به روز رسانی گلکسی نوت 9 به پایان می رسد

بیش از چهار سال پس از اولین عرضه به بازار، گلکسی نوت 9 سامسونگ رسماً از برنامه پشتیبانی این شرکت خارج شد، به این معنی که به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری احتمالاً به پایان رسیده است.

گلکسی نوت 9 به روز رسانی های نرم افزاری را از دست می دهد

سامسونگ وب‌سایتی دارد که تمامی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌هایی را که در حال حاضر برای به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار پشتیبانی می‌شوند، پوشش می‌دهد و جزئیاتی را ارائه می‌کند که هر چند وقت یک‌بار آن دستگاه‌ها قرار است به‌روزرسانی شوند. این هفته، سامسونگ آن صفحه را به‌روزرسانی کرده است تا برخی از نسخه‌های اخیر را شامل شود، مانند Galaxy Z Fold 4 و Flip 4 که به‌روزرسانی‌های ماهانه دریافت می‌کنند، و همچنین Galaxy A23 جدید که به‌روزرسانی‌های فصلی دریافت می‌کند.

اما این بار نیز تغییری در سامسونگ ایجاد شده است حذف شده گلکسی نوت 9 از این صفحه، به این معنی که دستگاه دیگر به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را دریافت نخواهد کرد.

گلکسی نوت 9 برای اولین بار در آگوست 2018، تقریباً چهار سال پیش به آن روز، عرضه شد. این دستگاه به ویژه قابل توجه بود زیرا یکی از اولین گوشی های هوشمند سامسونگ با 512 گیگابایت فضای ذخیره سازی بود، ویژگی های بلوتوث را به قلم S Pen اضافه کرد و یکی از اولین گوشی های هوشمند اندرویدی بود که قیمت آن 999 دلار بود. گلکسی نوت 9 همچنین آخرین گلکسی نوت با پشتیبانی از کارت microSD بود، که یکی از دلایلی است که بسیاری هنوز آن را آخرین یادداشت واقعی می‌دانند که شهرت کاربر قدرتمند دستگاه را برآورده می‌کند.

نوت 9 که قبل از سامسونگ عرضه شد به دلیل پشتیبانی نرم افزاری نسبتا سریع و طولانی مدت شناخته می شد که امروزه این شرکت در آن برتری دارد. زمانی که گلکسی نوت 9 عرضه شد، انتظار می‌رفت که تنها چند سال به‌روزرسانی‌های اندروید را دریافت کند، احتمالاً برخی از وصله‌های امنیتی فراتر از آن. نوت 9 همچنین به سختی از پشتیبانی نرم افزاری گسترده سامسونگ که چهار سال به روز رسانی های امنیتی را تضمین می کرد، از دست داد. همانطور که گفته شد، نوت 9 انجام داد با نزدیک به چهار سال پشتیبانی، آخرین به روز رسانی آن در اواسط آگوست با وصله امنیتی ژوئیه 2022 که برای اولین بار در سایر گوشی های هوشمند سامسونگ ارائه شد، ارائه شد. همیشه احتمال یک وصله امنیتی آینده وجود دارد، اما دیگر هیچ چیز تضمین شده نیست.

گلکسی نوت 9 به پشتیبانی اصلی به‌روزرسانی اندروید خود با اندروید 10 پایان داد.

پاره کردن

سری گلکسی نوت 10 به آپدیت های فصلی منتقل شد

در کنار حذف سری گلکسی نوت 9، سامسونگ چند بخش دیگر از حوزه کاری خود را نیز تغییر داده است.

مهم‌تر از همه، گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس، و همچنین انواع 5G آنها، دیگر واجد شرایط به‌روزرسانی‌های امنیتی ماهانه نیستند. در عوض، آنها اکنون به‌روزرسانی‌ها را به صورت سه ماهه، تقریباً چهار بار در سال دریافت می‌کنند.

سامسونگ همچنین Galaxy A01 Core، M31s و Galaxy Tab S7+ را به یک برنامه به روز رسانی دوسالانه منتقل کرده است. در نهایت، گلکسی تب A 10.5 (2018) و گلکسی تب اس 4 به نوت 9 می پیوندند و برنامه سامسونگ را به طور کامل حذف می کنند.

اطلاعات بیشتر در مورد سامسونگ:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: