تشخیص تصادف خودرو نیز در گوشی های گوگل پیکسل وجود دارد

اپل امروز از سری آیفون 14، اپل واچ سری 8، واچ اولترا و واچ SE 2 رونمایی کرد. همه این محصولات جدید یک ویژگی قدیمی از سری پیکسل گوگل، تشخیص تصادف خودرو، در مورد شرکت های فناوری که کپی می کنند را به همراه دارند. یکدیگر به نفع همه

گوگل پیکسل در سال 2019 سیستم تشخیص تصادف خودرو را معرفی کرد

تشخیص تصادف خودرو از سال 2019 در گوشی‌های هوشمند پیکسل در دسترس بوده است، اما اگر قبلاً از آن اطلاعی نداشتید، بخشیدید.

گوگل از لحاظ تاریخی برای تبلیغ این ویژگی کم کاری کرده است. فاش شدن آن در یک جمله در عرضه Pixel 4 مدفون شد و در همه نسخه‌های آینده این شرکت به یک فکر بعدی تبدیل شد. در مقایسه، اپل این قابلیت را در طول چند دقیقه در حالی که جدیدترین آیفون‌ها و ساعت‌های هوشمند خود را عرضه می‌کرد، تبلیغ کرد.

با این حال، تشخیص تصادف خودرو در برنامه «ایمنی» در هر پیکسل از زمان Pixel 3 در دسترس است.

چگونه کار می کند؟ مانند پیاده‌سازی اپل، تشخیص تصادف خودرو در پیکسل از حسگرهای آنبورد تلفن برای تشخیص زمان تصادف استفاده می‌کند.

گوگل می گوید که این ویژگی از داده های موقعیت مکانی، حسگرهای حرکتی و میکروفون های دستگاه شما برای تشخیص شرایط تصادف خودرو استفاده می کند. پس از وقوع خرابی، تلفن Pixel شما می‌لرزد و زنگ هشداری را به صدا در می‌آورد تا قبل از تماس با 911 برای اطلاع دادن به سرویس‌های اورژانس از خرابی و موقعیت مکانی خود، ببیند آیا به کمک نیاز دارید یا خیر. این به طور قابل توجهی شبیه به چیزی است که اپل به تازگی برای گوشی های هوشمند و ساعت های هوشمند خود اعلام کرده است.

در یک صفحه پشتیبانی، گوگل توضیح می دهد:

Pixel 3، 4 و نسخه‌های جدیدتر شما می‌تواند از اطلاعاتی مانند موقعیت مکانی تلفن، حسگرهای حرکتی، و صداهای اطراف برای تشخیص تصادف شدید خودرو استفاده کند. تشخیص تصادف خودرو برای کار کردن به مجوزهای مکان، فعالیت بدنی و میکروفون نیاز دارد. اگر تلفن شما تشخیص دهد که شما در یک تصادف شدید خودرو قرار گرفته اید و با خدمات اضطراری تماس بگیرد، ممکن است مکان تقریبی شما و داده های تصادف خودرو توسط سرویس مکان اضطراری Android به خدمات اضطراری منتقل شود.

آیا تشخیص تصادف خودرو در پیکسل واقعا کار می کند؟

البته سوال بزرگ این است که آیا این ویژگی واقعا کار می کند یا خیر. این چیزی است که هیچ کس امیدوار نیست هرگز آن را آزمایش کند، اما خبر خوب این است که موارد مستندی وجود دارد که این ویژگی واقعاً جان انسان ها را نجات می دهد.

در اوایل سال 2021، یکی از مالکان پیکسل داستان تصادف خود را در زمین شخصی خود – نه حتی در ماشین، بلکه در تجهیزات مزرعه – به اشتراک گذاشت که در آن وسیله نقلیه تصادف کرد و واژگون شد و او را بیهوش کرد، به دام افتاد و تلفنش را خارج کرد. رسیدن. وقتی از خواب بیدار شد، پیکسل او قبلاً با اورژانس تماس گرفته بود که مدتی بعد او را پیدا کردند و به طور بالقوه جان مرد را نجات دادند.

در اواخر همان سال، گوگل نمونه دیگری از مالک پیکسل را که در یک سانحه رانندگی در یک منطقه ناآشنا دچار حادثه شده بود، برجسته کرد، جایی که تشخیص تصادف خودرو در تلفن هوشمند پیکسل کاربر باعث شد تا سریعا با خدمات اضطراری تماس بگیرید.

و واقعاً، ما اغلب نمی شنویم که تشخیص تصادف خودرو در پیکسل اشتباه می کند. این ویژگی فقط کار می کند، و همانطور که گفته شد، در حالی که امیدواریم هیچ کس به آن نیاز نداشته باشد، به وضوح کار می کند.

آیا تشخیص تصادف اتومبیل اپل بهتر از گوگل است؟

اغلب اوقات با ویژگی‌های جدید اپل، این شرکت منتظر می‌ماند تا چیزی را تا زمانی که «درست» انجام شود، به‌جای ارائه نسخه پایین‌تر به مشتریان، منتظر می‌ماند. در حال حاضر سخت است بگوییم که آیا این موضوع در مورد آنچه که در شکل تشخیص تصادف اپل در حال رخ دادن است، صادق است یا خیر.

مانند گوگل، اپل می‌گوید از سنسورهای حرکتی برای تشخیص تصادف استفاده می‌کند، اما در مورد اپل، حداقل در اپل واچ سری 8 (و Ultra/SE2)، فشارسنج نیز برای تشخیص تغییرات مطابق با خاموش شدن کیسه هوا استفاده می‌شود. آخرین مدل‌های اپل واچ همچنین شامل سنسورهای ویژه‌ای هستند که اپل می‌گوید برای بهبود بیشتر دقت تشخیص تصادف اتومبیل استفاده می‌شوند، که تنها زمانی فعال می‌شود که کاربر در حال رانندگی تشخیص داده شود.

در تئوری، استفاده از سخت افزار اضافی برای تشخیص تصادف میتوانست منجر به دقت بهتری نسبت به نسخه اپل می‌شود، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که شک کنیم که برداشت گوگل از این ویژگی در حال حاضر پایین‌تر است – واضح است که تا به امروز برای بسیاری کارآمد بوده است.

با این حال، گوگل در صفحه پشتیبانی خود به این ویژگی اشاره کرده است می توان به طور تصادفی توسط “فعالیت های با تاثیر بالا” تحریک شود.

تلفن شما ممکن است نتواند همه خرابی ها را تشخیص دهد. فعالیت‌های با تأثیر زیاد نیز می‌توانند باعث تماس با خدمات اضطراری شوند. تلفن Pixel شما ممکن است در برخی موارد نتواند با خدمات اضطراری تماس بگیرد، مانند زمانی که تلفن شما به شبکه تلفن همراه ضعیف متصل است یا در حال تماس مداوم است.

نحوه استفاده از تشخیص تصادف خودرو در پیکسل

اگر قبلاً یک تلفن هوشمند پیکسل دارید، مطمئناً توصیه می‌کنیم که تشخیص تصادف خودرو را روشن کنید، و انجام آن نسبتاً آسان است!

کافی است برنامه «ایمنی» را باز کنید، دکمه تنظیمات را فشار دهید و «تشخیص تصادف» را تغییر دهید. ممکن است لازم باشد چند مجوز را فعال کنید، اما در کل بسیار ساده است. ما توضیح کاملی درباره نحوه روشن کردن این ویژگی و همچنین سایر ویژگی‌های ایمنی در Pixel داریم.

اطلاعات بیشتر در گوگل پیکسل:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: