جایی که سابقه واکسیناسیون کارت کووید Android در دسترس است

در پایان ژوئن ۲۰۲۱، Google Pay توانایی ذخیره و نمایش کارت‌های واکسیناسیون COVID-19 را در Android به دست آورد. کشورها و ایالت های بیشتری به افراد اجازه می دهند این «کارت کووید» را به تلفن های اندرویدی خود اضافه کنند.

کارت کووید اندروید چیست؟

این سیستم کارت کووید مستقیماً در دستگاه‌های Android که از خدمات Google Play پشتیبانی می‌کنند (دارای تأییدیه Play Protect) تعبیه شده است. این تجربه با ذخیره کارت پرواز، کرایه حمل‌ونقل، یا بلیت کنسرت/رویداد با Google Pay تفاوت چندانی ندارد.

این به معنای دسترسی سریع است، اغلب از صفحه اصلی شما، زمانی که مکان ها، رستوران ها و غیره نیاز به بررسی وضعیت واکسیناسیون شما دارند.

چگونه کارت کووید را به اندروید اضافه کنیم؟

ارائه‌دهنده ملی شما، یا معادل شخص ثالث تحریم‌شده، یک وب‌سایت یا برنامه تلفن همراه برای وارد کردن اطلاعات لازم برای ثبت سابقه واکسیناسیون COVID-19 خواهد داشت. یک دکمه «ذخیره در تلفن» برای دانلود آن اطلاعات در دستگاه شما وجود خواهد داشت.

برای امنیت، رمز عبور، پین یا باز کردن قفل بیومتریک برای افزودن کارت کووید و برای همه تلاش‌های بعدی برای دسترسی لازم است. گوگل اشاره می کند که رکورد در فضای ابری آپلود نمی شود و شما باید این روند را برای همه دستگاه های خود تکرار کنید. در همین حال، کارت را می توان در هر زمان حذف کرد.

پس از ذخیره شدن، فقط در آن تلفن در دسترس خواهد بود و بدون اتصال تلفن همراه یا Wi-Fi به صورت آفلاین در دسترس خواهد بود. می توان آن را از طریق یک میانبر صفحه اصلی یا از طریق Google Pay باز کرد – به زودی Google Wallet. این شامل برنامه های قدیمی و جدید و همچنین سیستمی است که مستقیماً در خدمات Play تعبیه شده است.

استرالیا

برزیل

کانادا

پیراهن ورزشی

نیوزلند

سنگاپور

اسپانیا (فقط منطقه مورسیا)

انگلستان

ایالات متحده

کارت های نمونه

2021/8/21: سوابق دیجیتالی واکسن کووید-19 کالیفرنیا در ابتدا یک اسکرین شات و کد QR معادل کارت CDC را به ساکنان ارائه می کرد. اکنون، با وارد کردن نام، تاریخ تولد، شماره تلفن/ایمیل مرتبط با سوابق واکسن کاغذی خود، و سایر مراحل ضروری، دکمه بزرگ «ذخیره در تلفن» با نشان‌واره «G» گوگل ایجاد می‌شود.

سپس برای تأیید به Google Pay (قدیمی) منتقل می شوید و از شما خواسته می شود میانبر صفحه اصلی اضافه کنید.

8/5/2021: Google با Services Australia برای پیاده سازی COVID Card در اندروید کار کرد:

برای دسترسی به گواهی واکسیناسیون خود، به سادگی وارد برنامه Express Plus Medicare یا از طریق پورتال مدیکر وب‌سایت MyGov شوید و گزینه‌های «مشاهده گواهی دیجیتال COVID-19 خود» و «ذخیره در تلفن» را انتخاب کنید.

سبز تیره “گواهی دیجیتال کووید-19” نشان ملی مشترک المنافع دولت استرالیا را نشان می دهد. نام شما و یک “شماره سند” ابتدا با نوع واکسیناسیون و تاریخ های ذکر شده در بعدی ظاهر می شود. کاربران آیفون نیز می توانند این اطلاعات را با Apple Pay ذخیره کنند.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: