آیا باید به Galaxy Watch 5 یا Watch 5 Pro ارتقا دهید؟

روی کاغذ، گلکسی واچ 5 یک پیشرفت قطعی در برخی از ویژگی های موجود در خط گلکسی واچ است. اما آیا این بدان معناست که برای چند تغییر جدید ارزش ارتقای کامل را دارد؟ ما هر یک از پیشرفت‌ها را بررسی می‌کنیم و به شما ایده بهتری می‌دهیم که آیا باید Galaxy Watch 5 یا 5 Pro را از Galaxy Watch 4 یا قبل از آن ارتقا دهید یا خیر.

گلکسی واچ 5 و 5 پرو – چه تفاوتی دارند؟

Galaxy Watch 5 و Watch 5 Pro که در Galaxy Unpacked 2022 رونمایی شد، با چند ارتقای کلیدی نسبت به نسخه قبلی Wear OS 3 بهبود یافته است. از زمان انتشار، ما این شانس را داشته ایم که این ساعت ها را با سرعت خود اجرا کنیم و واقعاً احساسی نسبت به بهبودهای انجام شده داشته باشیم. آنچه ما پیدا کردیم تبدیل به یک مورد قانع کننده برای ارتقاء به سری Watch 5 شده است.

گلکسی واچ 5 و 5 پرو هر دو دارای چند ویژگی مشابه هستند، از جمله صفحه نمایش کریستال یاقوت کبود کاملاً جدید، سنسور BioActive بهبود یافته سامسونگ و چیپست Exynos W920 با 1.5 گیگابایت رم.

علاوه بر این، گلکسی واچ 5 40 میلی‌متری دارای باتری 284 میلی‌آمپر ساعتی است، در حالی که نوع 44 میلی‌متری دارای یک بسته 410 میلی‌آمپرساعتی است. هر دوی اینها نسبت به مدل سال گذشته ارتقاء قابل توجهی دارند که به کاربر چند ساعت اضافی در روز می دهد. از سوی دیگر، گلکسی واچ 5 پرو دارای باتری 590 ماهه ای است که عمر باتری بسیار خوبی دارد. سامسونگ عمر باتری را حدود 80 ساعت تخمین می زند و آزمایشات خودمان تفاوت زیادی را نشان نمی دهد. در واقع، این بیش از سه روز متوالی قدرت است.

علاوه بر باتری، تنها عامل متمایز کننده دیگر در اینجا ساخت فیزیکی است. گلکسی واچ 5 پرو کمی ضخیم‌تر است و بدنه‌ای از تیتانیومی دارد که می‌تواند سخت‌ترین ضربه‌ها را تحمل کند. دستگاه‌های 40 میلی‌متری و 44 میلی‌متری گلکسی واچ 5 در یک محفظه «آلومینیوم آرمور» قرار می‌گیرند که از آن‌ها محافظت می‌کند، اما تقریباً به سختی تیتانیوم نیست. این پوسته در چندین رنگ زیبا وجود دارد، در حالی که Pro در رنگ‌های خاکستری و مشکی موجود است.

وقتی باتری و ظاهر فیزیکی را از بین می برید، این ساعت ها اساساً یکسان هستند. آنها دارای تراشه، رم و نمایشگر یکسانی هستند که در داخل پوسته های جداگانه آنها قرار گرفته است.

چگونه با گلکسی واچ 4 مقایسه می شود؟

در مورد گلکسی واچ 4، ممکن است یک سال از عمر آن بگذرد، اما این سری همچنان قوی است. این بسته بندی بهتر از برخی از نسخه های کاملاً جدید را ارائه می دهد که امروزه شاهد عرضه در قفسه ها هستیم. سری گلکسی واچ 4 اولین دستگاهی بود که با Wear OS 3 که همان سیستم عاملی است که در گلکسی واچ 5 استفاده می شود، از جعبه خارج شد.

در مورد سخت‌افزار گلکسی واچ 4، این ساعت چیزهای زیادی برای آن دارد. سری ساعت‌ها از سنسور BioActive سامسونگ – که اکنون یک ساله است – استفاده می‌کردند. حسگر جدید در آن زمان کار خوبی را در جمع آوری داده های تناسب اندام مهم، همه در یک بسته کوچک انجام داد. متأسفانه، آن بسته کوچک به معنای یک باتری کوچک بود.

Watch 4 با یک باتری 247 میلی‌آمپر ساعتی در بدنه 40 میلی‌متری عرضه می‌شد، در حالی که اندازه 44 میلی‌متری دارای یک بسته 361 میلی‌آمپر ساعتی بود. این تنظیمات به ترتیب در انواع کوچک و بزرگ Watch 4 Classic مشابه بود. در مجموع، سامسونگ ادعا کرد که شما می توانید حدود 40 ساعت عمر باتری داشته باشید، اگرچه در بهترین حالت به 24 ساعت نزدیک تر می شود.

علاوه بر باتری، گلکسی واچ 4 دارای همان مشخصاتی بود که ما اکنون در یک پوشیدنی شایسته می دانیم. این شامل چیپست Exynos W920، 1.5 گیگابایت رم و 16 گیگابایت حافظه داخلی است.

آیا ارزش ارتقا دارد؟

ندیدن شباهت های دو نسل گلکسی واچ، به خصوص روی کاغذ، بسیار دشوار است. تقریباً از هر جنبه ای، این دو مجموعه پوشیدنی تقریباً دقیقاً یک ساعت هستند. برای تکرار، آنها دارای SoC یکسان، مقدار RAM یکسان هستند، و هر دو از Wear OS 3 استفاده می کنند.

جایی که در واقع تفاوت ها در مقایسه با گلکسی واچ 4 با گلکسی واچ 5 پرو شروع می شود. اندازه، تفاوت ظرفیت باتری و ساخت کلی مواردی هستند که باید هنگام تصمیم‌گیری در مورد فشار دادن ماشه یک Galaxy Watch 5 Pro کاملاً جدید به آن توجه داشت.

گلکسی واچ 4

اگر صاحب گلکسی واچ 4 هستید، می‌تواند یک سابقه وسوسه‌انگیز باشد، مخصوصاً با در نظر گرفتن چند پیشرفت. گلکسی واچ 5 دارای تکرار جدیدی از سنسور BioActive سامسونگ است که توانایی آن را در تشخیص دقیق موارد حیاتی از جمله ضربان قلب و سطح اکسیژن خون بهبود می بخشد. با این حال، متأسفانه، هرکسی که بدون دستگاه گلکسی سامسونگ بماند، نمی‌تواند از فشار خون اصلی – که در سراسر ایالات متحده در دسترس نیست – و مانیتورینگ ECG استفاده کند. این ویژگی‌ها فقط برای دستگاه‌های گلکسی قفل هستند.

در حالی که به هیچ وجه ردیابی سلامت گلکسی واچ 4 را بد ندیدیم، قطعاً مناطقی وجود داشت که می‌خواستیم شاهد بهبود باشیم. حسگر جدید BioActive قرار است این بهبود را به ارمغان بیاورد و نگاه بهتری به آمار سلامت به ما ارائه دهد، اگرچه در عمل تشخیص اینکه آیا این پیشرفت‌ها دقت ردیابی را تغییر داده‌اند یا خیر دشوار است.

یکی دیگر از پیشرفت ها عمر باتری است. بر روی کاغذ، گلکسی واچ 5 قرار است حدود 10 ساعت شارژ باتری اضافی را نسبت به گلکسی واچ 4 دریافت کند. از نظر تئوری، این باید برای گذراندن یک روز و یک شب کافی باشد تا بتوانید فعالیت روزانه خود را نیز پیگیری کنید. به عنوان خواب شما در واقعیت، زمانی که به تصویر بزرگ نگاه می کنیم، به نظر می رسد بهبود در عمر باتری حداقل باشد.

باید Galaxy Watch 4 5 را ارتقا دهید

بله، می‌توانید ردیابی خواب را با عمر باتری یک روز کامل انجام دهید. متأسفانه، دستگاه هنوز هم مدت کوتاهی پس از بیدار شدن نیاز به شارژ دارد، و شما را در یک چرخه ناخوشایند نیاز به شارژ ساعت در حالی که برای روز یا قبل از خواب آماده می‌کنید، قرار می‌دهد. در هر صورت، این چند ساعت اضافی ممکن است برای تغییر کامل نحوه پوشیدن ساعت کافی نباشد و یک روز اضافی به شما ندهند.

البته، این موضوع گلکسی واچ 5 پرو را در نظر نمی گیرد، که از نظر عمر باتری نسبت به انواع 40 و 44 میلی متری ساعت 5 برتری دارد. پس از مدتی استفاده از گلکسی واچ 5 پرو، کاملاً مشخص شده است که تفاوت باتری در استفاده واقعی شب و روز است.

جایی که گلکسی واچ 4 در بهترین حالت می تواند شما را در یک روز پشت سر بگذارد، گلکسی واچ 5 پرو آن را به سطح کاملا جدیدی می برد. می‌توانید Watch 5 Pro را شارژ کنید و بدون آوردن شارژر به سفر آخر هفته بروید. تو کاملا خوب میشی در روز، حدود 30 تا 35 درصد از باتری خود را از دست می دهم، که در مقایسه با گلکسی واچ 5 و سری واچ 4، کاملاً ضعیف است.

یکی دیگر از نکات مثبت گلکسی واچ 5، نمایشگر جدید کریستالی یاقوت کبود است. کریستال یاقوت کبود بسیار مقاوم‌تر از شیشه گوریلا گلس موجود در گلکسی واچ 4 است. این ممکن است یکی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌هایی باشد که به ساعت 5 راه یافته است، فقط به این دلیل که به طور بالقوه از دوام بیشتری نسبت به نسل قبلی خود برخوردار است.

در بررسی ما از Watch 5، اشاره شد که چگونه Watch 5 خود را در نبرد با ماشین بن شون پیدا کرد و پیروز شد. “زره آلومینیومی” و صفحه نمایش یاقوت کبود نقش مهمی در دوام فوق العاده ساعت 5 ایفا می کند، چیزی که ساعت 4 با آن مشکلی نداشت، اگرچه کمی آرامش خاطر را به شما می دهد.

از سوی دیگر، Watch 5 Pro دارای پوسته تیتانیومی است. تیتانیوم به دلیل ماهیت متخلخل آن به دلیل استحکام مشابه فولاد ضد زنگ و وزن بسیار کمتر شناخته شده است. این یک نمای بیرونی سخت و سبک را فراهم می کند که هنگام پوشیدن کمی اعتماد به نفس به شما می دهد.

تا آنجا که به نظر می رسد، تیتانیوم سندبلاست شده همراه با پخ در معرض ظاهری کاملاً فوق العاده به آن می بخشد. به نظر ما، Watch 5 Pro حتی بدون قاب چرخشی بسیار بهتر از Watch4 Classic به نظر می رسد. در مورد Watch 5، دستور غذا تغییر نکرده است. این نشانه های طراحی هنوز وجود دارد، اگرچه ظاهری جاودانه است.

گلکسی واچ 3 و قبل از آن

با توجه به اینکه Galaxy Watch 3 یک ساعت قدیمی است، تصمیم گیری آسان تر است. گلکسی واچ 5 با سنسورهای بسیار بهتر، صفحه نمایش Super AMOLED زیر کریستال یاقوت کبود و بهبود چشمگیر در عمر باتری، نسبت به Watch 3 پیشرفت های قابل توجهی کسب کرده است. با توجه به ارزش مبادله‌ای که سامسونگ برای Galaxy Watch 3 در مرحله پیش‌سفارش می‌دهد – 190 دلار – توصیه به‌روزرسانی به Watch 5 یا Watch 5 Pro بسیار ساده‌تر است.

هر چیزی قبل از آن ارتقاء بهتری خواهد داشت. Watch 5 و Exynos W920 کار بسیار خوبی را در انجام وظایف انجام می دهند. ناگفته نماند که Watch 4 و Watch 5 با Wear OS 3 بلافاصله از جعبه عرضه می شوند. جدیدترین سیستم عامل Wear به خودی خود یک ارتقاء است.

هزینه و ارزش های مبادله ای

چیزی که همه چیز به آن خلاصه می شود هزینه است. گلکسی واچ 5 با حداقل تغییر قیمت نهایی خود که از 279 دلار شروع می شود، همه ما را شگفت زده کرد، حتی با صفحه نمایش کریستال یاقوت کبود ارتقا یافته. Galaxy Watch 4 در سال 2021 از حدود 249 دلار شروع شد و با توجه به مدل های LTE و همچنین نسخه کلاسیک با قاب چرخان قیمت آن افزایش یافت.

اگر به گلکسی واچ 5 پرو نگاه می کنید، باید 449 دلار و حتی بیشتر برای نسخه LTE بپردازید. این یک جهش بسیار تند است، اگرچه با پوشش مواد بهتر و یک باتری بزرگ برای استفاده طولانی همراه است.

اگر صاحب گلکسی واچ 4 هستید – چه کلاسیک چه نباشید – در موقعیت خوبی برای ارتقا هستید، با توجه به اینکه سامسونگ ارزش های خوبی برای خرید و فروش گلکسی واچ 5 دارد. به عنوان مثال، می توانید با یک گلکسی واچ معامله کنید. 4 کلاسیک برای دریافت Galaxy Watch 5 Pro تنها با حدود 209 دلار. این یک اعتبار 240 دلاری از طرف سامسونگ است. اگر گلکسی واچ 4 دارید، می توانید 180 دلار تخفیف ببینید که قیمت واچ 5 پرو را به 269 دلار کاهش می دهد.

اگر بخواهید به جای Watch 5 Pro به Galaxy Watch 5 ارتقا دهید، این مقادیر تغییر نمی کنند. همچنان 180 دلار برای Watch 4 و 240 دلار برای Watch 4 Classic خواهید دید. چیزی که حتی ممکن است احمقانه‌تر باشد این است که سامسونگ برای Galaxy Watch 3 – یک ساعت هوشمند دو ساله – به شما 190 دلار اعتبار می‌دهد.

ساعت galaxy 4 در مقابل ساعت 5

خلاصه

اگر از گلکسی واچ 4 راضی هستید یا به دنبال خرید یک پوشیدنی سامسونگ هستید، شاید بهتر باشد اکنون که «منسوخ شده است» یا گلکسی واچ 4 را با قیمتی بهتر خریداری کنید. گلکسی واچ 4 دستگاه خوبی است که ممکن است مشکلاتی در بخش باتری داشته باشد، اگرچه گلکسی واچ 5 ممکن است پاسخی برای عمر باتری بهتر نباشد. در هر جنبه دیگری، Watch 5 تنها شبیه سازی از Watch 4 با چند پیشرفت کلیدی در ردیابی سلامت و ارتقاء جزئی باتری است.

در مورد ارتقاء به Galaxy Watch 5 Pro، این چشم انداز کمی واضح تر است. Watch 5 Pro بهبودهای خارق‌العاده‌ای را در طول عمر باتری ارائه می‌کند و بالاتر از هر چیزی که مدل پایه روی میز آورده است. در جایی که به نظر می رسد یک خط مبهم بین Watch 4 و Watch 5 وجود دارد، Watch 5 Pro بسیار بیشتر یک ارتقاء است. اگرچه جهش قیمت چیزی نیست که در آن شانه خالی کنید، اما شما ساعت بسیار بیشتری دریافت می کنید – هم از نظر مجموعه ویژگی و هم در ساخت فیزیکی.

معامله در واچ 4 یا واچ 3 قیمت پرو را پایین می آورد که آن را فعلاً به معامله ای شیرین تر تبدیل می کند.

از کجا بخریم

بررسی گلکسی واچ 5:

اطلاعات بیشتر در مورد Galaxy Watch 5:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: