Google ‘Dynamic World’ داده های جهانی پوشش زمین را ارائه می دهد

ردیابی چگونگی تغییر سیاره در واکنش به آتش سوزی، سیل، و سایر “اختلالات زیست محیطی تقویت شده توسط تغییرات آب و هوایی” یا فعالیت های انسانی (جنگل زدایی و توسعه شهری) برای ایجاد راه حل مهم است. گوگل اکنون از Earth Engine و پلتفرم هوش مصنوعی خود استفاده می کند تا داده ها را با “دنیای پویا” آسان تر در دسترس قرار دهد.

از لحاظ تاریخی، دسترسی به داده های دقیق و به روز پوشش زمین که نشان می دهد چه مقدار از یک منطقه با انواع مختلف زمین و آب، مانند تالاب ها، جنگل ها، محصولات کشاورزی، درختان، توسعه شهری و غیره پوشیده شده است، دشوار بوده است.

دینامیک ورلد که با مشارکت موسسه منابع جهانی (WRI) ایجاد شده است، «داده‌های پوشش زمین جهانی و تقریباً بلادرنگ با وضوح ده متر» را ارائه می‌دهد. هوش مصنوعی و محاسبات ابری برای طبقه بندی اینکه آیا یک پیکسل (حدود 1100 فوت مربع زمین) از تصاویر ماهواره ای حاوی آب، پوشش گیاهی غرقاب، مناطق مسکونی، درختان، محصولات زراعی، زمین برهنه، چمن، درختچه/اسکراب، یا برف/یخ است استفاده می شود. .

با این اطلاعات، مردم – مانند دانشمندان و سیاست گذاران – می توانند زمین و اکوسیستم ها را رصد و درک کنند تا بتوانند پیش بینی های دقیق تر و برنامه های مؤثرتری برای محافظت از سیاره ما در آینده انجام دهند.

Dynamic World به طور خاص از Copernicus Sentinel-2 عکس می گیرد تا 5000 عکس در روز با داده های دو روزه تولید کند. در مقایسه:

تهیه نقشه‌های کنونی پوشش زمین ممکن است ماه‌ها طول بکشد و معمولاً فقط داده‌های پوشش زمین را به صورت ماهانه یا سالانه ارائه می‌کنند.

Google دنیای پویایی را به‌عنوان یک مجموعه داده باز و رایگان در دسترس قرار می‌دهد، در حالی که مقاله بررسی‌شده توسط همتایان در دسترس است داده های علمی طبیعت منتشر شده است.

فشار جهانی زمین ما را تحت فشار قرار می دهد تا راه های هوشمندتر، کارآمدتر و پایدارتری برای استفاده از زمین پیدا کنیم. اگر قرار است دنیا آنچه را که نیاز است از خشکی تولید کند، از طبیعت باقیمانده محافظت کند و بخشی از چیزهای از دست رفته را بازیابی کند، ما به نظارت قابل اعتماد و تقریباً در زمان واقعی هر هکتار از کره زمین نیاز داریم.

کریگ هانسون، معاون غذا، جنگل‌ها، آب و اقیانوس در WRI

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: