای سازماندهی اطلاعات جهان و قابل دسترس و مفید ساختن آن در سطح جهانیâ €و با تعهد ما برای بهبود زندگی هر چه بیشتر مردم شکل گرفته است. نظر ما این است که هوش مصنوعی در حال حاضر و بیش از هر زمان دیگری برای انجام این ماموریت و تعهد حیاتی است.

ما بر این باوریم که هوش مصنوعی یک فناوری بنیادی و تحول‌آفرین است که از طریق ظرفیت کمک، تکمیل، توانمندسازی و الهام بخشیدن به مردم تقریباً در هر زمینه‌ای از تلاش‌های انسانی، مزایای قانع‌کننده و مفیدی را برای مردم و جامعه فراهم می‌کند. این پتانسیل را دارد که در مقابله با برخی از مهم ترین چالش ها و فرصت های جامعه، از روزمره گرفته تا خلاقانه تر و تخیلی تر، کمک کند.

به عنوان یک شرکت اطلاعات و علوم رایانه، ما هدف داریم و در خط مقدم پیشبرد مرزهای هوش مصنوعی از طریق تحقیقات میدانی خود برای توسعه هوش مصنوعی توانمندتر و مفیدتر بوده ایم. از این تحقیق و توسعه، ما نوآوری‌های مهمی را به دنیای واقعی می‌آوریم تا از طریق زیرساخت‌ها، ابزارها، محصولات و خدمات خود، و همچنین از طریق توانمندسازی و همکاری با دیگران به نفع جامعه، به مردم کمک کرده و به نفع جامعه در همه جا باشد. ما همچنین به دنبال نوآوری هایی هستیم که به کشف اکتشافات علمی و مقابله با بزرگترین چالش ها و فرصت های بشریت کمک می کند.. بسیاری از نوآوری‌های ما در حال حاضر به مردم (در برخی موارد میلیاردها نفر)، جوامع، کسب‌وکارها، و سازمان‌ها و به طور کلی جامعه کمک می‌کنند و از آن سود می‌برند.

در عین حال، ما درک می کنیم که هوش مصنوعی، به عنوان یک فناوری هنوز در حال ظهور، پیچیدگی ها و خطرات مختلفی را به همراه دارد. توسعه و استفاده ما از هوش مصنوعی باید این خطرات را برطرف کند. به همین دلیل است که ما به عنوان یک شرکت، پیگیری مسئولانه هوش مصنوعی را امری ضروری می دانیم. ما متعهد به رهبری و تنظیم استاندارد در توسعه و ارائه برنامه‌های کاربردی مفید و سودمند، به کارگیری اصول اخلاقی مبتنی بر ارزش‌های انسانی، و تکامل رویکردهایمان همانطور که از تحقیقات، تجربه، کاربران و جامعه گسترده‌تر می‌آموزیم، هستیم.

ما همچنین معتقدیم که هوش مصنوعی درست استâ €که برای ما شامل نوآوری و ارائه مزایای قابل دسترس به مردم و جامعه است، در حالی که خطرات آن کاهش می یابد.â € باید یک تلاش جمعی شامل ما و دیگران، از جمله محققان، توسعه دهندگان، کاربران باشد (افراد، مشاغل و سایر سازمان ها)، دولت ها، تنظیم کننده ها و شهروندان. اگر می‌خواهیم هوش مصنوعی پتانسیل خود را برای مردم و جامعه ارائه دهد، بسیار مهم است که به طور جمعی اعتماد عمومی را جلب کنیم. به عنوان یک شرکت، ما از فرصت همکاری با دیگران برای به دست آوردن درست هوش مصنوعی استقبال می کنیم.

ما متقاعد شده‌ایم که نوآوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که بر روی آنها تمرکز کرده‌ایم و می‌خواهیم آن‌ها را جسورانه و مسئولانه دنبال کنیم، مفید، قانع‌کننده هستند و پتانسیل کمک و بهبود زندگی مردم را در همه جا دارند.â €این چیزی است که شما را هیجان زده و وادار می کندس!

جیمز مانیکا، جف دین، دمیس حسابیس، ماریان کرواک و ساندار پیچای