گوگل آخرین به‌روزرسانی پیکسل 3a و 3a XL را در ماه جولای منتشر می‌کند

امروز آخرین آپدیت تضمینی گوشی های میان رده گوگل از سال 2019 پس از عرضه سه سال پیش در I/O است. با این حال، مانند نسل های گذشته، گوگل آخرین به روز رسانی را برای پیکسل 3a و 3a XL منتشر خواهد کرد.

به روز رسانی 6/7: دیروز در کنار سایر به‌روزرسانی‌های وصله امنیتی ژوئن، Pixel 3a و 3a XL یک به‌روزرسانی کوچک (002.002 -> 0.006) دریافت کردند که در وصله امنیتی ماه می باقی مانده است. در سایت Verizon لیست شده بود.

گوگل اکنون به ما گفته است که این به روز رسانی نهایی برای گوشی های میان رده 2019 نیست. این انتشار هنوز باید برای “تا جولای” تنظیم شود.


اصلی 5/2: نسخه تضمینی اندروید و به‌روزرسانی‌های امنیتی در «مه ۲۰۲۲» برای سری Pixel 3a به پایان می‌رسد. Android 12.1/12L (SP2A.220505.002) امروز صبح از طریق OTA در کنار سایر تلفن های پشتیبانی شده Google عرضه شد.

در بیانیه ای به 9to5Google امروز بعدازظهر، گوگل موارد زیر را برای گفتن داشت:

در ماه مه 2019، هنگام معرفی Pixel 3a و Pixel 3a XL، اعلام کردیم که دستگاه‌ها سه سال به‌روزرسانی نرم‌افزاری و سه سال به‌روزرسانی امنیتی از زمانی که دستگاه‌های ما برای اولین بار در فروشگاه Google در دسترس قرار گرفتند، دریافت خواهند کرد. به‌روزرسانی نهایی Pixel 3a و Pixel 3a XL تا جولای 2022 برای کاربران عرضه می‌شود.

مطالعه دقیق بیانیه گوگل (و سابقه قبلی) نشان می دهد که دارندگان پیکسل 3a نباید انتظار به روز رسانی در ماه آینده را داشته باشند، یعنی زمانی که انتظار می رود اندروید 12 QPR3 برای پیکسل 4 و جدیدتر پایدار باشد. گوشی های میان رده 2019 در حال حاضر برای برنامه های بتای QPR3 یا اندروید 13 واجد شرایط نیستند.

ما از گوگل خواسته‌ایم توضیح دهد که آیا این تلفن‌ها QPR3 دریافت خواهند کرد یا فقط یک به‌روزرسانی امنیتی تجمعی کوچک مبتنی بر Android 12L که شامل وصله‌هایی از ژوئن و جولای است. همانطور که هست، Pixel 3a قابلیت کاهش ویژگی های آینده را از دست داده است.

این فاصله دو ماهه برای به‌روزرسانی نهایی در مقایسه با پیکسل 3/XL (چهار ماه) نسبتاً کوتاه است، اما با پیکسل و پیکسل 2 اصلی برابری می‌کند.

اطلاعات بیشتر در مورد Pixel:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: