به روز رسانی یکپارچه چیست و چرا سامسونگ از آنها استفاده نمی کند؟

اخیراً، سامسونگ از نظر انتشار سیستم‌عامل جدید و به‌روزرسانی‌های امنیتی برای دستگاه‌های جدیدتر و قدیمی‌تر گلکسی خود، پیشتاز بوده است. در حالی که ممکن است چنین باشد، به‌روزرسانی یک گوشی گلکسی سامسونگ یک نقطه ضعف دارد: بدون به‌روزرسانی یکپارچه. این به چه معناست و چرا OEM از این روش استفاده نمی کند؟ بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم.

به روز رسانی یکپارچه چیست؟

برای اکثر دستگاه‌های اندرویدی مدرن – به استثنای دستگاه‌های Samsung Galaxy – به‌روزرسانی‌های یکپارچه A/B به یک چیز ساده معنی می‌دهند: استفاده بدون وقفه در طول به‌روزرسانی نرم‌افزار.

به عنوان مثال، هنگامی که یک تلفن پیکسل فرآیند به‌روزرسانی را شروع می‌کند، ابتدا با دانلود فایل‌های مورد نیاز شروع می‌شود. بسته به حجم آپدیت ممکن است مدت زیادی طول بکشد. پس از دانلود، دستگاه شروع به نصب به‌روزرسانی در پس‌زمینه می‌کند، در حالی که هنوز به طور فعال از تلفن استفاده می‌کنید و هر کاری را که انجام می‌دهید قطع نمی‌کند.

اکنون، اینجا جایی است که به روز رسانی یکپارچه شروع به ایفای نقش می کند. در گذشته، بخش نصب به‌روزرسانی زمانی انجام می‌شد که گوشی خاموش است. البته معمولاً زمان زیادی را نیز می طلبد. مشکل این روش این است که دستگاه شما خاموش است، به این معنی که برای مدت کوتاهی غیر از وزن کاغذی گران قیمت، غیرقابل استفاده است.

به‌روزرسانی یکپارچه پیکسل

از سوی دیگر، به‌روزرسانی‌های یکپارچه به شما این امکان را می‌دهند که در حین انجام مراحل نصب، به استفاده از تلفن ادامه دهید. این کار با استفاده از دو پارتیشن یکسان در گوشی انجام می شود که یکی (A) توسط کاربر و دیگری (B) توسط ابزار مدیریت به روز رسانی اندروید استفاده می شود. هنگامی که تلفن شروع به راه اندازی مجدد می کند، آن به روز رسانی ها در عرض چند ثانیه به پارتیشن تعارف منتقل می شوند. این همچنین به عنوان یک ویژگی ایمنی عمل می کند که در آن اگر مشکلی پیش بیاید، تلفن شما می تواند به سرعت آن را تشخیص دهد و به به روز رسانی قبلی برگردد.

مطالب پیشنهادی  گوگل آنالیتیکس 4 مدل را حذف می کند و معیارهای سفارشی را اضافه می کند

در کل، این یک راه اندازی مجدد است که زمان بسیار کمتری نسبت به نصب کامل دارد. در اصل، شما چند ثانیه یا چند دقیقه زمان غیرقابل استفاده با دستگاه خود دریافت می کنید نه ده ها دقیقه در حالی که دستگاه نصب نهایی خود را کامل می کند.

چرا سامسونگ از به‌روزرسانی‌های یکپارچه استفاده نمی‌کند؟

روی آن سکه یک روی دیگر وجود دارد. در حالی که زمان خاموشی تلفن کمتری دریافت می کنید، مدت زمانی که برای تکمیل یک به روز رسانی طول می کشد در مجموع می تواند بین 20 تا 30 دقیقه و حتی در برخی موارد بیشتر طول بکشد. ناگفته نماند، پس از راه‌اندازی با یک دوره «بهینه‌سازی» مواجه خواهید شد که ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

در مقایسه، یک گوشی گلکسی ممکن است حدود 5 تا 15 دقیقه طول بکشد تا یک به روز رسانی کامل شود. بله، این 5 دقیقه از کار افتادگی است، اما حداقل 15 دقیقه زمان بیشتر با یک دستگاه با سرعت کامل و با به روز رسانی جدید درخشان است. علاوه بر این، مراحل اولیه به‌روزرسانی‌های یکپارچه باعث استفاده از فضای ذخیره‌سازی بیشتر از حد لازم شد. گوگل از آن زمان این مشکل را حل کرده است و در یک مقطع برنامه ریزی کرده است که سامسونگ را مجبور به اجرای به روز رسانی یکپارچه کند.

این می‌تواند یکی از دلایلی باشد که سازنده اصلی به‌روزرسانی‌های یکپارچه A/B را انتخاب نکرده است. این روش چندین سال است که وجود داشته است، و در حالی که بسیاری از پیچیدگی‌ها برطرف شده‌اند، سامسونگ هنوز تصمیمی به اضافه کردن به‌روزرسانی‌های یکپارچه با سری دستگاه‌های S22 نکرده است. در واقع، زمانی که خط S21 از این روش استفاده نکرد و حتی بیشتر از آن زمانی که گلکسی S22، S22+ و S22 Ultra بدون آن وارد بازار شدند، بسیار شگفت‌انگیز بود.

مطالب پیشنهادی  Google Play همه برنامه‌های «به‌روزرسانی‌شده اخیر» را نشان نمی‌دهد
به روز رسانی بدون درز سامسونگ S21

ما نمی دانیم که آیا سامسونگ هرگز به روز رسانی های یکپارچه A/B را وارد خواهد کرد یا اینکه آیا این شرکت به استفاده از همان روش هایی که مدت هاست کار می کند ادامه خواهد داد. ما می توانیم انگشتان خود را روی هم بگذاریم و امیدوار باشیم که این مورد در خط تولید سال آینده باشد، اما حقیقت ممکن است این باشد که شرکت با ذهنیت قدیمی “اگر خراب نیست، آن را اصلاح نکن” پیشنهاد می دهد.

اطلاعات بیشتر در مورد Galaxy S22:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور