ما حاضر نیستیم همه چیز را وارد کنیم

eSIM چیز بزرگ بعدی در اتصال سلولی است، و در حالی که اپل در حال انجام آن است، واضح است که دنیای اندروید کارهای زیادی برای انجام دادن دارد. بیایید نگاهی به وضعیت eSIM در اندروید و نحوه عملکرد آن در گوشی‌های هوشمند، اپراتورها و موارد دیگر بیندازیم.

eSIM چیست؟

eSIM مخفف عبارت Embedded SIM است. توضیح سریع آن این است که eSIM یک نسخه مجازی سیم کارت است، نه یک آیتم فیزیکی که در گوشی هوشمند خود قرار می دهید.

eSIM اساساً همان اطلاعات سیم کارت سنتی را با شناسه مشتری، جزئیات شبکه تلفن همراه و غیره دارد. یک eSIM مستقیماً در دستگاه شما تعبیه شده است و بنابراین در صورت نیاز قابل برنامه ریزی مجدد است. بسیاری از تلفن‌هایی که از eSIM پشتیبانی می‌کنند، حتی از چندین اتصال فعال در یک زمان پشتیبانی می‌کنند، به این معنی که می‌توانید بین ارائه‌دهنده‌ها به عقب و جلو بروید.

چه گوشی های اندرویدی از eSIM پشتیبانی می کنند؟

اما مانند هر فناوری در حال ظهور، eSIM در همه جا در دسترس نیست، و در جایی که این ویژگی در اندروید در حال حاضر در دسترس است، بسیار ناسازگار است.

تنها شرکتی که eSIM را در Android به طور کامل پذیرفته است، Google است، با پشتیبانی کامل از این فناوری در هر گوشی هوشمند Pixel که از سال 2017 عرضه شده است. این تا حدی به این دلیل است که شبکه تلفن همراه Google، Fi، پشتیبانی از eSIM را در تلفن‌های Pixel و سایر دستگاه‌ها ارائه می‌کند. اما تلفن‌های Pixel Pixel 4 به بعد می‌توانند از eSIM در شرکت‌هایی مانند AT&T، T-Mobile، Verizon و غیره استفاده کنند.

فراتر از پیکسل، سامسونگ همچنین با پشتیبانی از eSIM در گوشی‌های مختلف اندرویدی خود، تلاش زیادی کرده است.

چند نمونه از دستگاه‌های سامسونگ که از eSIM پشتیبانی می‌کنند شامل آخرین نسخه‌های این شرکت، مانند سری Galaxy S22، Galaxy Z Fold 4 و Galaxy Z Flip 4 می‌شود. سامسونگ همچنین پشتیبانی از این ویژگی را با به‌روزرسانی اندروید 12 به سری Galaxy S20 گسترش داد. ، سری S21، سری نوت 20 و بقیه محصولات تاشو آن نیز.

همه اینها از eSIM پشتیبانی می کنند

اما هنوز هم در مورد پشتیبانی از eSIM سامسونگ موارد زیادی وجود دارد. در حالی که گلکسی اس 20 و گلکسی اس 21 هر دو از این ویژگی پشتیبانی می کنند، مدل های “نسخه فن”، S20 FE و S21 FE از این ویژگی پشتیبانی نمی کنند. گوشی های میان رده محبوب این شرکت مانند گلکسی A53 نیز فاقد eSIM هستند.

برخی از تلفن‌ها و دستگاه‌های اندرویدی دیگر نیز وجود دارند که از eSIM پشتیبانی می‌کنند، اما بسیار ناسازگار است.

برای مثال، ساعت‌های هوشمند LTE سامسونگ از eSIM استفاده می‌کنند. موتورولا همچنین از این ویژگی در دستگاه های منتخب پشتیبانی می کند، مانند دستگاه های منتخب از Huawei، Honor، Oppo، Sony و غیره. Andrew Romero ما لیست کاملی از تلفن های اندرویدی دارد که از eSIM در ایالات متحده پشتیبانی می کنند.

چگونه می‌توانید یک eSIM را در اپراتورهای اصلی راه‌اندازی کنید؟

فرآیند راه‌اندازی eSIM در اندروید به تلفن هوشمند و شرکت مخابراتی شما بستگی دارد، و اینجاست که همه چیز ناسازگارتر است.

در تلفن Pixel، به سادگی به تنظیمات > شبکه و اینترنت بروید و سپس نماد «+» را فشار دهید تا یک سیم‌کارت جدید اضافه کنید. فهرستی از اپراتورها و میانبری برای استفاده از دوربین برای اسکن کد QR ارائه شده توسط شرکت مخابراتی خود دریافت خواهید کرد.

قابل توجه است که Google Fi روش نصب متفاوتی را در Pixel نیز ارائه می دهد. به‌جای استفاده از کد QR، می‌توانید به سادگی برنامه Google Fi را دانلود کرده و آن را با اعتبارنامه‌های معمول حساب Google خود فعال کنید – این برای انتقال eSIM شما به دستگاه جدید نیز صدق می‌کند. اما در حال حاضر، Google Fi فقط از eSIM در تلفن‌های Pixel پشتیبانی می‌کند. اوه، و Pixel 2، 3، و Pixel 3a همگی فقط از eSIM در Google Fi پشتیبانی می‌کنند – نمی‌توانید از eSIM از Verizon یا سایر شرکت‌های مخابراتی با آن دستگاه‌ها استفاده کنید.

در تلفن های سامسونگ، به تنظیمات > اتصالات > مدیر سیم کارت > «افزودن طرح تلفن همراه» بروید. از آنجا، می توانید یک کد QR را از شرکت مخابراتی خود اسکن کنید یا یک eSIM را از گوشی هوشمند دیگری انتقال دهید، اما این فقط روی T-Mobile در ایالات متحده کار می کند.

اما این فقط نرم افزار است – پشتیبانی واقعی اپراتور چطور؟

چندین اپراتور آمریکایی وجود دارند که از eSIM در اندروید پشتیبانی می کنند، از جمله سه شرکت بزرگ – T-Mobile، Verizon، و AT&T. اما حتی در این اپراتورها، پیام‌های متناقض زیادی خواهید دید.

به عنوان مثال، T-Mobile از eSIM در اکثر تلفن های مدرن سامسونگ پشتیبانی می کند. اما بیایید بگوییم که شما به تازگی گوشی جدید سامسونگ گلکسی زد فولد 4 یا گلکسی زد فلیپ 4 را خریداری کرده اید. به گفته T-Mobile، شما دارند برای فعال کردن آن دستگاه بر روی یک سیم کارت فیزیکی، اما می توانید پس از فعال سازی اولیه، آن را به eSIM تبدیل کنید.

فراتر از آن، ورایزون در یک صفحه پشتیبانی می گوید که فقط از eSIM در سری گلکسی S21 سامسونگ، سری S22 و سری گلکسی نوت 20 پشتیبانی می کند – بدون قابلیت تاشو.

MVNO ها از این نظر گیج کننده تر هستند. وب‌سایت Mint Mobile که به طرز تاسف‌باری با لیست گوشی‌های اندرویدی خود منسوخ شده است، ادعا می‌کند که هیچ یک از گوشی‌های سامسونگ یا گوشی‌های پیکسل با سرویس eSIM آن سازگار نیستند. ماکس واینباخ متوجه شد که می تواند به راحتی از سیم کارت الکترونیکی پیکسل 6 پرو استفاده کند.

همانطور که گفته شد Google Fi فقط از eSIM در تلفن های پیکسل پشتیبانی می کند. US Mobile نیز فقط به تلفن های پیکسل محدود می شود. و حامل های دیگر که انجام دادن پشتیبانی از سیم‌کارت‌های الکترونیکی برای دستگاه‌هایی که پشتیبانی می‌شوند، چندان در دسترس نیست.

Visible که متعلق به Verizon است، شاید یکی از بهترین نمونه‌های ارتباط واضح با پشتیبانی از eSIM در تلفن‌های اندرویدی باشد، اما حتی آن اپراتور نیز با این فناوری مشکل دارد.

و از آنجا فقط بدتر می شود

در واقع، ما فقط تا اینجا سطح را با این خراش می دهیم. eSIM فناوری فوق‌العاده‌ای است، اما سردردهایی که می‌تواند بدون یک سیم‌کارت فیزیکی سنتی برای پشتیبان‌گیری از آن ایجاد کند، بسیار زیاد است.

یکی از بزرگترین نگرانی‌ها در مورد دستگاه‌های دارای سیم کارت، سفرهای بین‌المللی است. اغلب، خرید سیم کارت فیزیکی از یک فروشگاه در حین سفر یا حتی در خود فرودگاه، راهی سریع و آسان برای جلوگیری از هزینه های پرهزینه رومینگ در خارج از کشور است. راه حل هایی برای این کار با eSIM نیز وجود دارد. خدماتی مانند GigSky و AirAlo eSIM را برای سفرهای بین المللی ارائه می دهند که بسیار راحت است، اما آنها می توان در برخی موارد بسیار گرانتر از وسایل سنتی است. به‌علاوه، شرکت‌های مخابراتی محلی ممکن است برای داده‌های رایگان اضافی تبلیغاتی ارائه دهند که این سرویس‌های دیگر ادامه نمی‌دهند.

دوست سایت Zachary Wander اشاره کرد که به عنوان مثال در پرتغال، Vodafone یک طرح 5 گیگابایتی با 5 گیگابایت داده جایزه رایگان ارائه می دهد. AirAlo دسترسی به آن طرح را ارائه می دهد، اما بدون داده های پاداش، با وجود قیمت یکسان. آدام کانوی نیز به این موضوع اشاره می کند.

همچنین سردرد فعال سازی در مورد هر چیزی که به eSIM مربوط می شود وجود دارد. بیشتر سرویس‌ها نیاز دارند که IMEI و EID خود را بیابید و آنها را در یک وب‌سایت وارد کنید. واقعاً دردسر بزرگی نیست، اما بسیار پیچیده تر از چسباندن یک گیره کاغذ به دستگاه خود و قرار دادن یک سیم کارت تازه است که آماده کار است، همانطور که جاشوا ورگارا در یک اشاره کرد. توییت.

سردرد دیگری که می تواند (و احتمالاً) ایجاد شود، زمانی است که نوبت به تعویض دستگاه می رسد. در بیشتر موارد نمی توانید به سادگی یک سیم کارت را از یک دستگاه به دستگاه دیگر منتقل کنید. Google Fi این کار را نسبتاً آسان می کند، همانطور که T-Mobile در گوشی های هوشمند سامسونگ انجام می دهد. اما دیگران به سادگی این کار را نمی کنند. به عنوان مثال، ورایزون از مشتریان می‌خواهد که برای انتقال سیم کارت بین دستگاه‌ها، حتی در آیفون، با پشتیبانی تماس بگیرند.

آیا اندروید برای یک گوشی هوشمند فقط eSIM آماده است؟

خلاصه نه اندروید برای تکیه بر هر دستگاهی آماده نیست به طور کامل دارای eSIM

با این حال، با انجام این کار توسط اپل در آیفون 14، تضمین شده است که برندهایی مانند سامسونگ، گوگل یا سایر برندها ظرف چند سال آینده از سیم کارت الکترونیکی استفاده کنند. تنها می توان امیدوار بود که فشار اپل به این فناوری به اپراتورها کمک کند تا فرآیندهای خود را صاف کنند و نحوه عملکرد این فناوری در اندروید را یکسان کنند.

اطلاعات بیشتر در اندروید:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: