تقویت Jetpack برای وردپرس Core Web Vital آماده است

Automattic ، توسط همان شخصی که وردپرس را ایجاد کرده است ، Jetpack Boost را به طور رسمی راه اندازی کرد ، یک افزونه رایگان که به بهینه سازی صفحات وب برای Core Web Vital کمک می کند. این مهم است زیرا Core Web Vital در ژوئن 2021 به یک فاکتور رتبه بندی تبدیل خواهد شد.

Jetpack Boost چیست؟

Jetpack Boost افزونه ای است که بهینه سازی با یک کلیک را برای Web Core Vital ها فراهم می کند. این افزونه در حال حاضر سه کار را انجام می دهد و در آینده کارهای بیشتری انجام خواهد داد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

Jetpack Boost موارد زیر را انجام می دهد:

  1. بهینه سازی بارگذاری CSS
  2. جاوا اسکریپت غیر ضروری را به تعویق بیندازید
  3. در حال بارگیری تصویر تنبل

1. بارگذاری CSS را بهینه کنید

برای ایجاد یک صفحه وب ، یک مرورگر باید آن را ایجاد کند ، روندی به نام “تفسیر.

Cascading Style Sheets (CSS) کدی است که به مرورگرها می گوید قلم چه رنگی است ، در چه عناصر صفحه قرار می گیرد و هر چیز دیگری که با شکل ظاهری یک صفحه وب ارتباط دارد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

با این حال CSS همان چیزی است که به عنوان منبع مسدود کننده رندر شناخته می شود. یک منبع مسدود کردن رندر چیزی است که باعث می شود مرورگر از ایجاد یک صفحه وب جلوگیری کند زیرا مرورگر باید منبع را بارگیری کند (مانند ورق سبک آبشار)

Cascading Style Sheet (CSS) مهمترین کد برای گفتن نحوه ساخت صفحه وب به یک مرورگر است. به همین دلیل ممکن است یک مرورگر برای بارگیری CSS بارگیری یک صفحه وب را متوقف کند.

برخی از کدها وجود دارد که برای عملکردی کردن صفحه برای یک بازدید کننده از صفحه وب ، مهمتر از کد دیگر است.

که نامیده می شود CSS انتقادی.

یک ترفند برای سریعتر بارگیری یک صفحه وب این است که قسمتهایی از CSS را که مربوط به ظاهر یک صفحه وب است برداشته و در بالای صفحه وب قرار دهید.

بنابراین بیشتر از بارگیری کد CSS در یک فایل جداگانه ، مهمترین قسمت ابتدا بارگیری می شود تا صفحه وب سریعتر ایجاد شود.

ناشران می توانند فایل CSS خود را ویرایش کرده و در پرونده مناسب در وردپرس قرار دهند یا می توانند از Jetpack Boost برای انجام خودکار این کار استفاده کنند.

در حالی که برخی ممکن است بگویند انجام آن با دست بهتر است ، اما همه به شخصی دسترسی ندارند که این کار را برای او انجام دهد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

آنها ناشران Jetpack Boost هستند. Jetpack Boost روند افزودن CSS بحرانی به یک صفحه وب و سرعت بخشیدن به آن را ساده می کند.

2. جاوا اسکریپت غیر ضروری را به تعویق بیندازید

جاوا اسکریپت کدی است که مانند یک ماشین کوچک کار می کند که باعث می شود همه چیز در یک صفحه وب اتفاق بیفتد. به عنوان مثال ، جاوا اسکریپت به طور کلی همان چیزی است که باعث می شود منوی کشویی در ناوبری اصلی کشویی باشد.

روند بارگیری JavaScript از ایجاد صفحه وب برای مرورگر جلوگیری می کند. این باعث می شود JavaScript یک “ارائه منبع مسدود کردن.

یکی از راه های کمک به بارگیری سریعتر صفحه وب و ایجاد “درک” از یک صفحه وب که آماده تعامل است ، بارگیری آخرین کد جاوا اسکریپت غیر مهم است.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

کد مهم لازم برای تعامل بازدیدکننده با یک سایت ابتدا بارگیری می شود و مواردی که بلافاصله برای کاربر در آن لحظه لازم نیست آخرین بار بارگیری می شوند.

3. تنبل بارگیری تصاویر

تصاویر می توانند از بزرگترین عناصر صفحه وب باشند که باید بارگیری شوند. بارگیری تصاویر باعث می شود که ارائه یک صفحه وب مدت طولانی طول بکشد.

با این حال ، هر تصویر در یک صفحه وب نیازی به بارگیری سریع ندارد. Lazy Loading روشی برای به تعویق انداختن بارگیری تصویر است. این بدان معناست که تا وقتی بازدید کننده به مکان تصویر پیمایش نمی شود ، تصاویر بارگیری نمی شوند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

این باعث می شود که صفحه وب برای بازدیدکننده سایت سریعتر قابل استفاده باشد.

افزایش جت پک

Boost یک راه حل با یک کلیک است که به ناشران توصیه می شود که به روشی آسان برای بهبود عملکرد Core Web Vital نیاز دارند.

Jetpack آن را اینگونه توصیف می کند:

“Jetpack Boost همان مزایای عملکرد وب سایت های برجسته جهان را به سایت شما می دهد که نیازی به توسعه دهنده نیست.”

Jetpack Boost برای همه مناسب نیست. این برای مشاغلی است که به توسعه دهنده دسترسی ندارند که می تواند تغییرات کدگذاری دشواری را برای بهبود امتیازات Core Web Vital انجام دهد.

این روشی برای کسب و کارهایی است که در کار تجاری ماهر هستند اما در کدگذاری کار نمی کنند تا از امتیازات بهتر Core Web Vital بهره مند شوند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

استناد

ساده ترین راه برای بهبود عملکرد سایت و سئو سایت شما

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>