پشتیبانی لینوکس AVIF: آموزش | avif.io ✨

AVIF

Alliance for Open Media AVIF را به عنوان راهی برای فشرده سازی تصاویر بدون کاهش کیفیت توسعه داد. کارشناسان آن را پیشرفت قابل توجهی در زمینه فشرده سازی رسانه ها می دانند. AOMedia از فناوری باز و بدون حق امتیاز برای ارائه محتوای چندرسانه ای استفاده می کند و تضمین می کند که برای استفاده از قالب جدید AVIF هیچ هزینه ای دریافت نمی شود. نتفلیکس، گوگل، فیسبوک، اپل و مایکروسافت برخی از مهم ترین شرکت های جهان هستند که از AOMedia پشتیبانی می کنند. از زمان نوشتن این مقاله، فرمت‌های JPG و PNG رایج‌ترین فرمت‌های تصویری در اینترنت هستند. چند سال پیش، گوگل WebP را معرفی کرد، یک فرمت فایل تصویری که 30٪ فضای کمتری نسبت به JPG اشغال می کند، در حالی که کیفیت تصویر قابل مقایسه را حفظ می کند. اندازه تصاویر AVIF در مقایسه با تصاویر JPG بدون افت کیفیت، 50 درصد کاهش یافته است.

لینوکس

لینوکس یک سیستم عامل رایگان و متن باز است که توسط مهندس نرم افزار آمریکایی لینوس توروالدز توسعه یافته است. لینوکس یکی از محبوب‌ترین پروژه‌های محاسباتی مبتنی بر جامعه در جهان است که بیشتر نگهداری از اکوسیستم لینوکس توسط گروه گنو انجام می‌شود. کد منبع لینوکس برای خواندن، ویرایش و مشارکت عمومی برای عموم در دسترس است. نصب هایی که کاربران دانلود می کنند و برای سیستم های خود اعمال می کنند به اختصار توزیع یا توزیع نامیده می شوند. لینوکس واقعاً قابل تنظیم است، زیرا برنامه هایی مانند واژه پردازها و مرورگرهای وب را نمی توان تغییر داد. لینوکس که بر روی 2.3 درصد از تمام دستگاه‌های دسکتاپ اجرا می‌شود، سومین سیستم عامل محبوب جهان پس از Windows و macOS است و حتی ChromeOS گوگل را شکست می‌دهد.

پشتیبانی لینوکس AVIF

در حال حاضر، لینوکس از مشاهده تصاویر AVIF پشتیبانی نمی کند. از سپتامبر 2021، هیچ برنامه عمومی برای پشتیبانی AVIF وجود ندارد که به زودی به لینوکس اضافه شود. با وجود این، اعضای جامعه لینوکس نمایشگرهای تصویر شخص ثالثی را ایجاد کرده‌اند که از AVIF پشتیبانی می‌کنند. بینندگان تصویر مانند nomacs و XnView MP. علاوه بر این، افزونه هایی مانند افزونه AVIF novomask به برنامه های کاربردی مبتنی بر Qt و KDE اجازه خواندن و نوشتن تصاویر AVIF را می دهند. برنامه های کاربردی مبتنی بر KDE شامل برنامه تصویرسازی Krita و محیط دسکتاپ پلاسما هستند. مرورگرهای لینوکس مانند موزیلا فایرفاکس بالاخره پشتیبانی کامل AVIF را اضافه کردند که به کاربران لینوکس اجازه می‌دهد تصاویر و دنباله‌های AVIF را در وب مشاهده کنند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  Magento 2 AVIF پشتیبانی می کند؟ بومی و با پسوند!