راهنمای Google Arts & Culture

چرا کراکوف اینقدر منحصر به فرد است؟ شهر پادشاهان به ندرت می خوابد! برای الهام بخشیدن به سفر بعدی شما، Google Arts & Culture، همراه با 13 موسسه فرهنگی، Krakow-wow را راه اندازی می کند! یک مقصد آنلاین جدید برای طرفداران فرهنگ و سفر. مجموعه جدید ما به همه چیزهایی که کراکوف برای ارائه دارد اختصاص داده شده است: از معماری خیره کننده و تاریخ غنی آن گرفته تا شخصیت منحصر به فرد شهر و زندگی فرهنگی جوشان.

وقتی آنجا هستید، بدانید چه کاری باید انجام دهید.

1. در شهر قدیمی کراکوف قدم بزنید

به اطراف یکی از دیدنی ترین و بزرگترین میادین شهر قرون وسطایی اروپا نگاه کنید. به دنبال کلیساهای خیره‌کننده، خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده قدیمی، کافه‌های جذاب در فضای باز، اسب‌سواری و کالسکه‌سواری میراثی، و صدها سال از غنی‌ترین تاریخ لهستان باشید. صدای ترومپت سنت مری را بشنوید، به داخل مجسمه میتوراج نگاه کنید و هنرمندانی را که در میدان پنهان شده اند پیدا کنید.

2. وارد قلعه سلطنتی Wawel شوید

مقر باستانی پادشاهان لهستان و سایت میراث جهانی یونسکو به عنوان بخشی از مرکز تاریخی کراکوف، واول یکی از مشهورترین قلعه‌ها در تمام اروپا و مهم‌ترین بنای تاریخی و فرهنگی لهستان است. مکانی را کاوش کنید که داستان کشور بارها نوشته شده است. در اطراف تپه Wawel گشتی بزنید، در اتاق های سلطنتی قدم بزنید و لانه اژدها را پیدا کنید! به دنبال چیز خاصی هستید؟ زره پادشاه جوان سیگیزموند آگوستوس را به صورت سه بعدی و گنجینه های دیگر قلعه سلطنتی ببینید.

3. معدن اسرار – معدن نمک Wieliczka را کاوش کنید

شما نمی توانید تور معادن نمک عظیمی را که برای حدود 800 سال مورد استفاده قرار می گرفتند و در اعماق زمین فرود می آمدند، از دست بدهید. در طول این تور، ماشین‌آلات معدنی تاریخی، اتاق‌های بزرگ و انبارهای نمک را ببینید – شاهکارهای کوچکی از مجموعه ارزشمند و متنوع در ویلیچکا.

4. از شاهکارها شگفت زده شوید

روی تصویر با وضوح بسیار بالا از بانوی ارمنی اثر لئوناردو داوینچی از مجموعه موزه ملی کراکوف بزرگنمایی کنید، با برخی از پاستل های استانیساو ویسپیا اسکی آشنا شوید و در آثار هنری استاد سوررئالیسم دیستوپایی اثر ZdzisÅ‚aw BeksiÅ غواصی کنید. “اسکی. با Jan Matejko سفری تاریخی داشته باشید و پرده تئاتر قرن نوزدهمی را که توسط Henryk Siemiradzki از تئاتر Juliusz SÅ‚owacki طراحی شده است تحسین کنید.

5. جواهرات دست ساز را کشف کنید

اسباب بازی، یادگاری یا آثار هنری کوچک؟ موزه قوم نگاری کراکو دارای مجموعه ای بی نظیر از اسباب بازی های غیر معمول است. دکوراسیون رنگارنگ و فضای اسرارآمیز فرهنگ روستایی را تحسین کنید. عاشق هنر دستی لباس‌های سنتی شوید و در نمایشگاه‌های بهاری که هنوز در کراکو برگزار می‌شود، خود را گم کنید.

6. درباره افسانه ها و اسطوره ها بیاموزید

آیا می دانستید که طبق افسانه ها، یک اژدهای انسان خوار در قرن سیزدهم کراکوف را گرفتار کرد؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا لایکونیک در اطراف میدان اصلی کراکوف می پرد؟ افسانه آقای Twardowski را که در رقص به تصویر کشیده شده است، با تماشای اجرای باله Cracovia Danza در کراکو باربیکن کاوش کنید.

7. هنگامی که شب فرا می رسد به زندگی شهری شیرجه بزنید

فوروم هتل وسیع که زمانی به عنوان آینده‌نگرانه‌ترین ساختمان در کراکوف در نظر گرفته می‌شد، امروزه یک هالک خالی است که به عنوان یک جاذبه شلوغ در سواحل رودخانه ویستولا عمل می‌کند. برای یافتن مجموعه‌ای از بارها و کافه‌های غیرمتعارف، به منطقه کازیمیرز (محله یهودیان کراکوف) بروید. با فستیوال‌هایی که بیش از هر شهر اروپایی دیگری برگزار می‌شود، کراکوفی‌ها ممکن است یک شب را به گوش دادن به یک سخنرانی ادبی، رقصیدن با راک مستقل یا نمونه‌برداری از پیروگی بگذرانند. برای دوستداران آینده پژوهی، جشنواره بمب مگابیت اختصاص داده شده به نویسنده علمی تخیلی لهستانی استانیساو لم وجود دارد.

اکنون، هر کسی، در هر کجا می‌تواند با بازدید از goo.gle/krakow در صفحه وب Google Arts & Culture یا دانلود برنامه Android یا iOS، کراکوف را تجربه کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور