دستیار Google برنامه‌های صوتی شخص ثالث را در Nest Hub حذف می‌کند

همه پلتفرم‌های مصرف‌کننده اصلی Google، مانند Android و ChromeOS، به توسعه‌دهندگان شخص ثالث اجازه می‌دهند. در مورد Assistant، گوگل در حال ایجاد تغییر برای تمرکز بر اندروید است و اساسا دیگر اجازه نمی‌دهد تجربه‌های صوتی شخص ثالث – از جمله برنامه‌ها و بازی‌ها با تعاملات بصری – روی نمایشگرهای هوشمند یا بلندگوها وجود داشته باشد.

گوگل امروز اعلام کرد که “کنش های مکالمه” در ژوئن سال 2023 منسوخ خواهد شد. فعال شده توسط “Hey Google, talk to” [x service]”، در سال 2016 به عنوان اولین راه برای توسعه دهندگان شخص ثالث برای ادغام با Assistant اعلام شد. قبل از امروز، گوگل آن را به این صورت تبلیغ می کرد:

گفتگوهای غنی و طبیعی بسازید

برای دستگاه‌های هوشمند مانند تلفن‌ها، بلندگوها و نمایشگرها، تجربه‌های صوتی و بصری سفارشی بسازید.

اولویت: Assistant + Android

Google در حال خلاص شدن از شر Conversational Actions است تا از سال 2019 روی «App Actions با اندروید» تمرکز کند زیرا «کاربران می‌خواهند با برنامه‌های مورد علاقه خود با استفاده از صدا درگیر شوند و توسعه‌دهندگان می‌خواهند سرمایه‌گذاری‌های موجود خود را در Android ایجاد کنند».

رویکرد جدید این است که توسعه‌دهندگان به جای ایجاد یک تجربه کاملاً مستقل از پایه که دستگاه‌های ناشناس بود، قابلیت‌های کنترل صوتی را به برنامه‌های اندروید موجود خود اضافه کنند. در مجموع، این امر توسعه را سخت‌تر کرد و در روزهای اولیه دستیارهای صوتی، زمانی که بسیاری از شرکت‌ها در حال آزمایش روش تعامل جدید بودند، به وجود آمد.

این تمرکز اندروید فقط به تلفن‌ها و تبلت‌ها محدود نمی‌شود، زیرا این تجربه‌های دستیار روی ساعت‌ها (Wear OS)، تلویزیون‌ها (Google/Android TV) و اتومبیل‌ها (Android Auto/Automotive) نیز کار می‌کنند. پیشرفت‌های اخیر شامل داشتن «دستیار کاربران به برنامه‌ها حتی زمانی که درخواست‌ها نام برنامه را ذکر نمی‌کنند» و باز کردن فهرست فروشگاه Play در صورت نصب نشدن برنامه ضروری است. مثال دیگر، نمایان شدن Action Actions (میانبرها) در جستجوی Pixel Launcher است.

برنامه های صوتی دستیار نه چندان زیاد

با این حال، چیزی که از این فشار جدید کنار گذاشته شده است، نمایشگرها و بلندگوهای هوشمند دستیار است، جایی که احتمالاً از Conversation Actions استفاده می‌کنید، که به عنوان «اقدامات در Google» نیز شناخته می‌شوند. با این حال، استفاده از برنامه‌های صوتی خالص روی این دو فاکتور چندان زیاد نبود.

ناپدید شدنی که قرار است کمی تاثیرگذارتر باشد، ناپدید شدن بازی های Smart Display است. برای انطباق با صفحه Nest Hub، Conversation Actions «بوم تعاملی» را معرفی کرد تا توسعه‌دهندگان بتوانند برنامه‌هایی را با ورودی لمسی و صوتی بسازند. این ضرر، از جمله پازل های چیزهای بی اهمیت و کتاب های تصویری، بیشتر توسط کسانی که از نمایشگرهای هوشمند به عنوان دستگاه های خانوادگی استفاده می کنند احساس می شود، اما گوگل به ما گفت که هنوز هم تمرکز زیادی روی موارد استفاده برای کودکان دارد.

به عنوان بخشی از اعلامیه امروز، گوگل اعلام کرد که «به سرمایه گذاری در تمام تجربیات محبوب دستیار که کاربران دوست دارند، مانند تایمر، رسانه، اتوماسیون خانگی، ارتباطات و موارد دیگر، ادامه خواهد داد.» وجود دارد هیچ تغییری در ادغام ها یا رسانه های خانه هوشمند شخص ثالث وجود ندارد (موسیقی، ویدئو و غیره) تجربیات.

برنامه‌نویسان فعلی Conversational Actions برای جزئیات بیشتر به این صفحه هدایت می‌شوند، همانطور که Google در یادداشت زیر پایان داد:

با نگاهی به آینده، ما پلتفرمی را متصور هستیم که بصری، طبیعی و صوت است – و پلتفرمی که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از کل اکوسیستم اندروید دستگاه ها استفاده کنند تا بتوانند به راحتی به کاربران بیشتری دسترسی پیدا کنند. ما همیشه به دنبال بهبود تجربه دستیار هستیم و مطمئن هستیم که App Actions بهترین راه برای انجام این کار است. ما از تمام کارهایی که در طول 5 سال گذشته برای ایجاد اکوسیستم دستیار Google انجام داده اید سپاسگزاریم و ما اینجا هستیم تا در ادامه تغییرات به بهبود آن کمک کنیم. ما در مورد آنچه پیش رو داریم هیجان زده هستیم و از ساختن آن با هم سپاسگزاریم.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: