10 روش موثر پیوند کلاه سفید

پیوندها بخش ارزشمندی از یک وب سایت موفق هستند. ساخت لینک به موتورهای جستجو کمک می کند تا سایت ها را بخزند و سایت های جدید را سریعتر کشف کنند. داشتن لینک با کیفیت بالا به سایت شما خواهد بود به صفحات خود کمک کنید تا ترافیک جذب کنند، خوانندگان بیشتری دریافت کنید و ROI را افزایش دهید. این نتایج تجاری مطلوب از طریق تکنیک های ساخت لینک کلاه سفید اتفاق می افتد.

مطالعات نشان داده است که بیش از 90 درصد محتوای آنلاین هیچ ترافیکی دریافت نمی کند زیرا فاقد بک لینک هستند. این به این معنی است که وقتی صفحات دیگری به آن پیوند داده نمی شوند، شانس کمتری برای نمایش محتوا در نتایج جستجو وجود دارد و بالعکس.

لینک بیلدینگ کلاه سفید چیست؟

در سئو با “کلاه” های زیادی روبرو خواهید شد. سئو کلاه سفید و کلاه سیاه وجود دارد.

ساخت لینک کلاه سفید یک استراتژی SEO است که از روش های مثبت بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای ایجاد لینک استفاده می کند.

ساخت لینک کلاه سیاه شامل هر روشی است که از شیوه های غیراخلاقی استفاده می کند، که برخلاف دستورالعمل های موتورهای جستجو است. این شیوه‌ها شامل استفاده از هوش مصنوعی (AI) برای تولید تعداد زیادی محتوای هرزنامه، با کیفیت پایین و ایجاد لینک، استفاده از شبکه وب‌سایت خود برای پیوند دادن به سایت شما و خرید لینک است.

تکنیک‌های کلاه سیاه توسط گوگل نادیده گرفته می‌شوند، زیرا هدف آنها صرفاً افزایش رتبه وب‌سایت، بدون توجه به قصد کاربر یا دستورالعمل هایی که گوگل تعیین کرده است اطمینان حاصل شود که کاربران اطلاعات با کیفیت و واقعی را دریافت می کنند.

تکنیک های ساخت لینک کلاه سفید زمان و تلاش بیشتری نسبت به روش های کلاه سیاه می طلبد. زیرا این یک استراتژی بلند مدت است. برخلاف روش‌های کلاه سیاه و کلاه خاکستری، هدف کلاه سفید فقط رتبه‌بندی در موتورهای جستجو یا کسب ترافیک نیست. همچنین هدف آن جذب کاربران یا تبدیل ترافیک به فروش است.

چرا برای سئو بهتر است؟

گوگل به طور مداوم الگوریتم خود را به روز می کند تا مطمئن شود هر وب سایتی که از تکنیک های کلاه سیاه استفاده می کند جریمه یا حذف می شود. جریمه‌ها یا «ناپدید شدن» از صفحات نتایج موتورهای جستجو به معنای از دست رفتن فرصت‌ها برای ترافیک ارزشمند است. اما این امر همچنین به صفحات با اطلاعات مفیدتر و ارزشمندتر اجازه می‌دهد تا به بالاترین سطح برسند و برای جستجوگران در Google ارزش ایجاد کنند.

بنابراین تحت تاثیر ترفندهای ارزان قیمت و نتایج سریع قرار نگیرید زیرا باعث اتلاف وقت، پول و منابع خواهند شد. حتی زمانی که تکنیک‌های کلاه سیاه در کوتاه‌مدت منجر به نتایج می‌شوند، تنظیم الگوریتم نه تنها می‌تواند رتبه‌بندی کلمات کلیدی شما را کاهش دهد، بلکه جریمه‌هایی را نیز برای سایت شما ایجاد می‌کند. اگر ترافیک جذب می کنید، ممکن است این ترافیک مربوط به کسب و کار شما نباشد، به این معنی که ترافیک را افزایش می دهید اما تبدیل های بسیار کمی دریافت می کنید.

اگرچه شما می توانید یک شرکت سئو را استخدام کنید تا کارهای لینک سازی را برای شما انجام دهد، برخی از تکنیک های کلاه سفید ممکن است به تنهایی انجام شوند.

10 تکنیک ساخت لینک کلاه سفید

مختلف وجود دارد لینک ساختمان کلاه سفید تکنیک هایی که می تواند به شما کمک کند لینک های خارجی به دست آورید و اعتبار وب سایت خود را افزایش دهید. اما ابتدا توجه داشته باشید که یکی از ساده‌ترین روش‌های لینک‌سازی را می‌توان در داخل وب‌سایت خودتان انجام داد.

قبل از رفتن به جستجوی پیوندهای خارجی، مطمئن شوید که صفحات وب سایت شما به درستی به یکدیگر پیوند داده شده اند. پیوند داخلی یا پیوند دادن به صفحات در وب سایت شما می تواند به گوگل کمک کند تا وب سایت شما را بیشتر درک کند و به راحتی صفحات جدیدتری را که اگر به صفحه قوی تری پیوند داده نمی شد، از دست می داد بخزد.

پس از اطمینان از اینکه لینک سازی داخلی خود را به درستی انجام داده اید، نسبت به بهبود رابطه خود با سایت های دیگر و کسب بک لینک اقدام کنید.

در زیر بهترین تکنیک های ساخت لینک کلاه سفید برای کمک به سایت شما برای بدست آوردن بک لینک های سالم آورده شده است.

1. محتوای مرتبط و با کیفیت ایجاد کنید

این فرآیند انتشار محتوایی است که برای کاربران شما یا یک جایگاه خاص ارزش دارد. این یکی از محبوب ترین است راه های تولید بک لینک زیرا مردم می توانند پست را به اشتراک بگذارند یا به آن لینک دهند.

اگر محتوایی را با هدف بک لینک می نویسید، پس مطمئن شوید که چیزی را منتشر می کنید که مردم به آن نیاز دارند تا بتوانید وب سایت های دیگر را برای ذکر صفحه خود به عنوان مرجع ترسیم کنید.

وبلاگ هایی بنویسید که بیش از 1500 کلمه باشد. وبلاگ های طولانی در مقایسه با پست های کوتاه تر، بک لینک بیشتری دریافت می کنند بین 1500 تا 2500 کلمه است تمایل دارد بهترین نتایج را به همراه داشته باشد.

2. پست مهمان را امتحان کنید

پست مهمان یا اطلاع رسانی وبلاگ نویس یکی از رایج ترین تاکتیک های لینک سازی است. با ارسال مهمان، وب سایت هایی را انتخاب می کنید که مخاطبان مشابه شما دارند و با آنها تماس می گیرید تا ببینید آیا آنها علاقه مند به اشتراک گذاری محتوای شما در سایت خود هستند یا خیر.

هدف در اینجا تولید محتوای مفید و ارزشمند است که برای مخاطبان سایت ارتباطی جذاب باشد. سپس می توانید پیوندی را در آن مقاله منتشر شده درج کنید که می تواند خوانندگان را به صفحه ای در وب سایت شما بازگرداند. کلید یک کمپین پست مهمان موثر این است که به وب سایت هایی دسترسی پیدا کنید که بازاری مشابه شما را هدف قرار می دهند. این لزوما به معنای همکاری با رقبا نیست. بفهمی تو چی سوله های شانه، یا طاقچه هایی که دقیقاً مشابه شما نیستند اما در بین مخاطبان همپوشانی دارند.

برای مثال، اگر می‌خواهید یک فروشگاه لوازم ماهیگیری را به صورت آنلاین بازاریابی کنید، ممکن است بخواهید با سایت‌های سبک زندگی در فضای باز یا وبلاگ‌های شرکت‌هایی که تجهیزات کمپینگ را ارائه می‌دهند، همکاری کنید.

3. لینک های شکسته را شناسایی کنید

این تاکتیکی است که برای اتصال مجدد یا پیوند مجدد پیوندهایی استفاده می شود که قبلاً در گذشته داشته اید، اما صفحاتی که آنها به آنها پیوند داده شده اند دیگر کار نمی کنند. آنچه در لینک بیلدینگ شکسته اتفاق می افتد این است که شما لینک های شکسته را با لینکی که کار می کند تمدید می کنید.

شما می توانید لینک های خراب سایت خود را از طریق ابزارهایی مانند Ahrefs نظارت کنید. می توانید برای یک دوره آزمایشی رایگان ثبت نام کنید تا ببینید آیا وب سایت شما لینک های خرابی دارد که می توانید آن را برطرف کنید.

برای انجام این کار، ابزار مورد نظر خود را دانلود کنید. ما در این مثال از Ahrefs استفاده می کنیم.

هنگامی که در داشبورد قرار گرفتید، به “سایت کاوشگر” بروید و URL وب سایت را وارد کنید. روی نماد جستجو کلیک کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور