اندروید 13 احتمالاً در سپتامبر راه اندازی می شود

در کنار بولتن امنیتی آگوست 2022، گوگل امروز «یادداشت‌های انتشار امنیتی اندروید 13» را منتشر کرد و پیشنهاد می‌کند که نسخه اصلی بعدی سیستم‌عامل تلفن همراه در ماه سپتامبر راه‌اندازی شود.

این یادداشت‌های انتشار به جزئیات «آسیب‌پذیری‌های تأثیرگذار بر دستگاه‌های اندرویدی که به عنوان بخشی از Android 13 پرداخته می‌شوند» می‌پردازد. گوگل 107 CVE را در زمان اجرا Android، Framework، Media Framework، Package، Platform (به دلایلی دو بار فهرست شده) و System فهرست می کند.

در همین حال، سطح وصله امنیتی 01-09-2022 نشان می دهد که اندروید 13 در ماه سپتامبر عرضه می شود، اگرچه این می تواند فقط راه اندازی AOSP (پروژه متن باز اندروید) باشد.

دستگاه‌های Android 13 با سطح وصله امنیتی 2022-09-01 یا بالاتر در برابر این مشکلات محافظت می‌شوند (اندروید 13، همانطور که در AOSP منتشر شده است، دارای یک سطح وصله امنیتی پیش‌فرض 01-09-2022 خواهد بود).

با این حال، این سطح امنیتی لزوماً به زمان عرضه Pixel اشاره نمی کند. سال گذشته، اندروید 12 در اوایل اکتبر برای AOSP منتشر شد و آپدیت پیکسل تا دو هفته بعد شروع نشد.

اندروید 13 در حال حاضر به دلیل شروع برنامه بتای عمومی خود زودتر از حد معمول قابل توجه است. تنها دو پیش‌نمایش توسعه‌دهنده وجود داشت، و اولین نسخه بتا یک ماه قبل از I/O 2022 راه‌اندازی شد. آخرین ماهی که گوگل به آن اشاره کرد، ژوئیه برای نسخه بتای 4 بود، و برخی فکر می‌کردند که «نسخه نهایی» اندروید 13 در اوایل آگوست منتشر می‌شود.

از صبح امروز، گوگل به طور غیر مشخصی هنوز پچ امنیتی اندروید 12 آگوست را منتشر نکرده است، اما باید برای پیکسل عرضه شود. در همین حال، گوگل هفته گذشته به ما گفت که پیکسل 6a آخرین نسخه بتا اندروید 13 را دریافت خواهد کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد اندروید 13:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: