خوش بینی برای آینده دیجیتال هند

یادداشت سردبیر: در زیر نسخه ویرایش شده وبلاگی از سانجی گوپتا، رئیس کشور و معاون رئیس‌جمهور Google، هند است که اعلامیه‌های کلیدی Google برای هند را خلاصه می‌کند.

تحول دیجیتال هند در نقطه اوج قرار دارد. هفتصد میلیون هندی متصل، گوشی‌های هوشمند و داده‌های مقرون‌به‌صرفه، رکوردهای بالا در پرداخت‌های دیجیتال، دیجیتالی شدن خدمات شهروندان، و اکوسیستم نوپا و پرجنب‌وجوش، بخش فناوری را در مسیر تبدیل شدن به بزرگترین مشارکت‌کننده در اقتصاد ملی قرار داده است.

ما احساس افتخار می کنیم که در این داستان خارق العاده نقش داشته ایم. ماموریت ما در هند این است که اینترنت را برای یک میلیارد هندی مفیدتر و ایمن تر کنیم. ما اولین نوآوری‌های هند را معرفی کرده‌ایم، برای کاهش موانع دسترسی کار کرده‌ایم و در تقویت ستون‌های استراتژیک اقتصاد دیجیتال هند از طریق صندوق دیجیتالی‌سازی هند به ارزش 10 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

امروز، در هشتمین Google برای هند، که توسط Sundar Pichai، مدیر عامل ما، و رهبران ارشد Google و کارشناسان محصول ملحق شد، تعهد خود را برای ایجاد اینترنت فراگیرتر، مفیدتر و ایمن‌تر برای هر هندی افزایش دادیم و به اشتراک گذاشتیم که چگونه ما امیدواریم با استفاده از هوش مصنوعی تحول دیجیتال هند را تقویت کنیم.

مشارکت سنگ بنای سفر ما در هند است و برای چنین انتقالی مقیاس‌پذیر ضروری است. امروز، با شرکایی از بخش‌های دولتی و خصوصی، تلاش‌های جدیدی را اعلام کردیم که بر روی دستیابی هندی‌ها از دسترسی اساسی به نقطه‌ای که فناوری به توانمندسازی رشد، دانش، سلامت و پیشرفت تبدیل شود، متمرکز شد.

استارت‌آپ‌های اولیه موتوری هستند که نوآوری را هدایت می‌کنند، با بسیاری از محصولات ساختمانی که اطلاعات کلیدی و نیازهای خدمات را برای مردم در سراسر هند، به‌ویژه برای کاربران تازه‌کار اینترنت، برطرف می‌کنند. با تقویت عزم مداوم خود برای حمایت از نوآوران دیجیتال هند، به عنوان بخشی از سرمایه گذاری های صندوق دیجیتالی سازی هند، حمایت از شرکت های مرحله اولیه با تمرکز ویژه بر استارت آپ های تحت رهبری زنان را هدف قرار خواهیم داد. برای اطلاع از پیشرفت صندوق دیجیتالی سازی هند در ساخت و ساز با و برای هند، این ویدیو را تماشا کنید.

یک مدل هوش مصنوعی که بیش از 100 زبان هندی را مدیریت می کند – و گام بعدی در درک همه لهجه های هند

با تکیه بر دیدگاه ما از تجربه اینترنتی که به انتخاب زبان هر هندی پاسخگو باشد، چه از طریق متن یا صدا، مجموعه‌ای از ادغام‌های محصول مبتنی بر هوش مصنوعی را معرفی کردیم که از طریق برنامه‌های جدید، به کاربران اینترنت به زبان هندی خدمات بهتری ارائه می‌دهد. مدل تکامل یافته، چندوجهی، دو زبانه که بیش از 100 زبان هندی را پوشش می دهد. ما همچنین نوآوری دیگری را برای اولین بار در هند معرفی کردیم – با استفاده از مدل‌های ترجمه پیشرفته مبتنی بر ML و فناوری جستجوی بین زبانی، صفحات نتایج جستجو را دو زبانه می‌کنیم.

مطالب پیشنهادی  تجلیل از موفقیت 47 مبتکر خبری اروپایی

با نگاهی بلندمدت، ما با موسسه علوم هند در پروژه Vaani دست به دست هم دادیم، ابتکاری که هدف آن جمع‌آوری و رونویسی داده‌های گفتاری منبع باز از سراسر 773 هند است. مناطق، آن را از طریق پروژه باشینی دولت هند در دسترس قرار می دهد.

پروفسور گوویندان رنگاراجان، مدیر موسسه علوم هندچشم انداز زبان هند منحصر به فرد است، گویش ها و لهجه ها اغلب هر چند صد کیلومتر تغییر می کنند، و چندین زبان در یک منطقه صحبت می شود. بنابراین، ما از همکاری با Google در پروژه Vaani خرسندیم، تلاشی که برای ایجاد فناوری هوش مصنوعی فراگیر که واقعاً منعکس کننده گسترش غنی زبان ها و گفتار هند است، اساسی است. تیم ما در IISc در حال حاضر برای جمع‌آوری داده‌های گفتاری کار می‌کند و هدف ما پوشش دادن تمام 773 منطقه در سراسر کشور است. این اطلاعات از طریق باشینی، مأموریت زبان ملی هند، منبع باز است، و ما از احتمالات و راه حل هایی که Vaani فعال خواهد کرد، هیجان زده هستیم.”

برای جزئیات بیشتر در مورد اینکه چگونه تجربه جستجوی خود را با پیشنهادات بصری، صوتی و زبان هندی غنی‌تر می‌کنیم، از اینجا دیدن کنید.

مشارکت برای کمک به ارائه دیدگاه هند در مورد کشاورزی دیجیتال

علاوه بر استفاده از هوش مصنوعی برای افزایش دسترسی به اطلاعات و دانش، ما همچنین از شرکای حمایت می‌کنیم که برای تسریع تأثیر هوش مصنوعی بر بخش‌های صنعتی مانند کشاورزی و به اشتراک گذاشتن مزایای فناوری با جوامع سراسر کشور تلاش می‌کنند.

ما با دولت تلانگانا همکاری می کنیم زیرا راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی را برای نوآوری کشاورزی برای حدود 6 میلیون کشاورز این ایالت به صورت آزمایشی ارائه می کند. و ما با Cropin، ارائه‌دهنده اطلاعات جهانی اکوسیستم ag، برای بهبود برنامه‌هایی که می‌توانند استفاده از زمین را ردیابی کنند و خدمات دیجیتالی را برای کشاورزان در سراسر کشور ارائه دهند، همکاری می‌کنیم.

راما دوی، مدیر فناوری نوظهور، ایالت تلانگاناهوش مصنوعی می‌تواند ابزاری قدرتمند برای دولت‌ها باشد تا تأثیرات تحول‌آفرین را در بخش‌ها هدایت کنند. ما می خواهیم از هوش مصنوعی برای تقویت سهم اقتصادی کشاورزی و در عین حال تأثیرگذاری بر زندگی در مقیاس استفاده کنیم. همکاری ما با Google نقش مهمی در فعال کردن راه‌حل‌های کشاورزی در سطح میدانی و به اشتراک گذاشتن آن داده‌ها با اکوسیستم گسترده‌تر ایفا می‌کند تا مشارکت‌کنندگان در سراسر زنجیره ارزش از آن بهره ببرند.â€

مطالب پیشنهادی  روش های جدید برای یافتن معاملات تعطیلات در Google

ایجاد یک تجربه ایمن در محصولات ما

امنیت در هسته استراتژی محصول ما قرار دارد. با رشد بی‌سابقه پذیرش اینترنت در هند، و اتکای مردم به دیجیتال در زندگی روزمره‌شان، کاری که ما برای ایمن نگه‌داشتن افراد آنلاین انجام می‌دهیم، هرگز به اندازه امروز مهم نبوده است. ما در حال تعمیق نقش هوش مصنوعی در کمک به پاسخگویی به چالش‌های امنیت سایبری پیچیده و تغییر شکل در مقیاس هستیم، خواه شناسایی بدافزار و فیشینگ، انکار خودکار تراکنش‌های هرزنامه، مسدود کردن محتوای بد، یا جلوگیری از پیام‌های هرزنامه باشد.

ما همچنین در حال کار با بخش ملی دولت الکترونیکی و وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هستیم تا اسناد تأیید شده توسط Digilocker را مستقیماً روی Files by Google App برای کاربران Android بیاوریم. با استفاده از این ویژگی، افراد می توانند به سرعت و با خیال راحت اسناد پرکاربرد خود را در تلفن های هوشمند خود سازماندهی کنند تا دسترسی آسان و خصوصی در حین حرکت داشته باشند.

شری آبیشک سینگ، رئیس و مدیر عامل شرکت NeGD و MyGov، MD و مدیر عامل شرکت دیجیتال هند، “با دسترسی آسان به اسناد دیجیتال معتبر، DigiLocker تحویل سریع مزایای دولتی را در زمینه شمول مالی، آموزش، ابتکارات بهداشتی و موارد دیگر تسهیل می کند. دولت نقش شراکت های کلیدی را به رسمیت می شناسد و گوگل یک بازیگر مهم و مسئول فناوری در کشور است که همچنان به ارائه محصولات و خدمات مفید به میلیون ها هندی ادامه می دهد. ما انتظار داریم که ادغام و مشارکت DigiLocker در Android باعث دسترسی روان‌تر و فراگیرتر به اسناد دیجیتالی به روشی ایمن و ایمن برای همه کاربران ما شود.

در Google Pay، ویژگی‌های امنیتی پیشرفته‌ای را معرفی می‌کنیم که لایه ایمنی بیشتری را برای کاربران ممکن می‌سازد، از جمله هشدارهای هوشمند چند لایه برای هشدار به کاربران در صورت شناسایی فعالیت‌های مشکوک توسط سیستم تشخیص تقلب.

به اشتراک گذاری بهترین شیوه های ما برای ایجاد هوش مصنوعی مسئول برای همه

از آنجایی که اکوسیستم‌های دیجیتال هند به طور فزاینده‌ای هوش مصنوعی را پذیرفته و از آن بهره می‌برند، ما متعهد هستیم بهترین شیوه‌هایی را که از سال 2018 توسعه داده‌ایم، به اشتراک بگذاریم، زمانی که شروع به دفاع از هوش مصنوعی مسئولانه کردیم. برای کمک به ایجاد پایه‌ای از انصاف، تفسیرپذیری، حریم خصوصی و امنیت، ما از ایجاد اولین مرکز چند رشته‌ای در نوع خود برای هوش مصنوعی مسئول با کمک مالی ۱ میلیون دلاری به موسسه فناوری هند، مدرس، حمایت می‌کنیم.

مطالب پیشنهادی  بازیابی، اجتماع و شفا در حین کار در Google

پروفسور راویندران، رئیس – مرکز علوم داده و هوش مصنوعی رابرت بوش (RBC-DSAI); مرکز هوش مصنوعی مسئول، IIT مدرس، با افزایش توسعه و استقرار سیستم‌های هوش مصنوعی، ایجاد دستورالعمل‌های مسئولانه برای اطمینان از استفاده منصفانه، اخلاقی و ایمن از راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی ضروری است. نیاز به توسعه فناوری قابل درک برای کاربران نهایی، ارائه ضمانت‌های ایمنی و عملکرد قوی، و افزایش آگاهی از تأثیر فناوری بر جامعه وجود دارد. مرکز هوش مصنوعی مسئول اولین ابتکاری در نوع خود در هند است که هدف آن گردآوری فن‌آوران، جامعه‌شناسان، کارشناسان سیاست‌گذاری و حقوقی از دانشگاه‌ها، صنعت و دولت است تا همه جنبه‌های این حوزه به نام هوش مصنوعی مسئولیت‌پذیر را مطالعه کنند. ما از Google برای همکاری با ما در این ابتکار و برای اینکه اولین همکار این مرکز بودیم تشکر می کنیم.â€

یکی از ابعاد مهم هوش مصنوعی مسئولیت‌پذیر، چالش کاهش تعصب، به‌ویژه علیه زنان است که مدت‌هاست به‌طور ناکافی یا ناعادلانه در جامعه نمایندگی می‌شوند. ما تمرکز خود را بر آموزش مدل‌های پردازش زبان طبیعی برای ارزیابی و کاهش تعصب جنسیتی، همراه با انواع دیگر تبعیض مربوط به هند افزایش می‌دهیم. ما قصد داریم مدل‌های خود را منبع باز بسازیم، بنابراین می‌توانیم با صنعت همکاری کنیم تا تلاش‌های جمعی خود را افزایش دهیم و از پیشرفت سریع‌تر حمایت کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه حل ها و مشارکت های مبتنی بر هوش مصنوعی، اینجا را کلیک کنید.

با ورود هند به عصر هوش مصنوعی، ما عمیقاً از روش هایی الهام گرفته ایم که صدها میلیون هندی از فناوری برای شکل دادن به آینده خود و کشور استفاده می کنند. و ما متعهد به استفاده از بهترین فناوری Google هستیم تا مطمئن شویم که مزایا و فرصت‌های تحول دیجیتال تا حد امکان به طور گسترده و عادلانه در دهه آینده و پس از آن به اشتراک گذاشته می‌شوند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور