شرکت ذخیره سازی ابری OVH 469 میلیون دلار در IPO پاریس هدف دارد

(بلومبرگ)-OVH Groupe SAS عرضه اولیه عمومی خود را در پاریس آغاز کرد و به دنبال افزایش 400 میلیون یورو (469 میلیون دلار) بود که به تامین کننده فضای ذخیره سازی ابری کمک مالی می کند تا رقابت خود را با Amazon.com Inc تأمین کند. گسترش بین المللی آن را تسریع کند.

صاحبان فعلی همچنین سهام IPO را می فروشند. OVHcloud در سال 2016 بیش از 1 میلیارد دلار ارزش داشت ، زمانی که KKR & Co و TowerBrook Capital Partners مجموعاً 20 درصد از سهام این تجارت را به دست آوردند.

OVH Groupe قدرت ذخیره و پردازش را به مشتریانی مانند تایرسازی میشلن و کاخ ریاست جمهوری فرانسه اجاره می دهد. علاوه بر خدمات وب آمازون ، رقبای آن شامل بخش Azure شرکت مایکروسافت و Google Cloud Alphabet Inc.

این فهرست بخشی از موج عرضه اولیه سهام فرانسه در پاییز امسال است زیرا شرکت ها از بازارهای پررونق استفاده می کنند. ارائه دهندگان امنیت سایبری Exclusive Networks و شرکت سرمایه گذاری خصوصی Antin Infrastructure Partners سفارشات خود را ارائه می دهند ، در حالی که شرکت دارایی های درمانی Icade Sante و واحد انرژی تجدیدپذیر GreenYellow Casino Guichard Perrachon SA لیست های احتمالی را اعلام کرده اند.

یان لکا ، مدیر ارشد مالی در مصاحبه ای گفت: “من نگران نیستم که IPO های زیادی در حال حاضر وجود داشته باشد.” اشتها و تقاضای واقعی برای سرمایه گذاری با کیفیت بالا وجود دارد. ”

OVH در ماه ژوئن اعلام کرد که آماده سازی برای فهرست بندی در بازار سهام را آغاز کرده است. بنیانگذار اکتاو کلابا و خانواده اش 76 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارند و قصد دارند پس از پیشنهاد سهامداران عمده باقی بمانند.

این شرکت که در Roubaix نزدیک مرز بلژیک مستقر است ، سالهاست که زمینه را برای عرضه اولیه سهام فراهم کرده است. در سال 2018 ، میشل پاولین ، مدیر ارتباطات مخابراتی کهنه کار را به عنوان مدیر اجرایی استخدام کرد. امسال با شکست مواجه شد زمانی که آتش سوزی یکی از چهار مرکز داده در استراسبورگ فرانسه را از بین برد و به مرکز دیگری آسیب رساند.

در حالی که این شرکت پس از آتش سوزی “چند” مشتری خود را از دست داده است ، هیچ تغییر واقعی در ارقام مشتری ایجاد نشده است و مشتریان جدید مانند گذشته ثبت نام می کنند.

او گفت که برخی از مشتریان داده ها را از دست داده اند ، اما طبق قانون ، پشتیبان گیری بر عهده آنها است ، نه شرکت های ابری. با این حال ، این رویداد باعث شده است که شرکت به میزان پشتیبان گیری نیاز داشته باشد و پیشنهاد خود را تغییر دهد تا در همه جا حداقل پشتیبان تهیه کند.

کلابا این تجارت را در سال 1999 آغاز کرد و اولین سایت ذخیره سازی خود را در پاریس با وام از خاویر نیل ، کارآفرین مخابراتی افتتاح کرد. بر اساس وب سایت OVH Groupe ، والدین او ، مهاجران لهستانی ، در سالهای اولیه این شرکت به این شرکت پیوستند و برادرش ، میروسلاو کلابا ، مدیر تحقیق و توسعه است.

BNP Paribas SA ، Citigroup Inc. ، JPMorgan Chase & Co. و KKR Capital Markets هماهنگ کننده جهانی هستند ، به همراه bookrunners Credit Suisse Group AG ، Goldman Sachs Group Inc. ، Morgan Stanley و Societe Generale SA ، در حالی که CIC مدیر مشترک است.