با روزنامه نگار عجیب و غریب آشنا شوید که صنعت خبری فراگیرتری را در هند ایجاد می کند

Google News Initiative از رهبران صنعت و برنامه‌هایی پشتیبانی می‌کند که به یک جامعه خبری فراگیرتر متعهد هستند و به کسانی که از لحاظ تاریخی نمایندگی کمتری داشته‌اند، صدا می‌دهد. در این ماه غرور، ما تمرکز خود را بر نمایندگی LGBTQIA+ در صنعت اخبار معطوف کرده‌ایم.

Ragamalika Karthikeyan، سردبیر The News Minute در هند، معنای یک روزنامه نگار عجیب و غریب و کارش را با دقیقه خبرپروژه رهبری شده، اتاق خبر فراگیر.

من در دنیایی بزرگ شدم که در بیشتر موارد، زندگی LGBTQIA+ را به عنوان یک منظره نمایش می دهد. به عنوان یک روزنامه نگار جوان، به خودم قول دادم که وقتی در اتاق خبر به ظرفیت تصمیم گیری رسیدم، وضعیت موجود را بشکنم.

به عنوان یک روزنامه نگار، من معتقدم که وظیفه من بیان حقیقت به قدرت و برجسته کردن مسائلی است که جوامع به حاشیه رانده شده با آن مواجه هستند. و به عنوان یک روزنامه نگار عجیب و غریب، این فقط یک تعهد حرفه ای نیست، بلکه بسیار شخصی است.

به همین دلیل ما کار خود را شروع کردیم اتاق خبر فراگیرâ €™ پروژه ما به عنوان روزنامه نگاران، نویسندگان، هنرمندان و متخصصان بخش توسعه عجیب و غریب، می خواهیم نحوه پوشش رسانه ها، افراد و جوامع LGBTQIA+ را تغییر دهیم. شرکای اصلی این پروژه، The News Minute و Queer Chennai Chronicles، یک انتشارات مستقل و انجمن ادبی هستند. ما همچنین با queerbeat، مجله‌ای مستقر در هند که روایت‌های عجیب و غریب را متمرکز می‌کند، شریک هستیم.

این پروژه برای اولین بار در سال 2021 زمانی که Queer Chennai Chronicles خود Chennai Queer LitFest را برگزار کرد، گرد هم آمد. من در یک میزگرد درباره نحوه گزارش رسانه‌ها مسائل عجیب و غریب حضور داشتم و در مورد دستورالعمل‌های The News Minute برای تیم ما در مورد نحوه پوشش دادن مسائل LGBTQIA+ صحبت کردم که در آن زمان فهرست کوتاهی از «دوس» بود. €™ و «دوناتتس». این سؤال که آیا اتاق‌های خبر به طور کلی دارای راهنمای سبکی برای پوشش موضوعات عجیب و غریب هستند، مطرح شد، و تا آنجا که ما می‌توانیم بگوییم، چنین منبعی وجود نداشت که مفصل باشد.

مطالب پیشنهادی  ابزار جدید استخراج اطلاعات APT ایرانی

بنابراین، ما تصمیم گرفتیم که مسائل را به دست خودمان بگیریم. ما با طرح کلی راهنمای مرجع رسانه به زبان انگلیسی و تامیل شروع کردیم. این در زمانی بود که دادگاه عالی مدرس در حال رسیدگی به پرونده یک زوج لزبین بود که به دنبال حمایت از خانواده خود بودند، و دادگاه چندین دستور مترقی برای کمک به جوامع LGBTQIA+ صادر کرد، از جمله دستوری به دولت ایالت تامیل نادو برای ارائه یک حکم. فهرستی از اصطلاحات معتبر در تامیل که رسانه ها می توانند از آنها استفاده کنند.

تصمیم گرفتیم تولید واژه نامه خود را تسریع کنیم و آن را به دادگاه ارسال کنیم. دولت ایالتی تامیل نادو واژه نامه ای را در روزنامه دولتی منتشر کرد و 90 درصد آن چیزی است که ما جامعه به آن رسیده ایم.

در طول مسیر، ما با Google News Initiative شریک شدیم و این به ما کمک کرد رویای بزرگ‌تری داشته باشیم. ما راهنمای مرجع رسانه را فراتر از انگلیسی و تامیل به کانادا، تلوگو، مراتی و هندی گسترش دادیم. ما شروع به برگزاری جلسات آموزشی در سراسر کشور به زبان های انگلیسی، تامیل و هندی در شش شهر کردیم. و ما یک برنامه کمک هزینه تحصیلی برای مربیگری روزنامه نگارانی که می خواستند داستان های عجیب و غریب بنویسند ایجاد کردیم. برای ایجاد تنوع بیشتر در اتاق‌های خبر هند، ما در حال حاضر روی ایجاد جلسات شبکه‌سازی و مهارت‌سازی برای روزنامه‌نگاران دگرباش در هند کار می‌کنیم.

کار ما هنوز انجام نشده است، اما با هم هر روز به یک صنعت خبری فراگیرتر نزدیک‌تر می‌شویم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آموزش ها و برنامه های ما، لطفا به وب سایت ما مراجعه کنید.

مطالب پیشنهادی  روندهای جستجوی گوگل که در زمستان افزایش می یابد
سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور