پشتیبانی Netflix AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

AV1 Image File Format (AVIF) که با نام AV1 نیز شناخته می‌شود، یکی از جدیدترین کدک‌های تصویری است که توسط Alliance for Open Media (AOM) توسعه یافته است. هدف اصلی AVIF ارائه تصاویر بهینه و کوچکتر با حفظ همان کیفیت است. برخلاف فرمت تصویر WebP گوگل که حامیان زیادی را جذب نکرد، AVIF به سرعت حمایت بسیاری از شرکت های بزرگ از جمله گوگل، نتفلیکس و اپل را به دست آورد. در واقع، اپل و نتفلیکس مستقیماً در پروژه AVIF مشارکت دارند.

نتفلیکس چیست؟

در حال حاضر، نتفلیکس تقریباً در همه کشورهای جهان فعالیت می کند و بزرگترین پلت فرم استریم در جهان برای محتوای رسانه ای برتر است. استریمینگ یکی از اولین بازیگران این صنعت بود که در سال 2007 تغییر کرد و قمار آن با صدها میلیون مشترک در سراسر جهان نتیجه داد. نتفلیکس در ابتدا سرویس پخش خود را بر اساس محتوای دارای مجوز از سایر توزیع کنندگان ساخت. در سال 2013، نتفلیکس شروع به تأمین مالی برنامه های اصلی خود کرد. House of Cards اولین سریال اصلی جدید نتفلیکس بود که استاندارد جدیدی را برای سرگرمی‌های فقط پخش جریانی ایجاد کرد. از آن زمان تاکنون، تلاش‌های نتفلیکس برای ایجاد محتوای اصلی افزایش قابل توجهی داشته است، که بر روابط آن با ناشران دیگر فشار وارد کرده است. علاوه بر این، سرویس های پخش جدید مانند Amazon Prime Video، Hulu و Disney Plus به رقبای جدی تبدیل شده اند. با این حال، نتفلیکس همچنان بازیگر غالب در بازار است. علاوه بر این، نام تجاری نتفلیکس مترادف با استریم شده است و عباراتی مانند “Netflix and chill” وارد فرهنگ عمومی شده است.

پشتیبانی AVIF

علیرغم تمرکز نتفلیکس بر پخش محتوای ویدیویی، تصاویر زیادی دارد که برای فشرده سازی در منوهای محتوای خود در تلویزیون های هوشمند، تلفن ها، تبلت ها، لپ تاپ ها و دستگاه های پخش جریانی متصل به تلویزیون لازم است.

Netflix در دستگاه‌های مختلفی در دسترس است – تلویزیون‌های هوشمند، دستگاه‌های تلفن همراه، تبلت‌ها، رایانه‌ها و دستگاه‌های پخش جریانی متصل به صفحه‌نمایش تلویزیون. رابط کاربری (UI)، که برای مرور کاتالوگ محصولات و ارائه توصیه‌ها طراحی شده است، دارای گرافیک و تصاویر در همه دسته‌های دستگاه است.

نتفلیکس اخیراً به‌روزرسانی فرمت فایل تصویری جدیدی به نام AVIF یا AV1 Image File Format را منتشر کرده است که معتقد است می‌تواند جایگزینی برتر برای مشخصات JPEG 27 ساله باشد. نتفلیکس چارچوب AVIF را برای سایر توسعه دهندگان منتشر کرده است تا از نظر عملکرد و کارایی فشرده سازی نسبت به کدک های تصویر موجود ارزیابی کنند.

نتفلیکس مقایسه‌های اسکرین شات‌هایی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد برتری AVIF نسبت به JPEG و سایر فرمت‌ها در میان طیف وسیعی از انواع تصاویر که Netflix باید قادر باشد هنگام نمایش تصاویر محتوای ویدیویی خود، نمایش دهد.

لازم نیست پشتیبانی AVIF را به صورت دستی فعال کنید. اگر دستگاه شما از AVIF پشتیبانی می کند، Netflix تصویر را با این فرمت برای شما نمایش می دهد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی TwicPics AVIF | avif.io ✨