نحوه تنظیم یک صفحه اصلی در وردپرس » رتبه ریاضی

صفحه اصلی وب سایت شما اولین برداشت بازدیدکنندگان از سایت وردپرس شما است. این یک تشک خوش آمدگویی مجازی برای انتقال پیام و برند شما است.

اگر قصد دارید صفحه اصلی خود را در وردپرس تغییر دهید، یک گام اساسی در جهت بهبود تجربه کاربری، جذب مخاطبان و دستیابی به اهداف وب سایت خود برداشته اید.

در این پست، شما را در مورد تغییر صفحه اصلی وردپرس خود راهنمایی می کنیم. چه بخواهید یک صفحه ثابت خاص را به عنوان صفحه اول خود تنظیم کنید یا آخرین پست های وبلاگ خود را به نمایش بگذارید، ما مراحل دقیقی را برای اطمینان از انتقال یکپارچه ارائه خواهیم داد.

بنابراین، بیایید وارد صفحه اصلی خود شویم و صفحه اصلی شما را به نمایشی قانع کننده تر از نام تجاری یا محتوای خود تبدیل کنیم.

1 صفحه اصلی وردپرس چیست؟

صفحه اصلی در وردپرس به عنوان صفحه فرود اصلی وب سایت شما عمل می کند. این اولین صفحه ای است که بازدیدکنندگان هنگام تایپ URL وب سایت شما یا کلیک بر روی نام سایت شما در نتایج موتورهای جستجو با آن مواجه می شوند.

نمونه ای از صفحه اصلی وردپرس

در اصل، صفحه اصلی وردپرس جایی است که شما فرصتی برای ارائه یک مقدمه قانع کننده دارید.

بسته به اهداف و ماهیت وب سایت شما می تواند به روش های مختلفی طراحی شود. برای برخی، ممکن است آخرین پست‌های وبلاگ را به نمایش بگذارد و به بازدیدکنندگان نگاهی اجمالی به جدیدترین مطالب ارائه دهد. دیگران ممکن است یک صفحه اصلی ثابت را انتخاب کنند که بر ارائه یک پیام خاص یا برجسته کردن اطلاعات ضروری تمرکز دارد.

این صفحه جلویی را می توان با عناصر مختلفی از جمله تصاویر، متن، پیوندها و چند رسانه ای سفارشی کرد و اغلب دارای منوهای ناوبری برای راهنمایی بازدیدکنندگان به بخش های دیگر سایت شما است.

2 چرا صفحه اصلی وردپرس خود را تغییر دهید؟

ممکن است به دلایل قانع کننده ای بخواهید صفحه اصلی وردپرس خود را تغییر دهید.

اولا، محتوا و طراحی صفحه اصلی شما باید با اهداف و مقاصد در حال تحول شما هماهنگ باشد. همانطور که وب سایت شما رشد می کند یا تجارت شما تکامل می یابد، ممکن است لازم باشد صفحه اصلی را برای منعکس کردن این تغییرات به روز کنید. چه بخواهید محصولات یا خدمات جدیدی را تبلیغ کنید، روی یک پیام خاص تمرکز کنید یا محتوای تازه را معرفی کنید، صفحه اصلی شما باید مطابق با آن سازگار شود.

مطالب پیشنهادی  Google به ناشران کنترل بر Bard، Vertex AI Access را ارائه می دهد

تعامل کاربر مهم است. یک صفحه اصلی قدیمی یا غیر الهام بخش می تواند بازدیدکنندگان را منصرف کند. با تغییر دوره‌ای صفحه اصلی خود، می‌توانید علاقه کاربر را حفظ کنید و تجربه‌ای تازه را برای بازدیدکنندگان بازگشتی فراهم کنید.

علاوه بر این، برای سئو برای اهداف (بهینه سازی موتور جستجو)، یک صفحه اصلی به خوبی بهینه شده می تواند دید سایت شما را در نتایج موتورهای جستجو بهبود بخشد. با هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاص و به روز نگه داشتن محتوای خود، می توانید رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید و ترافیک ارگانیک بیشتری را افزایش دهید.

3 نحوه تنظیم یک صفحه اصلی ثابت

در اکثر مضامین وردپرس، صفحه اصلی شما آخرین پست های وبلاگ شما را به طور پیش فرض نمایش می دهد. اگر نمی خواهید پست های وبلاگ خود را در صفحه اول خود نمایش دهید، می توانید یک صفحه اصلی ثابت تنظیم کنید.

تنظیم یک صفحه اصلی ثابت در وردپرس شامل تعیین یک صفحه خاص به عنوان صفحه اول وب سایت شما به جای نمایش جدیدترین پست های وبلاگ شما در صفحه اصلی است.

در داشبورد وردپرس خود، به آن بروید صفحات و کلیک کنید جدید اضافه کن.

صفحه جدیدی ایجاد کنید که می خواهید به عنوان صفحه اصلی ثابت خود تنظیم کنید. شما می توانید آن را چیزی شبیه به آن عنوان کنید صفحه اصلی یا خوش آمدی. پس از اتمام، کلیک کنید انتشار برای انتشار صفحه شما

یک صفحه اصلی ایجاد کنید

مراحل بالا را دوباره تکرار کنید تا یک صفحه وبلاگ ایجاد کنید وبلاگ.

هنگامی که صفحات شما آماده شدند، می توانید به وردپرس اطلاع دهید که برای چه مواردی از آنها استفاده کنید.

هدایت به تنظیمات → خواندن از داشبورد وردپرس شما. در صفحه اصلی شما نمایش داده می شود گزینه ها را انتخاب کنید یک صفحه ثابت. در مرحله بعد، از منوهای کشویی برای انتخاب صفحه اصلی و صفحه پست ها استفاده کنید.

خواندن تنظیمات

کلیک کنید بر روی ذخیره تغییرات دکمه واقع در پایین برای ذخیره تنظیمات شما.

مطالب پیشنهادی  در جدیدترین های اپل و گوگل، تلویزیون ها و موارد دیگر صرفه جویی کنید
روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید

از وب سایت خود بازدید کنید تا مطمئن شوید که تغییرات اعمال شده اند و صفحه استاتیک شما اکنون به عنوان صفحه اصلی نمایش داده می شود.

صفحه اصلی جدید در مجموعه وردپرس

خودشه! صفحه اصلی وردپرس شما اکنون به یک صفحه ثابت انتخابی شما تنظیم شده است. بازدیدکنندگان وب‌سایت شما ابتدا محتوای این صفحه را پس از ورود مشاهده می‌کنند و یک معرفی سفارشی و جذاب از سایت شما به شما ارائه می‌دهند.

4 نحوه ویرایش صفحه اصلی در وردپرس

اکنون که صفحه اصلی شما آماده است، می توانید از روش های زیر برای ایجاد صفحه اصلی وردپرس سفارشی خود استفاده کنید.

4.1 ویرایش صفحه اصلی در وردپرس با سفارشی ساز تم

می توانید صفحه اصلی خود را با استفاده از سفارشی ساز تم ویرایش کنید.

برای انجام این کار، به ظاهر → سفارشی کردن از داشبورد وردپرس شما.

به Customizer WordPress بروید

در سفارشی ساز تم، لیستی از گزینه های سفارشی سازی را در سمت چپ صفحه خود مشاهده خواهید کرد، مانند عنوان سایت، تصویر هدر، تصویر پس زمینه و غیره. این گزینه ها ممکن است بسته به موضوع شما متفاوت باشد.

برای ویرایش هر قسمت از صفحه اصلی، روی نماد مداد آبی در کنار آن کلیک کنید.

سفارشی کردن صفحه اصلی

در اینجا، ما به صفحه اصلی خود رنگ اضافه می کنیم.

تغییر رنگ صفحه اصلی

هنگامی که تغییرات لازم را انجام دادید، روی آن کلیک کنید انتشار را فشار دهید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

4.2 ویرایش صفحه اصلی در وردپرس با ویرایشگر بلاک

اگر نمی خواهید از Theme Customizer استفاده کنید، می توانید صفحه اصلی خود را در ویرایشگر Block ویرایش کنید.

برای استفاده از ویرایشگر بلوک، به صفحات → همه صفحات از داشبورد وردپرس خود را ببخشید و صفحه اصلی را که قبلا ایجاد کرده اید ویرایش کنید.

صفحه اصلی را در ویرایشگر بلاک ویرایش کنید

سپس می توانید از ویرایشگر Block برای سفارشی کردن صفحه اصلی خود استفاده کنید. در اینجا، یک تصویر به صفحه اصلی خود اضافه می کنیم. شما می توانید این کار را با کلیک کردن بر روی به علاوه (+) نماد و انتخاب تصویر مسدود کردن.

افزودن تصویر به صفحه اصلی در ویرایشگر Block

هنگامی که صفحه اصلی خود را سفارشی کردید، روی آن کلیک کنید به روز رسانی را فشار دهید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

مطالب پیشنهادی  بینگ تصحیح املای مقیاس بزرگ را در سراسر جهان آغاز می کند
صفحه اصلی از طریق Block Editor تنظیم شده است

4.3 ویرایش صفحه اصلی در وردپرس با ویرایشگر کلاسیک

اگر با ویرایشگر کلاسیک راحت‌تر هستید، همچنان می‌توانید یک صفحه اصلی چشمگیر ایجاد کنید.

حرکت به صفحات بخش و صفحه ای را که به عنوان صفحه اصلی سایت خود تعیین کرده اید انتخاب کنید.

برای درج متن، شروع به تایپ کنید. به طور پیش فرض، متن به عنوان یک پاراگراف قالب بندی می شود. با این حال، می توانید از منوی کشویی برای قالب بندی آن به عنوان عنوان یا عنوان استفاده کنید.

ایجاد صفحه اصلی در ویرایشگر کلاسیک

می توانید استفاده کنید نوار ابزار را تغییر دهید در بالای ویرایشگر برای گزینه های سفارشی سازی بیشتر.

نوار ابزار را تغییر دهید

همچنین، می توانید تصاویر را در ویرایشگر کلاسیک اضافه کنید تا صفحه اصلی خود را جذاب تر کنید.

هنگامی که صفحه اصلی خود را مطابق با انتخاب خود سفارشی کردید، کلیک کنید به روز رسانی برای ذخیره تغییرات سپس می توانید از بازدید خود بازدید کنید تا مطمئن شوید که تغییرات در صفحه اصلی شما اعمال شده است.

5 نتیجه

راه اندازی صفحه اصلی خود در وردپرس یک گام اساسی در شکل دادن به حضور آنلاین شما است.

چه صفحه ای ثابت را انتخاب کنید یا ترجیح دهید آخرین پست های وبلاگ خود را به نمایش بگذارید، این فرآیند قابل تنظیم و نسبتاً ساده است.

صفحه اصلی شما به عنوان چاپ دیجیتالی وب سایت شما عمل می کند، اولین برداشتی که بازدیدکنندگان با آن مواجه می شوند. با در دست گرفتن کنترل این عنصر ضروری، می توانید به طور موثر پیام خود را منتقل کنید، مخاطبان خود را درگیر کنید و وب سایت خود را به مقصدی جذاب تر تبدیل کنید.

توانایی تغییر و انطباق صفحه اصلی به شما این امکان را می دهد که با اهداف وب سایت خود و چشم انداز دیجیتال در حال تغییر تکامل پیدا کنید و اطمینان حاصل کنید که حضور آنلاین شما پر جنب و جوش و دعوت کننده باقی می ماند.

آیا اخیراً صفحه اصلی خود را تغییر داده اید؟ از چه روش هایی برای ویرایش صفحه اصلی و جذابیت بیشتر آن استفاده کردید؟ به ما اطلاع دهید توییت کردن @rankmathseo.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور