Google Docs و Drive دارای رابط کاربری بهتر و ساده‌تری برای اشتراک‌گذاری هستند

Google Drive، Docs، Sheets، Slides و غیره در حال ارائه یک رابط کاربری جدید برای اشتراک‌گذاری در وب هستند که این شرکت آن را «ساده‌تر» معرفی می‌کند.

پس از ضربه زدن روی دکمه آبی رنگ اشتراک گذاری در گوشه سمت راست بالای هر سند Google، اکنون همه چیز به صورت فیزیکی در یک کادر قرار می گیرد. بنر “اشتراک گذاری ساده تر است” شما را با چیزهای جدید آشنا می کند.

“افراد با دسترسی” اولین چیزی است که گوگل برای “مدیریت دسترسی افراد و گروه ها” برجسته می کند. شما (مالک) ابتدا لیست شده اید و دیگران با فیلد وارد کردن آدرس های ایمیل در بالای صفحه دنبال می کنند.

“دسترسی عمومی” بخش بعدی برای “اجازه یا محدود کردن دسترسی عمومی به فایل” است. در حساب‌های Google شخصی، «محدود شده» و «هر کسی که پیوند را دارد» دارید، در حالی که یک گزینه دامنه برای کسانی که از Workspace استفاده می‌کنند وجود دارد. پس از آن، می‌توانید نقش آنها را انتخاب کنید: نمایشگر، نظردهنده یا ویرایشگر.

قدیمی در مقابل جدید

در مقایسه با طراحی قبلی از اواسط سال 2020، دسترسی به آن آسان تر است، در حالی که دکمه “Copy link” در گوشه پایین سمت چپ بسیار برجسته تر است. نگه داشتن همه چیز در یک جعبه ثابت و محدود که جابجا نمی شود یک مزیت است.

در نهایت، یک میانبر پشتیبانی در گوشه سمت راست بالا با تنظیماتی وجود دارد که به کاربران اجازه می‌دهد تعیین کنند که آیا:

  • ویراستاران می توانند مجوزها را تغییر داده و به اشتراک بگذارند
  • بینندگان و نظر دهندگان می توانند گزینه دانلود، چاپ و کپی را ببینند

قرار دادن همه چیز در یک پنجره برای ساده‌سازی فرآیند اشتراک‌گذاری Drive بسیار مفید است. از امروز بعدازظهر، می‌بینیم که رابط کاربری اشتراک‌گذاری Google Docs/Drive جدید در چندین حساب شخصی و Workspace که بررسی کرده‌ایم منتشر شده است.

اطلاعات بیشتر در Google Docs:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: