در حال عرضه Chrome OS 103: دوربین Phone Hub، Fast Pair

تیم Chromebook سال 2022 را با پیش نمایش تعدادی از ادغام های جدید Better Together در CES آغاز کرد. سیستم‌عامل Chrome 103 از امروز عرضه می‌شود و می‌توانید دوربین خود را در Phone Hub و Nearby Share برای دریافت اعتبار Wi-Fi از دستگاه Android خود مشاهده کنید.

Phone Hub از قبل به کاربران اجازه می‌دهد اعلان‌ها را از دستگاه تلفن همراه خود مشاهده کنند، برگه‌های اخیر Chrome را ببینند، اقدامات کلیدی (فعال کردن نقطه داغ، بی‌صدا کردن، و مکان‌یابی تلفن) انجام دهند و عمر باتری/سیگنال سلولی را از Chromebook مشاهده کنند.

Chrome OS 103 شما را اضافه می کند دوربین گوشی به مرکز تلفن می‌چرخد به‌عنوان یک ردیف از چهار «عکس‌های اخیر»، که شامل عکس‌های صفحه است. ضربه زدن بلافاصله تصویر را برای ویرایش یا آپلود بیشتر در پوشه دانلودها دانلود می کند. گوگل گفت این ویژگی به صورت آفلاین کار می کند.

حتی اگر Phone Hub را قبلاً فعال کرده‌اید، تنظیم دستی (اعطای مجوز رسانه به تلفن شما) قبل از کار کردن لازم است. از تنظیمات > دستگاه‌های متصل > دیدن کنید [your phone] فعال کردن

در همین حال، این شرکت امروز اعلام کرد جفت سریع – یکی دیگر از اعلامیه های CES – تابستان امسال در راه است.

اشتراک گذاری نزدیک در Chromebook اکنون می توانید اعتبارنامه Wi-Fi را از Android دریافت کنید. در تلفنتان، صفحه جزئیات شبکه را باز کنید، روی اشتراک‌گذاری ضربه بزنید و سپس Nearby دستگاه‌های Chrome OS را نشان می‌دهد. پس از پذیرش، Chromebook شما به‌طور خودکار وارد سیستم می‌شود.

در همین حال، گوگل می‌گوید که «اشتراک‌گذاری تا 10 برابر سریع‌تر است» در حالی که فرآیند ورود ساده‌تر شده است.

اگر (chrome://flags/#productivity-launcher) در دستگاه شما فعال باشد — هنوز به طور گسترده عرضه نشده است، لانچر بازطراحی شده اکنون می توانید برگه های باز را پیدا کرده و به آن ها بروید.

در نهایت، سیستم عامل کروم یک سیستم عامل جدید دارد برنامه Screencast که معلمان را هدف گرفته است. این ایده‌آل برای ساختن درس‌های ویدیویی با قابلیت طراحی و برجسته کردن صفحه‌نمایش در حین ضبط از دوربین جلوی شماست. با این حال، ویژگی کلیدی، رونویسی است که می تواند به راحتی با آپلود Google Drive برای اشتراک گذاری آسان جستجو و ترجمه شود.

این هفته منتشر خواهد شد، بنابراین با ضربه زدن روی دکمه همه چیز و جستجوی برنامه Screencast آن را امتحان کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد سیستم عامل کروم:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: