در اینجا آماری است که Fitbit Sleep Profiles ردیابی می کند

Fitbit Sleep Profiles که ماه گذشته اعلام شد، با هدف ارائه “تجزیه و تحلیل طولی الگوهای خواب شما” در 10 آمار همراه با هوس انگیز است. آنها اکنون در حال گسترش هستند، و در اینجا نگاهی به آنچه اندازه گیری می شود می اندازد.

پس از باز کردن کارت خواب در Android یا iOS، با یک پیام مقدماتی به شما گفته می شود که حداقل 14 شب در هر ماه تقویمی دستگاه خود را بپوشید تا گزارش نمایه را در روز اول هر ماه جدید دریافت کنید. Fitbit خاطرنشان می کند که “هرچه خواب بیشتری ثبت کنید، نمایه خواب شما با دقت بیشتری الگوهای خواب اخیر شما را نشان می دهد.”

مشترکین Fitbit Premium که واجد شرایط هستند، امروز گزارش ژوئن 2022 را می بینند. درست در زیر نمودار امتیاز خواب ظاهر می شود که در آن به صفحه ای با سه برگه هدایت می شوید: معیارها، نمایه خواب، و تاریخچه (ماهانه). ده آمار نمایه خواب همراه با توضیحات در زیر آمده است، با این که برنامه عملکرد شما را در مقایسه با محدوده های معمولی و ایده آل “در مقایسه با دو کاربر دیگر Fitbit” یادداشت می کند.

1. تنوع برنامه خواب

این نشان می دهد که برنامه خواب شما چقدر از روز به روز متفاوت است. ساعت بدن شما نقش کلیدی در سلامت ذهنی و جسمی شما دارد. یک برنامه خواب ناسازگار می تواند بر این ریتم طبیعی تأثیر بگذارد و شما را از بهترین احساس خود باز دارد.

2. زمان شروع خواب

این معیار زمانی را که معمولاً به خواب می‌روید ردیابی می‌کند. در حالی که برخی افراد ترجیح می دهند زودتر بخوابند و برخی دیگر دیرتر، داشتن یک برنامه ثابت از همه مهمتر است. همراستایی با برنامه روزانه خود، کلید بهداشت خواب خوب است.

مطالب پیشنهادی  Google در حال نمایه سازی اینستاگرام و فیلم های TikTok است

3. زمان قبل از خواب سالم

این نشان می‌دهد که معمولاً چقدر طول می‌کشد تا شما به راحتی بخوابید. خوابیدن منظم بدون تاخیر قابل توجه نشانه این است که بدن شما در زمانی می خوابد که مطابق با برنامه شما باشد.

4. مدت زمان خواب

مدت زمان خواب میزان خواب شما را به طور متوسط ​​اندازه گیری می کند. این ممکن است کمتر از کل زمانی باشد که در رختخواب می گذرانید. در حالی که هرکسی نیازهای خواب متفاوتی دارد، دریافت مداوم مقدار مناسب برای بدن برای احساس استراحت بسیار مهم است.

5. خواب عمیق

در طول خواب عمیق، شما معمولاً بسیار ساکن هستید و تغییرات ضربان قلب شما به اوج خود می رسد. از آنجایی که خواب زمانی برای استراحت و ریکاوری است، شبی بدون تحرک زیاد به احتمال زیاد با طراوت است. با این حال، خوابیدن بیش از حد آرام ممکن است نشانه‌ای از این باشد که خواب با کیفیت کافی ندارید.

6. خواب REM

خواب با حرکت سریع چشم یا REM یک مرحله خواب ضروری است. احتمالاً در طول REM رویاهای واضحی خواهید دید، زیرا اعتقاد بر این است که مغز شما سخت روی مشکلات پیچیده و پردازش احساسات کار می کند. وقتی چیزهای زیادی در ذهن خود دارید، ممکن است متوجه شوید که زمان زیادی را در خواب REM می گذرانید.

7. خواب ترمیم کننده

خواب ترمیمی اندازه‌گیری می‌کند که چقدر از زمان خواب شما با ضربان قلب کمتر از ضربان استراحت معمول شما سپری می‌شود. بسیاری از جنبه های خواب آرام و ترمیم کننده با کاهش ضربان قلب مرتبط است.

مطالب پیشنهادی  گوگل چندین سیگنال تاریخ را در صفحات وب توصیه می کند

8. ثبات خواب

زمانی که مراحل خواب یا موقعیت خواب خود را تغییر می دهید، مغز شما اغلب برای لحظه ای بیدار می شود، اما معمولا آنقدر کوتاه است که متوجه نمی شوید. ثبات تعداد دفعات وقوع این اتفاق را ردیابی می کند. اگر متوجه تغییراتی در ثبات خواب خود شدید، ممکن است وقت آن رسیده که به محیط خواب خود نگاه کنید.

9. شب هایی با بیداری های طولانی

سر و صدا، نور یا ذهن بیش فعال ممکن است شما را بیدار کند و مدتی شما را بیدار نگه دارد. اکثر مردم گهگاه بیدارهای طولانی مدت دارند، اما اگر متوجه شدید که این بیداری ها بیشتر می شوند، ایده خوبی است که علت را بررسی کنید.

10. روزهای با چرت زدن

این چرت های شناسایی شده با استفاده از Fitbit را اندازه گیری می کند. چرت زدن ممکن است بعد از یک خواب بد شبانه ضروری باشد و می تواند به شما کمک کند احساس شادابی بیشتری داشته باشید. اما اگر متوجه شدید که اغلب چرت می زنید، می تواند نشانه عوامل دیگری باشد که بر خواب طولانی مدت شما تأثیر می گذارد


سپس Fitbit از این 10 آمار استفاده می کند تا به شما یک پروفایل خواب/حیوان اختصاص دهد. شش انتخاب وجود دارد:

  • زرافه: خواب شما کوتاه تر است و احتمال اینکه دیرتر بخوابید و زودتر از خواب بیدار شوید بیشتر است. نسبت نسبتاً خوبی از خواب عمیق و REM با وجود مدت زمان کلی کوتاه‌تر دارید.
  • خرس: شما تمایل دارید که یک برنامه خواب ثابت داشته باشید، به طور منظم در همان زمان به خواب می روید. شما زودتر از بسیاری از افراد به رختخواب می روید و تمایل دارید که به سرعت به یک خواب راحت برسید. خواب شما معمولا طولانی و آرام است، با نسبت نسبتاً بالایی از خواب عمیق و REM.
  • دلفین: شما تمایل دارید دیرتر از بقیه بخوابید و در مجموع زمان کمتری بخوابید – شاید به دلیل برنامه خواب ناسازگار باشد. در مقایسه با دیگران، شما خواب سبک تری دارید و ممکن است برای رسیدن به خواب چرت بزنید.
  • جوجه تيغي: معمولا دیرتر می خوابید و زودتر از خواب بیدار می شوید. شما سبک‌تر می‌خوابید – معمولاً برای رسیدن به خواب سالم زمان بیشتری نیاز است و ممکن است عمیق‌تر و REM کمتری داشته باشید.
  • طوطی: شما تمایل دارید زمان خواب ثابتی داشته باشید و خیلی زود یا دیر نخوابید. شما معمولاً به سرعت به خواب سالم می‌رسید و معمولاً هر شب مقدار مناسبی می‌خوابید. احتمالاً زمانی که از زمین خارج می شوید عمیق می خوابید، اما به دلیل بیدار شدن کوتاه مدت در طول شب می توانید در REM سبک باشید.
  • لاک پشت: شما تمایل دارید هر شب در ساعات مختلف به خواب بروید، اما اغلب زودتر از اکثر اوقات. در کنار میانگین زمان‌های بیداری کمی دیرتر، تمایل دارید به طور کلی زمان بیشتری را در رختخواب بگذرانید، اما ممکن است متوجه شوید که رسیدن به یک خواب سالم بیشتر طول می‌کشد و بر خواب عمیق و REM کمتر از حد متوسط ​​شما تأثیر می‌گذارد.

برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور