Google Talk، از سال 2005، این هفته برای همیشه تعطیل خواهد شد

Google Talk، سرویس پیام‌رسانی فوری از سال 2005 که سال‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار داشت، این هفته برای همیشه تعطیل می‌شود.

Google Talk اولین بار در سال 2005 به عنوان راهی برای کاربران Gmail برای چت کردن با یکدیگر از طریق پیام‌رسانی فوری در رقابت با سرویس‌هایی مانند Skype و MSN معرفی شد. در حالی که برای چندین سال محبوبیت خود را حفظ کرد، گوگل در نهایت در سال 2012 اکثر کاربران Google Talk را تشویق کرد که به Hangouts تغییر مکان دهند.

از سال 2015 تا 2017، کلاینت‌های Google Talk برای رایانه شخصی و اندروید بسته شدند که نشان‌دهنده پایان مؤثر این سرویس بود. با این حال، گوگل قبلاً ادغام هایی را برای Google Talk تنظیم کرده بود تا با مشتریان XMPP/Jabber مانند Pidgin و Gajim کار کند و این موارد در چند سال گذشته به کار خود ادامه داده اند.

همانطور که توسط پلیس اندروید، صفحه پشتیبانی Google Talk به روز شده است تا نشان دهد این پشتیبانی از XMPP در 16 ژوئن 2022 خاموش می شود. بخشی از پشتیبانی XMPP در سال 2017 خاموش شد و امکان فدرال شدن چت ها بین ارائه دهندگان پیام را غیرفعال کرد، اما گپ 1:1 بین کاربران Hangouts به کار خود ادامه خواهد داد.

به طرز عجیبی، صفحه پشتیبانی به پست اصلی انتقال Google-Talk-to-Hangouts Google استناد می کند و می گوید که قبلاً تعطیلی این هفته را اعلام کرده بود. با این حال، هیچ جدول زمانی در آن صفحه برای خاموش شدن چت های 1:1 بین کاربران Hangouts/Google Talk در برنامه هایی مانند Pidgin ارائه نشده است. در این صورت، کمی سخت است که به کاربران تنها چند روز فرصت داده می‌شود تا اپلیکیشن‌ها را تغییر دهند.

به دنبال این خاموش شدن نهایی Google Talk در روز پنجشنبه، کاربران Pidgin و Gajim شروع به مشاهده خطاهای ورود به سیستم خواهند کرد. برای جلوگیری از این خطاها، باید ترتیبی اتخاذ کنید که یا استفاده از Google Chat – جانشین Hangouts – را شروع کنید یا قبل از ۱۶ ژوئن به ارائه‌دهنده پیام‌رسان دیگری بروید. در مورد دوم، می‌توانید سابقه پیام خود را در Google Talk، Hangouts و Google دانلود کنید. از طریق ابزار صادرات Takeout Google چت کنید.

اطلاعات بیشتر در چت گوگل:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: