چگونه Pixel’s Now Playing را در هر تلفن اندرویدی دریافت کنیم

Now Playing یکی از بهترین ویژگی های پیکسل است. از همان فناوری تشخیص کلمه کلیدی «Hey Google» برای تشخیص موسیقی اطراف شما بدون نیاز به انجام کاری استفاده می کند. از زمان Pixel 2، این ویژگی انحصاری پیکسل بوده است و هیچ سازنده گوشی دیگری هیچ رقیب یا جایگزینی عرضه نکرده است. اما، توسعه دهنده کیرون کوین با استفاده از اپلیکیشن Ambient Music Mod، توانست Now Playing را به هر گوشی اندروید 12+ روت نشده منتقل کند.

این به لطف Shizuku امکان پذیر است، که قادر به دسترسی به API های سیستم معمولاً پنهان است. با استفاده از Shizuku، Ambient Music Mod به CAPTURE_AUDIO_HOTWORD API دسترسی پیدا می کند و صدا را در یک بازه زمانی تعیین شده ضبط می کند، سپس این صدا را به صورت آفلاین پردازش می کند تا اثر انگشت یک آهنگ را با پایگاه داده ذخیره شده در دستگاه مطابقت دهد. اکنون Playing همین کار را انجام می دهد، اما به جای قرار گرفتن در یک بازه زمانی، تلفن های Pixel می توانند تشخیص دهند که موسیقی شروع یا متوقف می شود تا تشخیص را شروع کند.

به نظر می رسد Ambient Music Mod شبیه به Now Playing برای تجربه ای شبیه پیکسل است. این می تواند آهنگ در حال پخش را روی صفحه قفل شما قرار دهد و پس از شناسایی، اعلان ارسال کند. حتی تاریخچه Now Playing وجود دارد که در آن می‌توانید به تمام آهنگ‌هایی که تشخیص داده است نگاه کنید و آنها را مورد علاقه خود قرار دهید.

درست مانند پیکسل، این ویژگی کاملاً آفلاین است و هیچ ضبطی ذخیره یا در اینترنت آپلود نمی شود. این برنامه همچنین کاملاً متن باز است، بنابراین به راحتی می توان بررسی کرد که آیا نگرانی هایی در مورد حفظ حریم خصوصی یا امنیت وجود دارد یا خیر. به جرات می توان گفت، شما نیازی به نگرانی در مورد این برنامه بیش از هر برنامه دیگری ندارید.

من Ambient Music Mod را روی دستگاه‌های OnePlus، Xiaomi، Honor و Samsung آزمایش کرده‌ام و روی همه دستگاه‌ها کار کرده است. همچنین در تمام تولید کنندگان SoC و همچنین سرعت تراشه کار می کند. تا زمانی که گوشی شما اندروید 12 را اجرا می کند، برای دریافت Now Playing باید بتواند Ambient Music Mod را اجرا کند.

galaxy s22 ultrapixel 6 pro و xiaomi 12 pro در حال اجرا هستند
اکنون در S22 Ultra، Pixel 6 Pro و Xiaomi 12 Pro در حال پخش است

نحوه نصب Ambient Music Mod

شایان ذکر است که باید هر بار که گوشی خود راه اندازی مجدد می شود، سرویس Shizuku را راه اندازی کنید (مرحله چهارم تا ششم).

 1. Shizuku را از فروشگاه Google Play دانلود و نصب کنید.
 2. Ambient Music Mod را از GitHub دانلود و نصب کنید.
 3. گزینه های توسعه دهنده را فعال کنید، به برنامه تنظیمات و سپس درباره تلفن بروید. هفت بار روی بیلد شماره کلیک کنید و پین خود را وارد کنید.
 4. در تنظیمات به صفحه اصلی برگردید و گزینه های توسعه دهنده را پیدا کنید، سپس به گزینه های توسعه دهنده در تنظیمات بروید و اشکال زدایی USB و اشکال زدایی بی سیم را فعال کنید. به اشکال زدایی بی سیم در شبکه خود اجازه دهید.
 1. Shizuku را باز کنید و به پایین اسکرول کنید. جفت شدن را در شروع از طریق اشکال زدایی بی سیم انتخاب کنید. روی «گزینه‌های برنامه‌نویس» کلیک کنید. اگر دستگاه شیائومی، وان پلاس/ OPPO یا هوآوی دارید، باید راهنمای Shizuku را برای تغییر تنظیمات اضافی بررسی کنید.
 2. اکنون باید به گزینه های توسعه دهنده بازگردید. به قسمت اشکال زدایی بی سیم بروید و آن را انتخاب کنید. در اشکال زدایی بی سیم، جفت کردن دستگاه با کد جفت سازی را انتخاب کنید. آن کد را به خاطر بسپارید، سپس به اعلان های خود بروید و آن را در اعلان سرویس جفت یافت شده از Shizuku تایپ کنید و ارسال را بزنید.
 3. اگر همه چیز جواب داد، باید بگوید “جفت شدن موفقیت آمیز”. اگر اینطور شد، به برنامه Shizuku برگردید، به صفحه اصلی برگردید و شروع را انتخاب کنید. اگر جفت شدن موفقیت آمیز نبود، مراحل پنج و شش را دوباره امتحان کنید.
 1. برنامه Ambient Music Mod را باز کنید. روی گزینه start کلیک کنید و اجازه دهید Ambient Music Mod به Shizuku دسترسی داشته باشد.
 2. تنظیمات را برای Ambient Music Mod انجام دهید. گزینه های داده ای را که برای شما مناسب تر است، همراه با کشور یا منطقه ای که برای شما بهترین است، انتخاب کنید.
 3. در بخش تنظیمات در حال پخش، منتظر بمانید تا برنامه Now Playing بارگیری شود، سپس وقتی از شما خواسته شد آن را نصب کنید. مجوزهای گوشی و میکروفون را به Ambient Music Mod بدهید و در صورت درخواست، بهینه سازی باتری را نیز غیرفعال کنید.
 4. در برنامه Ambient Music Mod، به تنظیمات و سپس پیشرفته بروید. «Use Alternative Encoding» را فعال کنید، در غیر این صورت Now Play ممکن است کار نکند.
 1. به صفحه اصلی برنامه برگردید و lock screen را انتخاب کنید و آن را فعال کنید. برای قرار دادن آهنگ فعلی روی صفحه قفل شما، مانند Pixel، باید به تنظیمات دسترس‌پذیری دسترسی داشته باشید. پس از فعال شدن آن، به حالت Ambient Music Mod برگردید و موقعیت را تغییر دهید تا در هر جایی که می خواهید در صفحه قفل خود باشید.
 2. Ambient Music Mod باید کاملاً راه‌اندازی شود!

چند ترفند وجود دارد که این ویژگی را با هزینه عمر باتری کمی بهتر می کند. در تنظیمات، می‌توانید دوره تشخیص را به تعداد دفعاتی که می‌خواهید موسیقی جدید را بررسی کند، تغییر دهید. به طور پیش‌فرض، هر یک دقیقه با فعال بودن تشخیص تطبیقی ​​آن را بررسی می‌کند، بنابراین منتظر می‌ماند تا آهنگ فعلی پخش شود و سپس بررسی می‌کند. غیرفعال کردن تشخیص تطبیقی ​​می تواند برای تشخیص بهتر باشد، اما با بررسی بیشتر، باتری بیشتری مصرف می کند. تبدیل بافر تشخیص به پنج ثانیه به جای 10 ثانیه نیز می تواند به بهای عمر باتری بیشتر به گرفتن آهنگ ها کمک کند.

وقتی Ambient Music Mod به‌روزرسانی‌هایی در دسترس است، باید به شما بگوید و به شما اجازه دهد همه چیز را از طریق برنامه به‌روزرسانی کنید. پایگاه داده موسیقی، که شامل تمام آهنگ هایی است که در حال پخش قادر به تشخیص است، باید هر هفته به روز شود. این در واقع همان پایگاه داده ای است که گوگل برای تلفن های پیکسل استفاده می کند، بنابراین اگر پیکسلی بتواند آن را تشخیص دهد، Ambient Music Mod نیز می تواند آن را تشخیص دهد.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور