چگونه این غیرانتفاعی ابزارهای آموزشی را برای زنان جوان در هند به ارمغان می آورد

در سال 2021، Google.org چالش تأثیرگذاری برای زنان و دختران را اعلام کرد، تعهدی 25 میلیون دلاری برای تأمین مالی سازمان‌هایی در سراسر جهان که مسیرهایی برای رفاه زنان و دختران ایجاد می‌کنند. علاوه بر بودجه، سازمان‌های دریافت‌کننده این شانس را داشتند که در برنامه شتابدهنده Google برای استارت‌آپ‌ها، با مشارکت زنان فناوری‌ساز، که آموزش، شبکه‌سازی و راهنمایی را با کمک یک گروه پشتیبانی اختصاصی از کارمندان Google ارائه می‌دهد، شرکت کنند. در جشن روز جهانی زن که در 8 مارس فرا می‌رسد، ما داستان یکی از این سازمان‌ها به نام SwaTaleem و تأثیری که فناوری می‌تواند بر زندگی زنان و دختران داشته باشد را به اشتراک می‌گذاریم.

SwaTaleem سازمانی در هند است که به دخترانی که از لحاظ تاریخی به حاشیه رانده شده اند بین سنین 10 تا 18 سال آموزش می دهد. بنیانگذار SwaTeelem، Ananya Tiwari، وقف کمک به زنان در سراسر هند برای دسترسی به آموزش، اتصال به فناوری، غلبه بر موانع زبانی است. و به آزادی مالی دست پیدا کنید. برای کمک، SwaTaleem برای ارائه مطالب آموزشی در مورد موضوعات مختلف از علوم پایه گرفته تا سواد مالی از طریق فایل‌های صوتی ایجاد شد که می‌توان آنها را در همه جا پخش کرد – حتی بدون دسترسی به اینترنت.

بسیاری از دخترانی که SwaTaleem از آنها پشتیبانی می‌کند، تنها یک تلفن همراه اصلی در خانواده خود دارند، بنابراین آنانیا می‌دانست که این درس‌ها نمی‌تواند از طریق اپلیکیشن‌های تلفن‌های هوشمند ارائه شود. در عوض، درس‌ها به شکل داستان‌هایی می‌آیند که زنان جوان هندی مانند خودشان را نشان می‌دهند. با استفاده از یک سیستم پاسخ صوتی تعاملی از طریق یک خط تلفن، مشابه آنچه که توسط خطوط کمک خدمات مشتری استفاده می‌شود، دختران می‌توانند با محتوا درگیر شوند. برخی از دختران نیز تلفن خود را روی حالت بلندگو قرار می دهند تا سایر اعضای خانواده نیز بتوانند از این درس ها بهره مند شوند.

مطالب پیشنهادی  5 مورد از ویژگی های ویجت اندروید مورد علاقه ما

SwaTaleem به طور مداوم بازخورد شرکت کنندگان در برنامه خود را برای درک استفاده و اینکه آیا دختران محتوای جذاب می یابند نظارت می کند. در اوایل، سازمان برای مدیریت ترجمه‌ها برای بسیاری از زبان‌ها و گویش‌های مختلف که در جوامعی که با آن‌ها در سراسر هند کار می‌کنند، صحبت می‌کردند، تلاش می‌کرد. در ابتدا، کارگران میدانی SwaTaleem با استفاده از یادداشت‌های دست‌نویس، بازخورد دانش‌آموزان را به زبان خودشان جمع‌آوری کردند و سپس باید راه‌هایی برای ترجمه آنها بیابند. از طریق Accelerator، SwaTaleem یک ابزار پردازش زبان طبیعی را با تیمی از کارمندان Google به صورت آزمایشی اجرا کرد که به تیم اجازه می‌داد به جای آن صداهای ضبط شده را ضبط کند و سپس ترجمه‌های خودکار ایجاد کند. از آنجایی که SwaTaleem قصد دارد در آینده این آزمایشی را توسعه دهد، این فناوری به تیم کمک می‌کند زمان کمتری را برای جمع‌آوری و ترجمه داده‌ها صرف کند و زمان بیشتری را برای تقویت روابط با زنان جوانی که به آنها خدمت می‌کنند، اختصاص دهد.

به پاس قدردانی از کار الهام‌بخش او، آنانیا به‌عنوان رهبر Google.org برای تماشا در سال 2022 انتخاب شد و به او امکان دسترسی به پلتفرم‌های بیشتری را برای افزایش آگاهی در مورد SwaTaleem و مشکلات بسیاری از زنان در هند داد. سال گذشته، با پشتیبانی Google.org، آنانیا در رویدادهایی در واشنگتن دی سی و شهر نیویورک شرکت کرد و در آنجا با سرمایه‌گذاران و سیاست‌گذاران ملاقات کرد تا از تمرکز بیشتر بر دختران کم‌رنگ در روستاهای هند حمایت کند.

SwaTaleem تاکنون به نزدیک به هزار دختر کمک کرده تا آینده خود را تغییر دهند. با کمک Google.org Impact Challenge، امیدواریم این تعداد همچنان به رشد خود ادامه دهند.

مطالب پیشنهادی  به Performance Max ارتقا دهید تا برای تعطیلات آماده شوید
سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور