مقیاس گذاری موثر برنامه ها – نکات و نکاتی

نه! نه تخفیف ها یا پیشنهادهای رایگان.

این تجربه بی عیب و نقص است که توجه کاربران را بیشتر به خود جلب می کند و منجر به تبدیل می شود.

به جای بازی “صبر کن و تماشا کن” ، اکنون زمان مناسب برای بزرگ کردن برنامه شماست. با افزایش تقاضا ، باید بتواند چندین درخواست و افزایش ترافیک کاربر را کنترل کند.

افزایش قابل توجهی در استفاده از برنامه های تجارت الکترونیکی ، نرم افزار یادگیری آنلاین وجود دارد ، ابزار کنفرانس ویدیویی ، تدریس خصوصی مجازی ، یا برنامه های زبان از زمان شیوع COVID-19 در سراسر جهان. بسیاری از پیشنهادات وب و تلفن همراه برای این افزایش ناگهانی ترافیک کاربر آماده نبوده و با مشکلات عملکرد و مقیاس پذیری روبرو شده اند.

در این وبلاگ ، روش ها و روش های مختلف مقیاس بندی را بررسی خواهیم کرد برنامه ها به طور موثر.

1. توزیع ترافیک با تعادل بار

بگویید ، برنامه شما دیگر نمی تواند بر روی یک سرور ادامه یابد و بار. ما توصیه می کنیم یک سرور یا سرور اضافی اضافه کنید تا میزان توان لازم برای برنامه شما کنترل شود.

برای توزیع یکنواخت ترافیک در سرورها ، از تراز کننده های بار استفاده می کنیم.

روش های مختلفی وجود دارد که یک توازن کننده بار می تواند ترافیک بین سرورها را مسیریابی کند. یکی از آنها round robin است که به طور دوره ای درخواست ها را به سرورها می فرستد.

به عنوان مثال ، اگر 3 سرور داشته باشیم ، اولین درخواست را به سرور 1 ارسال می کند ، درخواست دوم از سرور 2 ، درخواست سوم از سرور 3 و غیره. با این حال ، کارآمدترین روش این است که وقتی توازن بار فقط درصورتی که سرور از عهده آن برمی آید درخواست را ارسال می کند.

به این ترتیب است که ما با استقرار موارد بیشتری از سرور روی بار ، ظرفیت پردازش درخواست را افزایش می دهیم منابع محاسباتی متعادل.

اما اگر این توازن کننده بار از بین برود چه می کنید؟ پس ما پشتیبان نخواهیم داشت!

برای غلبه بر این مسئله ، می توانیم دو یا سه تعادل دهنده بار را تنظیم کنیم که در آن یکی به طور فعال ترافیک را هدایت می کند و بقیه پشتیبان تهیه می کنند. < / p>

تعادل دهنده های بار می توانند یک قطعه سخت افزاری قابل لمس باشند ، یا اینکه به راحتی می توانند در یکی از سرورها نرم افزار باشند. سرویس های ابری بطور ناگهانی در دسترس هستند ، و این یک روش نسبتاً ارزان و آسان برای ایجاد توازن بار است.

2. بانک اطلاعاتی خود را گلوگاه نکنید!

به عنوان مثال ، بیش از ده میلیون کاربر پایگاه داده خوب نیست برای جستجوی یک کاربر در میان ده میلیون کاربر ، به پایگاه داده زمان می برد.

راه حل این است که ظرفیت پایگاه داده خود را برای مقیاس بندی بیشتر افزایش دهید. می توانید س toالات خود را بهینه کنید ، CPU یا حافظه بیشتری اضافه کنید. ممکن است پایگاه داده خود را تکثیر و یا خرد کنید.

Sharding برای افزایش کارایی پایگاه داده با داشتن دو یا چند پایگاه داده استفاده می شود تا بتوان پرس و جوها را بین آنها تقسیم کرد. با این کار اطمینان حاصل می شود که نمایش داده ها در حداقل زمان اجرا می شوند.

یک راه دیگر برای کاهش بارگذاری در پایگاه داده ، جلوگیری از دسترسی به آن در هر زمان ممکن است. اینجا جایی است که caching وارد می شود.

ذخیره سازی حافظه می تواند یکی از موثرترین استراتژی ها برای بهبود عملکرد کلی برنامه شما و کاهش هزینه های پایگاه داده شما باشد. < p class = "paragraph"> حافظه پنهان را می توان برای هر نوع پایگاه داده از جمله پایگاه داده های رابطه ای مانند RDS آمازون یا پایگاه داده NoSQL مانند Amazon DynamoDB ، MongoDB و Apache Cassandra اعمال کرد.

3 عملکرد

تصور کنید می خواهید استقرار موجود را آزمایش کنید تا ببینید آیا هنوز هم می تواند زمان پاسخ سریع را فراهم کند اگر اندازه پایگاه داده 10 برابر رشد کند. ابتدا باید داده های زیادی تولید کنید ، که در حالت ایده آل ویژگی های مجموعه داده ها و روابط شما را تکرار می کند. شما همچنین باید یک بار کاری واقع گرایانه ایجاد کنید.

سپس باید مجموعه داده های خود را بارگیری و استقرار داده و آزمایشات بارگیری را انجام دهید ، احتمالاً با استفاده از یک ابزار آزمایش بارگیری.

این کار زیادی است!

گزینه جایگزین نظارت است. نظارت ساده بر سیستم شما شامل اطمینان از عملکرد زیرساخت های شما می باشد. اگر منبعی در حال اتمام است ، مانند حافظه یا فضای دیسک ، یا تماس های از راه دور خراب هستند ، باید به شما هشدار داده شود تا قبل از رفتن به جنوب اقدامات اصلاحی انجام شود.

وجود دارد هزاران راه حل و نظارت مبتنی بر ابر برای نظارت در دسترس است. آنها به شما امکان می دهند معیارهای مربوط به رفتار سیستم خود را ضبط کنید و این موارد را در یک داشبورد واحد ارائه دهید تا از نظارت و تجزیه و تحلیل عملکرد شما پشتیبانی کند. ، داده هایی که ضبط می کنید راهنمای تلاش ها و آزمایش های شما است.

داده محور بودن در تکامل سیستم شما به شما اطمینان می دهد که وقت خود را صرف اصلاح و بهبود بخشهایی از سیستم می کنید که برای پشتیبانی اساسی هستند. نیازهای مقیاس عملکرد و مقیاس خود را.

نیازهای مقیاس پذیری شرکت خود را درک کنید و همین موارد را پیاده سازی کنید. آنچه برای شرکت های دیگر مفید است ممکن است برای شما مفید نباشد. اگر می خواهید پس از مقیاس گذاری برنامه خود با توسعه دهندگان و آزمایشگران خبره ، از نتایج حیرت زده شوید با ما تماس بگیرید.

قبلاً در https://blog.galaxyweblinks.com/ منتشر شده است ეფექტური-مقیاس-از-برنامه ها-نکات و ترفندها /