Google Maps به شما امکان می دهد نوع موتور خودرو را مشخص کنید

اگر نوع موتور خودروی خود را مشخص کنید، Google Maps اکنون می‌تواند «کم‌مصرف‌ترین مسیر» ممکن را ارائه دهد، در حالی که مسیریابی سازگار با محیط‌زیست به سراسر اروپا می‌آید.

گوگل در اوایل سال جاری مسیریابی سازگار با محیط زیست را در Maps برای ایالات متحده، کانادا و آلمان راه اندازی کرد تا مسیرهایی را که سوخت کمتری مصرف می کنند برجسته کند. نشان برگ «بهینه‌ترین مصرف سوخت» ظاهر می‌شود، که برنامه آن مسیر را ترجیح می‌دهد «وقتی زمان‌های رسیدن مشابه است». می توانید جزئیات بیشتری در مورد انتخاب مشاهده کنید و توضیح مختصری دریافت کنید.

این ویژگی را می‌توان از منوی سرریز در صفحه مسیرها > «گزینه‌های مسیر» غیرفعال کرد تا همیشه از سریع‌ترین گزینه استفاده کنید. هدف آن صرفه جویی در هزینه سوخت و کاهش انتشار کربن است.

از زمان راه اندازی در ایالات متحده و کانادا، تخمین زده می شود که به حذف بیش از نیم میلیون تن گازهای کربنی کمک کرده است – معادل خروج 100000 خودروی مبتنی بر سوخت از جاده ها.

مسیریابی سازگار با محیط زیست از امروز در نزدیک به 40 کشور در سراسر اروپا آغاز می شود.

در همین حال، همانطور که قبلاً گزارش دادیم، می‌توانید با تعیین نوع موتور خود: گاز یا بنزین، دیزل، هیبریدی یا وسیله نقلیه الکتریکی (EV) مسیریابی سازگار با محیط‌زیست Google Maps را حتی در مصرف سوخت کارآمدتر کنید. این ویژگی در هفته‌های آینده در ایالات متحده، کانادا و اروپا عرضه می‌شود و با رفتن به گزینه‌های مسیر و افزودن یک «نوع موتور» می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

به عنوان مثال، موتورهای دیزلی معمولاً در سرعت‌های بالاتر از موتورهای بنزینی یا بنزینی کارآمدتر هستند، در حالی که خودروهای هیبریدی و الکتریکی در ترافیک توقف و حرکت بهتر عمل می‌کنند.

برای به دست آوردن «دقیق‌ترین تخمین‌های بهره‌وری سوخت یا انرژی»، گوگل از «بینش‌های آزمایشگاه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر وزارت انرژی ایالات متحده (NREL) و داده‌های آژانس محیط‌زیست اروپا استفاده کرد. این شرکت با ترکیب این داده‌ها با روندهای رانندگی Google Maps، «مدل‌های یادگیری ماشینی پیشرفته‌ای را توسعه داد که بر روی محبوب‌ترین انواع موتور در یک منطقه خاص آموزش دیده‌اند».

اطلاعات بیشتر در گوگل مپ:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: