بلوتوث مجموعه جدیدی از ویژگی های باورنکردنی به نام Bluetooth LE Audio را معرفی می کند

در طول سال ها، هدفون های بی سیم باورنکردنی در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است. حال، تصور کنید که آیا آنها می توانند حتی بهتر و کارآمدتر از آنچه در حال حاضر هستند، بسیار خوب باشند. خوب، دیگر تصور نکنید زیرا نقطه عطف بعدی بلوتوث که راه خود را به زندگی ما باز می کند، اینجاست، و بلوتوث LE Audio نام دارد.

بیش از هر چیز، Bluetooth LE Audio تنها یک ویژگی نیست، زیرا مجموعه ای از چند پیشرفت مختلف جدید است. این پیشرفت ها شامل تنظیمات خاصی مانند بهره وری انرژی ارتقا یافته، کیفیت صدای بهتر و حتی امکان اتصال چندین دستگاه به یک منبع صوتی است.

این ویژگی‌های جدید می‌توانست در سال 2020 راه خود را به ما باز کند، اگرچه شرایط غیرقابل پیش‌بینی به‌طور قابل‌توجهی مانع شد. در حال حاضر، بلوتوث SIG از تکمیل بلوتوث LE Audio و تمام اجزای آن خبر داده است. این گروه خاطرنشان می‌کند که احتمالاً در ماه‌های آینده شاهد توسعه دستگاه‌هایی با این مشخصات جدید خواهیم بود.

یکی از جنبه های اصلی بلوتوث LE Audio راندمان بهبود یافته است. آستانه اشاره می کند که یک پخش کننده اصلی – کدک LC3 – به گونه ای طراحی شده است که در نحوه ارائه صدا به دستگاه بسیار کارآمدتر باشد.

این می تواند به دو صورت وارد عمل شود. شما می توانید صدای کمی بهبود یافته با تقریباً نصف بیت ریت مورد نیاز نسبت به قبل دریافت کنید، یا می توانید در همان نرخ بیت باقی بمانید و کیفیت صدا را به شدت بهبود بخشید. در صورت استفاده از نصف بیت ریت، انرژی کمتری مصرف می کنید و عمر دستگاه در حال استفاده را افزایش می دهید.

یکی دیگر از ویژگی های اصلی بلوتوث LE Audio چیزی است که بلوتوث SIG نام تجاری Auracast دارد. Auracast ابزاری است که به کاربران امکان می دهد چندین دستگاه صوتی را با یک دستگاه منبع جفت کنند. به عنوان مثال، تنها با یک گوشی، Auracast به چندین کاربر این امکان را می دهد که به طور همزمان با جفت هدفون، هدفون یا حتی سمعک به یک موسیقی یا صدا گوش دهند. این پخش‌های Auaracast بسیار شبیه به نحوه اتصال کاربران به شبکه Wi-Fi در حال حاضر کار می‌کنند.

نمونه ای از Auracast در حال استفاده

در اندروید 13 بتا فعلی، بلوتوث LE Audio در حال حاضر پشتیبانی می‌شود. در واقع، بلوتوث LE Audio در اندروید 13 بتا 2 اضافه شد. در حالی که مطمئناً در مراحل اولیه خود است، این یک حرکت بزرگ برای اندروید 13 است. در حالی که دستگاه های نسل فعلی ممکن است نتوانند از کدک و ویژگی های جدید بلوتوث به طور کامل بهره مند شوند. دستگاه‌های اندروید 13 خارج از جعبه احتمالاً دارای سخت‌افزاری هستند که کاملاً قادر به استفاده از این مزیت هستند.

اطلاعات بیشتر در مورد صدا:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: