پشتیبانی Paint.NET AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

Alliance for Open Media فرمت فایل AVIF را توسعه داده است تا تصاویر ما را کوچکتر کند و در عین حال کیفیت تصویر یکسانی را حفظ کند. به گفته کارشناسان، این یک گام مهم رو به جلو در فشرده سازی رسانه ها است. هدف AOMedia توسعه فناوری باز و بدون حق امتیاز برای توزیع چند رسانه ای است، به این معنی که هیچ کس مجبور نیست برای استفاده از قالب جدید AVIF به کسی پول پرداخت کند. در پشت AOMedia، شرکت های بزرگی مانند نتفلیکس، گوگل، فیس بوک، اپل و مایکروسافت را می یابیم. در حال حاضر JPG و PNG محبوب ترین فرمت های تصویر برای استفاده در وب هستند. چندین سال پیش، گوگل WebP را توسعه داد که تصاویر را 30٪ کوچکتر از JPG ارائه می دهد و در عین حال کیفیت تصویر یکسانی را حفظ می کند. با AVIF، عکس‌ها 50 درصد کوچک‌تر می‌شوند و کیفیت تصویر ثابت باقی می‌ماند.

Paint.NET چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، Paint.NET برای جایگزینی Microsoft Paint ایجاد شد. Paint یک ابزار ساده است که می تواند برای انجام کارهای ساده استفاده شود، اما اکثر کاربران از آن فراتر از doodles ساده استفاده نمی کنند. اینجاست که Paint.NET می تواند کمک کند. Paint.NET که در ابتدا با پشتیبانی مایکروسافت به عنوان جایگزینی بالقوه ایجاد شد، به یک پروژه مستقل تبدیل شده است که توسط یک توسعه‌دهنده واحد نگهداری می‌شود و ابزارها و قابلیت‌هایی را ارائه می‌دهد که بیشتر از همنام خود با Adobe Photoshop و GIMP مرتبط هستند. قدرت Paint.NET در سادگی آن نهفته است. Paint.NET به جای تاکید بر تعداد بی‌پایان ویژگی‌های اضافی، یک رابط کاربری ساده و قابل درک دارد که برداشت، ایجاد و ویرایش تصاویر دیجیتال را برای کاربران آسان می‌کند.

Paint.NET از AVIF پشتیبانی می کند

به روز رسانی جدید Paint.NET شامل پشتیبانی کامل از AV1 (.avif) تصاویر، با حسن نیت از پلاگین [email protected]، که همراه شده است. علاوه بر باز کردن AV1 (تصاویر .avif)، افزونه AvifFileType @null54 (v1.1.4.0) نیز می توانند ذخیره شوند (و باز نشوند). نیازی به نصب کدک مایکروسافت از فروشگاه مایکروسافت نیست که هم روی ویندوز 7 و هم در ویندوز 8.1 کار می کند.

نحوه باز کردن فایل های AVIF

برای مشاهده فایل های AVIF، آنها را به نمایشگر تصویر وارد می کنید. برای صادر کردن یک آرتبورد به عنوان AVIF، به Files -> Save As بروید و AVIF را به عنوان فرمت تصویر انتخاب کنید. یک درخواست با چندین تنظیمات ظاهر می‌شود که می‌توانید کیفیت، سرعت فشرده‌سازی، نمونه‌برداری فرعی کروم و برخی موارد دیگر را تغییر دهید. OK را فشار دهید تا فایل ذخیره شود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  Uploadcare پشتیبانی AVIF | avif.io ✨