شما می توانید این بازی ها را با Logitech G Cloud انجام دهید

لاجیتک اخیراً G Cloud را معرفی کرده است، یک گوشی دستی کاملاً خودکفا که به طور خاص برای مدیریت بازی های مبتنی بر ابر ساخته شده است. بنابراین چه چیزی را می توانید در جدیدترین دستگاه های ابری بازی کنید؟ این راهنما شما را با قابلیت‌های Logitech G Cloud از جمله Xbox، GeForce Now، Stadia و حتی Amazon Luna آشنا می‌کند.

تا آنجا که بازی های ابری پیش می رود، کل فرضیه حول نداشتن سخت افزار تخصصی برای بازی بود. این بدان معناست که بازی در تلفن شما به آسانی بارگیری بازی های ابری در مک بوک یا رایانه شخصی شما است.

با ورود Logitech G Cloud، آن از پنجره خارج می شود. دستی بازی به طور خاص برای مدیریت بازی های مبتنی بر ابر ساخته شده است. البته هسته اصلی آن اندروید 11 با اسنپدراگون 720G کوالکام است و دارای 4 گیگابایت رم با 64 گیگابایت حافظه قابل ارتقا از طریق microSD است.

فراتر از آن، لاجیتک دستگاه را طوری تنظیم کرده است که در حالت بازی اجرا شود، که تمام خدماتی را که می‌توانید انجام دهید و همچنین بازی‌های دانلود شده محلی را به شما نشان می‌دهد.

خدمات بازی ابری در G Cloud

وقتی برای اولین بار دستگاه را روشن می کنید و مراحل راه اندازی را انجام می دهید، لاجیتک به حالت بازی می رود. در آنجا، دو سرویس اصلی بازی قبلاً نصب شده است: GeForce Now و Xbox Cloud Gaming. هر دو سرویس فوق العاده هستند و به نقاط قوت خود بازی می کنند.

GeForce Now

با GeForce Now، باید مالک بازی هایی باشید که از طریق Steam یا فروشگاه Epic Games بازی می کنید. با استفاده از آن، می توانید وارد شوید و آن بازی ها را از طریق NVIDIA، با استفاده از سرورها و سخت افزار آن ها بازی کنید. بسته به سطحی که در آن مشترک می‌شوید، می‌توانید جلسات چند ساعته را تا زمان پخش نامحدود و حداکثر تجربه RTX 3080 داشته باشید، که باعث می‌شود بهترین جلسات

از صفحه اصلی Logitech G Cloud، می‌توانید GeForce Now را انتخاب کنید، وارد شوید و شروع به بازی کنید. لاجیتک با NVIDIA و تیم GeForce Now برای توسعه یک PWA – برنامه وب پیشرو – برای G Cloud کار کرد. با این کار، تجربه GeForce Now بسیار خوب اجرا می شود و تمام سخت افزارهای G Cloud همانطور که انتظار می رود با این سرویس کار می کنند.

بازی ایکس باکس ابری

به عنوان گزینه دیگری در G Cloud، لاجیتک همچنین با Xbox Cloud Gaming برای توسعه یک PWA بتا برای G Cloud همکاری کرده است. با Xbox Cloud Gaming، می‌توانید مشترک Xbox Game Pass Ultimate شوید، که به شما امکان می‌دهد به کاتالوگ کامل بازی‌های این سرویس دسترسی داشته باشید – هیچ کدام از آنها را نیازی به خرید جداگانه ندارید.

نقطه قوت ایکس باکس کمیت است. Xbox Game Pass Ultimate حجم عظیمی از بازی‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد که همگی در فضای ابری هستند. با این حال، این سرویس به طور فوق العاده کارآمد اجرا نمی شود. البته بازی Xbox Cloud هنوز در G Cloud لاجیتک در مرحله بتا است. با این کار، ممکن است متوجه کیفیت پخش کمتر و تاخیر ورودی کمی بیشتر در بازی‌های خود شوید. با این حال، Xbox Game Pass هنوز یک گزینه فوق العاده برای G Cloud است و به خوبی با آن سازگار است.

logitech g cloud geforce xbox stadia amazon luna

Stadia – برای مدت زمان بسیار محدود

در طی اعلام اولیه Logitech G Cloud، متوجه شدیم که Stadia در لیست خدمات پشتیبانی شده قرار ندارد. در آن زمان، با توجه به رابطه لاجیتک با گوگل، فکر می‌کردیم این عجیب است، اما آینده‌نگر کاملاً 20/20 است.

همین امروز، اعلام شد که Stadia درهای خود را در اوایل سال آینده خواهد بست. این سرویس از سال 2019 وجود داشته است و کاتالوگ کاملی را ایجاد کرده است. تا 18 ژانویه 2023 همچنان می‌توانید به بازی‌های Stadia خود دسترسی داشته باشید.

از آنجایی که G Cloud لاجیتک اندروید را اجرا می کند و فروشگاه Google Play را نیز نصب کرده است، می توانید Stadia را دانلود کنید. پس از آزمایش این سرویس، همانطور که انتظار می‌رود کار می‌کند و افزودنی عالی برای G Cloud است – حداقل تا زمانی که کار خود را متوقف کند.

آمازون لونا

آمازون لونا نام بزرگ دیگری در بازار بازی های ابری است. تقریباً مانند GeForce Now یا Xbox Cloud Gaming، می‌توانید تقریباً در هر جایی بازی کنید، حتی در G Cloud.

از آنجایی که شامل نمی‌شود، باید به Chrome در G Cloud دسترسی داشته باشید. پس از رسیدن به مقصد، به amazon.luna.com بروید و وارد شوید. اگر اشتراک دارید یا عضو اصلی هستید، می‌توانید از مرورگر بازی کنید. باید منوی سه نقطه را بزنید و نمونه کروم را به حالت دسکتاپ تغییر دهید. پس از آن، شما می توانید بازی کنید.

به خاطر داشته باشید که با این روش بدون شک کمی تاخیر ورودی و شاید کمی کیفیت ویدیو کمتر را تجربه خواهید کرد. این به این دلیل است که شما از یک PWA یا برنامه تأیید شده بازی نمی‌کنید، بلکه آن را از طریق Chrome اجرا می‌کنید. در حالی که به طرز شگفت انگیزی خوب کار می کند، تا زمانی که آمازون لونا پشتیبانی نشود، بهترین تجربه در G Cloud نخواهد بود. متأسفانه، ما نمی دانیم که آیا هرگز چنین خواهد شد یا خیر.

بازی های محلی اندروید در G Cloud

G Cloud یک دستگاه مبتنی بر ابر است، پس چرا دارای حافظه قابل ارتقا است؟ خوب، این دستگاه همچنین به طور کامل قادر به مدیریت بازی های دانلود شده از فروشگاه Play است. از آنجایی که به خودی خود یک کنترلر است، بازی های محلی کار می کنند و مکمل بازی های ابری هستند که می توانید در جاهای دیگر به آن دسترسی داشته باشید.

به یاد داشته باشید، G Cloud به یک SoC میان رده مجهز شده است، زیرا برای بازی های ابری طراحی شده است، که اساساً فقط یک استریم سطح بالا است. بازی‌های محلی گرافیکی سنگین احتمالاً عالی اجرا نخواهند شد و اگر بیش از حد روی دستی بارگذاری کنید، می‌توانید سیستم را خراب کنید. اگرچه ممکن است، G Cloud بهترین دوست شما در مورد بازی محلی نخواهد بود.

در مجموع، جدیدترین دستگاه بازی دستی لاجیتک می تواند کارهای زیادی را انجام دهد. از GeForce Now و Xbox Cloud Gaming گرفته تا راه حل در حال مرگ Stadia و آمازون Luna، G Cloud گزینه هایی را در اختیار شما قرار می دهد. برای پیش‌سفارش در حال حاضر با قیمت 299.99 دلار، G Cloud احتمالاً در اواخر اکتبر ارسال می‌شود.

خرید Logitech G Cloud:

اطلاعات بیشتر در مورد بازی ابری:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: