برنامه زوم برای دستگاه‌های Chromebook در حال خاموش شدن است

دو چیز در بحبوحه همه‌گیری COVID-19 شاهد رشد انفجاری بود: کروم بوک و زوم. اکنون، برنامه تماس ویدیویی برنامه Chromebook خود را خاموش می کند تا راه را برای چیز بهتری باز کند.

برنامه زوم برای دستگاه‌های Chromebook در حال خاموش شدن است

در حال حاضر اعلامیه‌ای در برنامه Zoom برای Chromebook ظاهر می‌شود که به کاربران اطلاع می‌دهد که برنامه در آگوست ۲۰۲۲ بسته می‌شود.

این برنامه دیگر پس از آگوست 2022 به طور رسمی پشتیبانی نخواهد شد. لطفاً از Zoom جدید برای Chrome PWA برای پیوستن به جلسات در ChromeOS استفاده کنید.

این برنامه چندین سال است که در دسترس است و دسترسی ساده به جلسات Zoom را اما بدون هیچ گونه عملکرد اضافی فراهم می کند. وقتی نوبت به اکثر ویژگی‌ها می‌رسد بسیار محدود است و مدتی است که به‌روزرسانی قابل‌توجهی ندیده است.

چرا برنامه Zoom خاموش می شود؟ تا حدی، به این دلیل که بر اساس یک فناوری قدیمی ساخته شده است.

برنامه قدیمی‌تر یک برنامه Chrome “سنتی” است که چند سالی است که چندان مرتبط نیست. مهم‌تر از همه، گوگل در آگوست 2020 اعلام کرد که برنامه‌های کروم را در تمامی پلتفرم‌ها حذف خواهد کرد. برای Windows، Mac و Linux، پشتیبانی در ژوئن 2021 به پایان رسید.

از ژوئن 2022، Google برنامه‌های Chrome را در سیستم‌عامل Chrome نیز قطع می‌کند، زیرا برنامه‌های جدید دیگر پذیرفته نمی‌شوند و همه برنامه‌های موجود خصوصی می‌شوند و در فروشگاه وب Chrome فهرست نشده‌اند.

با در نظر گرفتن این موضوع، منطقی است که زوم به پشتیبانی رسمی از برنامه خود پایان دهد.

اما به عنوان انگیزه بیشتر، زوم در سال 2021 یک برنامه وب پیشرفته را برای کروم بوک ها معرفی کرد که در طول سال گذشته شاهد چندین به روز رسانی مهم بوده است.

زنده باد Zoom PWA

Zoom for Chrome PWA نسخه مجهزتر برنامه اصلی است و بیشتر شبیه آنچه Zoom در ویندوز و macOS ارائه می دهد عمل می کند. برنامه کاملتر دارای یک رابط کاربری آشنا در کنار ویژگی های پیشرفته تر از جمله تاری پس زمینه است. حتی زمانی که نگاهی اولیه به برنامه هنگام راه اندازی آن انداختیم، از پیشرفت هایی که به همراه داشت بسیار خوشحال بودیم.

اما، Zoom for Chrome PWA بدون اشکالاتی ارائه نشد، برخی که به کاربران فعلی برنامه Chromebook آسیب می رساند.

وقتی PWA راه‌اندازی شد، از برخی ویژگی‌ها در Chromebookهای ارزان‌قیمت پشتیبانی نمی‌کرد. نمای گالری به ویژه برای هر چیزی که حداقل یک پردازنده چهار هسته ای نداشته باشد، ضرر ناخوشایندی داشت. اشکالات با فیدهای ویدیویی خراب نیز در آن زمان رایج بود. خوشبختانه، Zoom در طول زمان بهبودهایی را ایجاد کرده است، تا جایی که PWA اکنون یک تجربه عالی است.

اگر هنوز از برنامه سنتی Zoom برای کروم‌بوک‌ها استفاده می‌کنید، به نظر نمی‌رسد که فوراً کار نمی‌کند، اما مطمئناً زمان آن محدود است. در نهایت، ما انتظار داریم که این برنامه کار خود را متوقف کند.

اطلاعات بیشتر در مورد Chromebook:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: