تشخیص انسان در خانه های هوشمند با دید کامپیوتر

عکس پروفایل Andrey Solovev Hacker Noon

@andreysolovevآندره سولوف

بنیانگذار و CTO در Integra Sources دکترای فیزیک و ریاضیات

دید رایانه (CV) برای شناسایی ، پردازش و تشخیص اشیا objects در تصاویر و فیلم های دیجیتال است. انجام چنین وظایفی به فناوری ها ، کتابخانه ها و چارچوب های مختلفی نیاز دارد. OpenCV انتخاب بزرگی از ابزارهای مورد استفاده برای تشخیص اشیا، ، تشخیص چهره ، ترمیم تصویر و بسیاری از برنامه های دیگر را فراهم می کند. در اینجا ، شما خواهید آموخت که چگونه از OpenCV برای شناسایی انسان در زمان واقعی در اتوماسیون خانگی اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) استفاده کنید.

بررسی اجمالی کتابخانه OpenCV

OpenCV مجموعه ای از کتابخانه ها با بیش از 2500 راه حل است که از الگوریتم های یادگیری ماشین کلاسیک (ML) مانند رگرسیون خطی ، ماشین های برداری (SVM) و درختان تصمیم گرفته تا یادگیری عمیق و شبکه های عصبی متفاوت است. OpenCV منبع باز است – می تواند تحت مجوز Apache آزادانه مورد استفاده ، اصلاح و توزیع قرار گیرد.

این کتابخانه می تواند روی ویندوز ، لینوکس ، macOS ، اندروید ، iOS و نرم افزار پشتیبانی نوشته شده با C / C ++ ، Python و Java اجرا شود. از قابلیت cross-platform قوی و سازگاری با سایر چارچوب ها برخوردار است. به عنوان مثال ، شما می توانید TensorFlow ، Caffe ، PyTorch و سایر مدل ها را به راحتی و بدون تقریباً تنظیمات پورت و اجرا کنید.

کتابخانه OpenCV به ماژول GPU مجهز است که …