آماندا آلدریج: گوگل از خواننده و آهنگساز اپرا تقدیر می کند

Google Doodle امروزی به افتخار آماندا آلدریج، خواننده اپرا و آهنگساز ارجمند موسیقی سالن است.

آماندا آلدریج در 10 مارس 1866 در لندن، انگلستان، در خانواده ای بازیگر و موسیقیدان به دنیا آمد. او با داشتن استعداد طبیعی در موسیقی، در کالج سلطنتی موسیقی لندن زیر نظر بزرگانی مانند جنی لیند و سر جورج هنشل به تحصیل آواز و هارمونی پرداخت. پس از فارغ التحصیلی، او برای خودش یک حرفه موسیقی را آغاز کرد.

با این حال، فعالیت کنسرت آماندا آلدریج پس از یک حمله حنجره که منجر به آسیب گلو شد که به صدای او آسیب رساند، کوتاه شد. در عوض، او توجه خود را به یک معلم موسیقی معطوف کرد و راه را برای بسیاری دیگر هموار کرد تا سنت بزرگ موسیقی را پیش ببرند. برخی از شاگردان آماندا آلدریج عبارتند از پل رابسون، بازیگر و فعال سیاسی برجسته آمریکایی، و ماریان اندرسون، اولین خواننده آفریقایی-آمریکایی که در اپرای متروپولیتن اجرا کرد.

آماندا آلدریج همچنین آهنگساز برجسته ای در بخش “موسیقی سالنی” بود. در زمان قبل از اینکه دستگاه‌های ضبط یک کالای رایج خانگی باشند، کارآمدترین راه برای پخش آهنگ‌ها از طریق نت‌های موسیقی بود. موسیقی سالنی قرار بود در خانه با پیانو – یکی از ویژگی‌های رایج در خانه‌های طبقه متوسط ​​- و همراه با آواز پخش شود.

بین سال‌های 1907 و 1925، آماندا آلدریج بیش از 30 اثر – اغلب با نام مستعار “حلقه مونتاگ” – از جمله آهنگ “آزالیا” را که در زیر مشاهده می‌کنید، ساخت. آثار او برای آمیختن ماهرانه سبک‌های مختلف پیشینه قومی خود، که اغلب از خطوطی از شعر سیاه‌پوست آمریکایی در اشعار خود استفاده می‌کرد، اعتبار داشتند.

آماندا آلدریج در سن 88 سالگی با حضور در برنامه تلویزیونی بریتانیایی “موسیقی برای تو” خود را به نسل بعدی شنوندگان موسیقی معرفی کرد. او یک سال بعد، یک روز قبل از تولد 90 سالگی اش از دنیا رفت. در مورد اینکه چرا گوگل امروز را برای تجلیل از خواننده انتخاب کرد، در 17 ژوئن 1911، یک رسیتال در سالن کوچک کوئینز در لندن اجرا کرد.

Google Doodle امروزی اساساً بر اساس یکی از معدود عکس‌های باقی مانده از آماندا آلدریج است که این نوازنده را در دوران اوج خود نشان می‌دهد. در اطراف تصویر مرکزی، کمی تزئین وجود دارد که از کلید سه‌گانه و کلید باس نت موسیقی ساخته شده است.

Google Doodles بیشتر:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: