Chrome 103 در iPhone: طراحی مجدد منو، مرور ایمن بیشتر

نسخه 103 کروم این هفته عرضه می شود و گوگل چندین ویژگی جدید را در آیفون و آیپد برجسته می کند که قابلیت استفاده و امنیت را در بر می گیرد.

در منوی سه نقطه (سرریز). واقع در گوشه سمت راست پایین کروم در آیفون، دوباره طراحی شده است تا “قابل اسکن باشد و مهم ترین مقاصد را برجسته کند.” با یک چرخ فلک رنگارنگ شروع می شود که دسترسی سریع به نشانک ها، تاریخچه، فهرست خواندن، رمزهای عبور، بارگیری ها، برگه های اخیر و تنظیمات را فراهم می کند.

اقداماتی مانند بارگیری مجدد، برگه جدید و برگه ناشناس جدید در مرحله بعدی قرار دارند که پانل در ابتدا تا نیمه باز می شود. پس از گسترش کامل، نشانک، افزودن به لیست خواندن، ترجمه، درخواست سایت دسکتاپ، یافتن در صفحه، بزرگنمایی متن، گزارش یک مشکل و راهنما را دریافت می‌کنید. این طرح – که “براساس بازخورد کاربر” است – همچنین می‌توانید در Chrome for iPad در سمت راست Omnibox پیدا کنید.

در همین حال، کروم 103 یک را معرفی می کند صفحه جدید هنگامی که “مدتی دور بودید.” Google می‌خواهد «مرور محتوا، شروع جستجوی جدید یا بازگشت آسان‌تر به سایت‌های پربازدیدتان را آسان‌تر کند». همچنین می‌توانید به برگه‌های اخیر دسترسی داشته باشید، تغییری که در اندروید نیز رخ می‌دهد که قبلاً در تست A/B مشاهده شده است.

سایر اطلاعیه‌های کاربر شامل عرضه اولیه است Chrome Actions جایی که می‌توانید مواردی مانند «پاک کردن داده‌های مرور»، «باز کردن برگه ناشناس» و «تنظیم کروم به عنوان مرورگر پیش‌فرض» را در نوار آدرس وارد کنید و بلافاصله به صفحه درست هدایت شوید. Google همچنین دارای یک “حالت شناسایی زبان به روز شده” است که از یادگیری ماشینی روی دستگاه برای “تشخیص دقیق زبان صفحه ای که بازدید می کنید و اینکه آیا باید برای مطابقت با ترجیحات شما ترجمه شود یا خیر” استفاده می کند.

در زمینه امنیتی، گوگل در حال ارائه است مرور ایمن پیشرفته به Chrome برای iOS. در مقایسه با حفاظت‌های «استاندارد» موجود، مرورگر فعال‌تر خواهد بود و داده‌های بی‌درنگ را با مرور ایمن Google به اشتراک می‌گذارد، مانند URLهای غیر معمول و دانلودهای مشکوک. از امروز، توانایی تنظیم مرور ایمن پیشرفته هنوز به طور گسترده ای عرضه نشده است (تنظیمات > خدمات Google).

Chrome 103 برای iPhone و iPad عرضه شده است و یادداشت‌های انتشار App Store تغییرات اضافی را شناسایی می‌کنند:

  • با استفاده از نمادهای دوربین و میکروفون در نوار آدرس، مجوزهای دوربین و میکروفون را برای سایت‌های خاص مدیریت کنید.
  • اکنون می توانید فایل های iCalendar (iCal) را دانلود و به تقویم خود اضافه کنید.
  • کروم برگه‌های تکراری صفحه برگه جدید را در پس‌زمینه حذف می‌کند.
  • ثبات و بهبود عملکرد گنجانده شده است.

اطلاعات بیشتر در مورد کروم:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور