تنظیمات سریع Android 13 QPR1 انیمیشن ها را تغییر می دهد

به‌روزرسانی جدید Android 13 QPR1 Beta 1 با تعدادی اصلاحات کلیدی ارائه می‌شود که برجسته‌ترین آنها اضافه شدن انیمیشن به کلیدهای تنظیمات سریع رایج است.

یک افزودنی منظم که با توجه به توجه به جزئیات در اندروید 13 تقریباً دیر شده است، تعدادی از ضامن‌های تنظیمات سریع اکنون پس از فعال شدن دارای انیمیشن‌های منحصربه‌فرد هستند. به عنوان مثال، هنگام ضربه زدن روی کلید چرخش خودکار، فلش های دوتایی به نشانه فعال کردن این عملکرد چرخانده می شوند.

تغییر حالت Battery Saver با نمادهای کوچک “+” که احتمالاً نشان می دهد که در هنگام فعال بودن حالت انرژی کمتری مصرف می شود، لذت بخش ترین حالت است. اکثر آنها انیمیشن‌های ساده‌ای هستند، مانند نماد هواپیمای کوچک که از دید خارج می‌شود، اما در صورت غیرفعال کردن، فاقد انیمیشن فرود قدیمی OnePlus هستند. هنگام انتخاب کلیدهای دسترسی به مکان، دوربین یا میکروفون، خطی از نماد کوچک عبور می کند تا نشان دهد که دسترسی به صورت معکوس حذف شده است. با ضربه زدن روی دکمه «مزاحم نشوید» علامت دسترسی ممنوع یا علامت «ورود ممنوع» 180 درجه می‌چرخد.

همه انیمیشن‌های اختصاصی ندارند، از جمله چراغ قوه/مشعل، که به سادگی روشن/خاموش می‌شود. همین امر را می توان در مورد تغییر تنظیمات سریع حالت One-handed نیز گفت که هیچ انیمیشنی نیز ندارد. در زیر می توانید این را در عمل مشاهده کنید:

همچنین شایان ذکر است که هنگام غیرفعال کردن یا غیرفعال کردن عملکردهای انتخاب شده دستگاه از پانل تنظیمات سریع، هیچ انیمیشنی وجود ندارد. ضامن‌های شخص ثالث فاقد انیمیشن خواهند بود، و این به مواردی که منو یا پانل بیشتری دارند تعمیم می‌یابد. اسکنرهای Wi-Fi، Screen record، Screen Cast، Home، Nearby Share، Wallet، Calculator، Live Transcript و اسکنر کد QR نمونه هایی از این موارد هستند.

Google همچنین یک صفحه شناور دائمی در پایین صفحه نمایش شما اضافه کرده است تا مشخص کند چه زمانی حالت فوکوس فعال شده است. هنگامی که حالت مسدود کردن برنامه را از پانل تنظیمات سریع تغییر می‌دهید، اعلان کامل از پایین صفحه به داخل می‌آید و به شما امکان می‌دهد به گزینه‌های «مصولانه استراحت کنید» و «اکنون خاموش کنید» دسترسی داشته باشید. این تنها کلیدی است که این کار را در QPR1 Beta 1 انجام می‌دهد، اما با توجه به اینکه یک ابزار Digital Wellbeing برای مسدود کردن دسترسی به برنامه‌ها است، با انیمیشن‌های اضافه شده تنظیمات سریع منسجم است.

با توجه به سهولت بهبود یافته و توجه کلی به انیمیشن‌ها در اندروید 12 و اندروید 13، این یک افزودنی ساده با کیفیت زندگی است که ممکن است تفاوت چندانی ایجاد نکند، اما در عین حال خوب است. وقتی اپل اغلب به خاطر داشتن چنین انیمیشن‌های شیک و تعاملات روان مورد ستایش قرار می‌گیرد، شوکه بزرگی نیست که گوگل بخواهد همین کار را برای تلفن‌های پیکسل انجام دهد.

اطلاعات بیشتر در مورد اندروید 13:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: