قول رئیس جمهور برای محدود کردن مصونیت 230 در حال انجام است

CrowellCrowell & Moring

شرکت نمایندگی مشتریان در امور دادرسی ، دادرسی ، مشاوره ، تنظیم مقررات و معاملات.

توسط: Crowell & Moring LLP ، Christopher A. Cole ، Kayvan M. Ghaffari و Jacob Canter.

دولت تلاش خود را برای اجرای یک جانبه نمایشی ادامه می دهد
به بخش 230 قانون شایستگی ارتباطات (“CDA”) تغییر می کند. ما اولین بار در ماه مه سال 2020 گزارش دادیم که رئیس جمهور ترامپ دستورالعمل اجرایی گسترده ای را صادر کرده است که تلاش می کند چرخ ها را برای تغییرات چشمگیر و تحول بخش 230 حرکت دهد. ما دستورالعمل اجرایی را “به صراحت تلاشی برای درخواست دولت در یک فرایند تصمیم گیری خصوصی. ” به طور خاص ، دستورالعمل اجرایی از کمیسیون ارتباطات فدرال (“FCC”) خواست تا در ایجاد قاعده ، اقدامی بی سابقه در ارتباط با CDA ، برای تعریف منظور از “حسن نیت” برای اهداف 230 ، درخواست کند. خوب ، به نظر می رسد که زمان آن فرا رسیده است.

پنجشنبه گذشته ، رئیس Pai اعلام کرد که FCC قوانینی را تعیین می کند که مشخص کند چه زمان تلاش یک وب سایت برای تعدیل مطالب از حوزه 230 خارج باشد. زمان و روند این تغییر مشخص نیست ، هرچند رئیس Pai اعلام کرد که وی از طریق مقررات جدیدی که اساساً مطابق با دستور اجرایی رئیس جمهور ترامپ است ، و احتمالاً بدون توجه به نگرانی های ارائه دهندگان سیستم عامل ، صرف نظر از سیستم عامل ، چوپان خواهد شد. در حقیقت ، رئیس پائی هنگام اعلام برنامه های خود برای پیشبرد قانون ، تأكید كرد كه برخی از اعضای دولت فدرال – از جمله ، به نظر می رسد كلارنس توماس ، قاضی دادگاه عالی – “نگرانی های جدی در مورد تفسیر غالب مصونیت مندرج در بخش 230. ”

تصمیم رئیس پایی برای شروع فرآیند تنظیم قانون یک مرحله ناامیدکننده است. همانطور که در بالا پیشنهاد شد ، اختیار FCC در تنظیم قوانینی که اصطلاحات قانونی را در بخش 230 مانند “حسن نیت” تعریف می کند ، در بهترین حالت متزلزل است. نمایندگی ها معمولاً فقط مجاز به اجرای و / یا تفسیر قوانینی هستند که کنگره صریحاً به آنها اجازه داده است آنها را اجرا یا تفسیر کنند و کنگره نیز چنین اختیاری را به FCC به CDA اعطا نکرده است. بنابراین نتیجه احتمالی هر اقدام قانونی ، سالها عدم اطمینان در مورد معنای واقعی بخش 230 خواهد بود ، زیرا رفتار FCC
در دادگاه فدرال مورد اعتراض قرار می گیرد ، طرفین دعوا در هر دو طرف موضوع – تلاش برای چرخش اقدام FCC یا بی عملی ، از نظر قانونی قابل توجه است. شرایط تغییرات پیشنهادی FCC – با فرض اینکه آنها تا حدی شامل شرایط لازم برای تعیین حسن نیت (که دستورالعمل اجرایی نیز صریحاً توصیه می کند) هستند – نگران کننده است. چنین تغییراتی می تواند هزینه های تجارت را افزایش دهد ، محدودیت دسترسی به بخش 230 را افزایش دهد ، باعث افزایش دعاوی علیه سیستم عامل ها شود و نتایج مغایر با اهداف CDA را ایجاد کند – ترکیبی مخرب از عکس ها در سیستم عامل های کوچکتر. < p class = "paragraf"> چنین تغییراتی باعث افزایش هزینه های تجارت می شود زیرا جبران جریان مداوم جریان دعاوی به دلیل تصمیمات تعدیل محتوا بسیار گران خواهد بود. در ابتدایی ترین حالت ، آنها نه تنها احتیاج به اعلان طرف مورد بررسی و ارائه فرصت پاسخگویی به آن حزب (كه امروزه در بیشتر سیستم عامل ها اتفاق می افتد) دارند ، بلكه احتمالاً می توانند فرایندهای پیچیده تری مانند انتشار منطق تصمیم گیری ، مجاز مداخله و حقوق استیناف در واقع ، چنین تصمیماتی ممکن است توسط دادگاهها قابل بررسی باشد ، که هزینه های تعدیل محتوا را بسیار افزایش می دهد و جدول زمانی را کنترل می کند.

همچنین اگر مراحل بیشتری انجام شود ، یک طرف دعوا می تواند یک اشتباه را در این روند پیدا کند. اگر فقدان “حسن نیت” باعث شود که یک سیستم عامل حفاظت از بخش 230 خود را از دست بدهد و شخص ثالثی قضاوت کند که “حسن نیت” به چه معناست ، فقط این تغییر قانونی می تواند تأثیر عملی محدود کردن مصونیت داشته باشد. . و این می تواند محتوای موجود در اینترنت را تغییر دهد. از آنجا که مطابقت با بخش 230 که اخیراً مشخص شده بسیار گران است ، باعث تقویت موقعیت بزرگترین سیستم عامل ها می شود که منابع لازم برای راه اندازی و حفظ این فرایندهای جدید را دارند. ما قبلاً درباره هیئت داوری محتوای پیچیده فیس بوک نوشته ایم. بسیاری از سیستم عامل ها توانایی تلاش هایی را که فیس بوک اعلام کرده است ندارند. این یکی دیگر از موانع ورود است که شرکتهای تازه تاسیس را به ضرر می اندازد ، زیرا برای جلوگیری از مسئولیت احتمالی عدم انطباق با 230 که اخیراً تعریف نشده است ، ممکن است استراتژی محدود کردن شدید محتوای شخص ثالث یا جلوگیری از هرگونه تعدیل در موارد زیر را در پیش بگیرد. همه. این نتیجه بخصوص کج اندیشی خواهد بود ، زیرا این تفسیر آژانس از قانون است که با هدف اصلی قانون مغایرت دارد – تغییر در معنای قانون نجابت ارتباطات که احتمالاً باعث می شود ارتباطات آنلاین از شایستگی کمتری برخوردار شود.

شواهد مستدلی وجود دارد که نشان می دهد فرمان اجرایی
این نتیجه را پیش بینی کرده است. زمان بندی حداقل راحت است: پس از اینکه توییتر دو مورد از توییت های رئیس جمهور ترامپ را با اعلامیه های “بررسی واقعیت” برچسب گذاری کرد ، E.O. صادر شد و پس از آنکه توییتر پست های گزارش های تأیید نشده در مورد رقیب سیاسی رئیس جمهور ترامپ را مسدود کرد ، رئیس Pai بلافاصله با طرح قانونگذاری خود علنی شد. دولت در ایجاد تغییرات از اهداف نهایی خود شانه خالی نکرده است. تا آنجا که EO و هر قانونگذاری بعدی ، یک تلاش دولتی برای تحریک هرگونه تلاش در جهت اعتدال پلتفرم با حسن نیت است ، بنابراین همه ما باید نگران باشیم و به طور یکسان با آنها مخالفت کنیم.

Crowell & Moring در مورد EO
با مشتریان ما در حال بحث و بررسی بوده است. همراه با مشتریان خود ، ما گزینه های قانونی را در نظر داریم که شامل امکان تشکیل ائتلاف برای در نظر گرفتن یک چالش قانونی است. ما همچنان به رصد تحولات ادامه خواهیم داد و برای موقعیت مناسب مشاغل به روزرسانی خواهیم کرد تا از اقدامات تجاری آنها به اندازه کافی محافظت کنیم.