تصمیم PayPal برای حمایت از ارزهای رمزپایه برای تصویب جریان اصلی

charliecliuCharlie Liu

بنیانگذار و سرمایه گذار جهانی Fintech | استراتژی بازارهای جهانی JPMorgan جمعه گذشته آداین ، فرانکلین تمپلتون

در آنچه گفته می شود “بزرگترین خبر سال در رمزنگاری” است ، PayPal در تاریخ 21 اکتبر اعلام کرد که از خرید ارزهای رمزپایه در برنامه خود پشتیبانی می کند. علاوه بر این ، PayPal همچنین قصد دارد به کاربران خود اجازه دهد با بازرگانان با استفاده از ارزهای رمزپایه پرداخت کنند و این برنامه را به برنامه Venmo خود در سال 2021 گسترش دهند. با انتشار این خبر ، قیمت بیت کوین از ابتدای روز از زیر 12500 دلار به تقریبا 13200 دلار رسید. قیمت سهام PayPal نیز تقریباً 6٪ افزایش یافت و به بالای 215 دلار رسید.

جای تعجب نیست که تایید ارزهای رمزپایه از چنین شبکه پرداخت جهانی گسترده ای مانند PayPal باعث تحریک بازار شود. با پرداخت 346 میلیون کاربر ، 26 میلیون بازرگان و بسیاری از بزرگترین بانکهای جهان ، اقدام PayPal برای پذیرش ارزهای رمزپایه بدون شک یک نقطه عطف اصلی برای تبدیل ارزهای رمزنگاری شده به جریان اصلی است. با این حال ، هنوز خیلی زود است که بتوانیم بیش از حد از این عنوان هیجان زده شویم.

برای قرار دادن موضوعات در نظر گرفته شده ، محدودیت بازار PayPal 250 میلیارد دلار است ، فقط یک رقم بالاتر از 240 میلیارد دلار بیت کوین است و خود بیت کوین حدود 70 درصد از ارزش بازار دارایی های دیجیتال را تشکیل می دهد. این تنها 60٪ شبکه پرداخت 422 میلیارد دلاری ویزا و 75٪ 333 میلیارد دلار MasterCard است. حتی مورچه گروه نیز با IPO آینده خود می تواند بالقوه بیش از 250 میلیارد دلار به محدودیت بازار برسد. در سال 2019 ، حجم پردازش پرداخت PayPal 712 میلیارد دلار بود ، در حالی که حجم پرداخت Visa و MasterCard بیش از 8 تریلیون و 4 تریلیون دلار بود. بنابراین ممکن است بیش از حد خوش بینانه باشد که انتظار داشته باشیم PayPal یک شبه وضعیت جریان اصلی بیت کوین را بهبود بخشد.

همچنین ، PayPal هنوز مشکل پذیرش ارز رمزپایه را از طرف بازرگان به طور کامل حل نکرده است. طرح پرداخت 2021 آن مستلزم تبدیل ارزهای رمزپایه به ارزهای فیات در لحظه پرداخت است و بنابراین بازرگانان به راحتی ارزهای فیات را مانند روزهای گذشته می پذیرند. بنابراین ، استفاده از ارزهای رمزپایه هنوز نمی تواند سد شبکه پرداخت خود PayPal را بشکند.

تاکنون ، برای بازار اصلی ، ارزهای رمزپایه همچنان یک کلاس دارایی مالی حدس و گمان هستند. شرکت های فناوری مانند Square و Robinhood با ارائه خدمات به کاربران خود برای تجارت ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین ، از نظر درآمد و جذب مشتری سود زیادی بردند ، اما محبوبیت این برنامه های Fintech بازرگانان را مجاب نکرده است که ارزهای رمزپایه را به عنوان روش پرداخت بپذیرند. < / p>

در واقع ، اقدامات این شرکت های فناوری ، ماهیت سوداگرانه ارزهای رمزپایه را بیشتر تقویت کرده است. در آگوست سال 2020 ، شرکت MicroStrategy ، یک شرکت اطلاعاتی تجاری نزدک واقع در ویرجینیا ، با سقف بازار 1.2 میلیارد دلار و سود 34 میلیون دلاری در سال 2019 ، 250 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد تا بر اساس آن قدردانی کند. بعداً در اوایل ماه اکتبر ، میدان بدون خرید بسیاری از جزئیات انگیزه خود ، خرید 50 میلیون دلار بیت کوین را اعلام کرد.

هرچه این شرط بندی های سنگین برای سودآوری بیشتر اتفاق بیفتد ، خیابان اصلی دارای شک و تردید خواهد بود بر ارزش معاملات ارزهای رمزپایه باشد. علاوه بر این ، فقط خیابان اصلی نیست که شک دارد. دولتهای سراسر جهان که از برنامه بیش از حد تهاجمی (و ساده لوحانه سیاسی) فیس بوک در مورد Libra خسته شده اند ، بخصوص در مورد تأثیرات احتمالی از منظر سیاسی و مالی هوشیار هستند.

شاید تنها بزرگترین Fintech باشد شرکتی که روی پذیرش ارزهای رمزپایه در خیابان اصلی کار می کند Coinbase است. در ژانویه 2020 ، Coinbase رئیس سابق محصولات Flipkart و معاون خرید محصولات Google Surojit Chatterjee را به عنوان مدیر ارشد محصولات خود استخدام کرد. مدیر عامل Coinbase برایان آرمسترانگ می گوید: “ما در تلاش هستیم ارز رمزنگاری شده را از این کلاس دارایی سوداگرانه به هدایت سودمندی در دنیای واقعی تغییر دهیم.” افزودن Surojit به تیم اجرایی سیگنال روشنی را نشان می دهد که استراتژی محصول Coinbase در استفاده تجاری از ارزهای رمزپایه متمرکز است.

از زمان حضور Surojit ، تجارت Coinbase چندین ویژگی را منتشر کرده است. تا بازرگانان به راحتی پرداخت های رمزنگاری را بپذیرند. چند روز پیش در تاریخ 12 اکتبر ، سرب محصول تجارت Coinbase ، جان زتلر از ویژگی جدید محصول خود خبر داد که به بازرگانان Coinbase اجازه می دهد به راحتی دارایی های رمزنگاری شده خود را مدیریت کنند تا خیال راحت تری برای رمزنگاری به عنوان روش پرداخت رایج داشته باشند. تاکنون Coinbase با Shopify ادغام شده و بیش از 200 میلیون دلار پرداخت را پردازش کرده است. اگرچه فقط در مقیاس کوچک است ، اما در جهت امیدوار کننده تجارت امکان پذیر است.

پذیرش بازرگان مانع بزرگی برای رمزنگاری است و مطمئناً PayPal دارای یک شبکه بازرگان بسیار بزرگتر است. با موقعیت تثبیت شده خود به عنوان روش پرداخت جایگزین و درگاه پردازش پرداخت Braintree. علاوه بر این ، در مقایسه با Coinbase ، شبکه PayPal بسیاری از بزرگترین بازرگانان جهان را دارد و متقاعد کردن آنها برای پذیرش رمزنگاری مطمئناً یک قدم بزرگ برای جریان اصلی رمزنگاری خواهد بود. با این حال ، بدون یک چارچوب محصول تاجر محور مانند Coinbase Commerce برای کمک به بازرگانان برای ساده سازی عوارض مدیریت نگهداری رمزنگاری ، بعید است بسیاری از 26 میلیون بازرگان آن ، چه رسد به بازرگانان شرکت های بزرگ ، به پذیرندگان رمزنگاری تبدیل شوند. < p class = "paragraf"> از سوی دیگر ، فرزندخواندگی تاجر همزمان با فرزندخواندگی مصرف کننده پیش می رود. در حقیقت ، تعداد معدودی از بازرگانان سازمانی پهنای باند بیشتری برای ساخت سیستم مدیریت پرداخت های رمزنگاری دارند که هنوز هم سهم ناچیزی از کل حجم پردازش را تشکیل می دهد. آنها در حال حاضر بیش از حد درگیر پردازش عادی پرداخت ، تسویه حساب ، بازپرداخت و بازپرداخت و همچنین همه روش های پرداخت محلی و کیف پول های همراه جدید در سراسر جهان هستند. تا زمانی که کاربران PayPal با دلالان قیمت موجود تفاوت فاحشی نداشته باشد ، احتمالاً این کاربران جدید حجم پرداخت رمزنگاری را به میزان قابل توجهی افزایش نخواهند داد و از این رو سهم PayPal را در فضای رمزنگاری محدود می کنند.

یکی دیگر از مزایای PayPal شبکه آن با بسیاری از بزرگترین بانکها در سراسر جهان است ، که مطمئناً برای PayPal مذاکره در مورد خدمات رمزنگاری مانند بازداشت و تسویه حساب با این موسسات مالی را آسان می کند. در همین حال ، از آنجا که بسیاری از بانک های مرکزی مطالعه گسترده و حتی آزمایشی انتشار ارزهای دیجیتال را آغاز کرده اند ، PayPal در موقعیت بهتری برای همکاری با نهادهای نظارتی و سیاست گذاران قرار دارد.

گفته شده ، با وجود بسیاری از ارزهای رمزپایه هنوز که از نوسانات قیمت بالایی رنج می برد ، بازارهای رمزنگاری هنوز بیشتر از جویندگان سودمند سوداگران را جذب می کنند. بنابراین ، حتی وضعیت ایده آل پذیرش بازرگان و آمادگی شبکه مالی بالا در بهترین حالت می تواند زمینه ساز مقابله با ارزهای رمزپایه شود اما تضمین کننده جریان اصلی ارزهای رمزپایه نیست.